کد خبر 990696
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
تهران| پرتاب دختر بچه سه ساله از پنجره طبقه دوم برای نجات از آتش!

دختربچه گرفتار شده میان دود و آتش به طرز معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافت؛ یک دختر بچه سه ساله که در محاصره دود قرار گرفته و در یک قدمی مرگ قرار داشت به ناچار از پنجره طبقه دوم به بیرون پرتاب کردند.

به گزارش مشرق، ساعت 1:10 بامداد امروز آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان خاوران، خیابان تمدن به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه‌های 99 و 113 با دستور ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران به همراه تیم نجات دو، نردبان هیدرولیکی، تشک نجات و خودروی حامل دستگاه تنفسی روانه محل حادثه شدند.

رضا مجریانی؛ معاون عملیات منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: آتش‌سوزی در طبقه ی اول ساختمان سه طبقه مسکونی روی داده و منجر به مسدود شدن راه خروج ساکنان و گرفتار شدن آنها شده بود.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: هشت نفر از محبوسان پیش از رسیدن نیروهای عملیات، از طریق پنجره‌ها موفق به خروج از ساختمان شده بودند.

مجریانی تصریح کرد: افراد محبوس شده، یک دختر بچه سه ساله را که در محاصره دود قرار گرفته و در یک قدمی مرگ قرار داشت به ناچار از پنجره طبقه دوم به بیرون پرتاب کرده بودند که خوشبختانه توسط همسایگان حاضر در کوچه نجات یافته بود. 

معاون عملیات منطقه هشت عملیات آتش‌نشانی تهران خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان بی‌درنگ پس از قطع برق و گاز ساختمان و کشیدن یک رشته لوله آبدهی، برپا کردن نردبان هیدرولیکی و تقسیم شدن به دو گروه، وارد ساختمان شدند و ضمن مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از پیشروی آن، به جست‌وجو در طبقات برای نجات سایر محبوسان شتافتند.

وی با اشاره به نجات هشت نفر از ساکنان از میان دود و آتش ادامه داد: آتش‌نشانان افراد باقی‌مانده در ساختمان را با استفاده از نردبان، صحیح و سالم به خارج از محل حادثه منتقل کرده و برای معاینه اولیه تحویل عوامل اورژانس دادند.

بنابر اعلام پایگاه خبری 125؛ نیروهای عملیات پس از خاموش کردن کامل شعله‌های آتش، جلوگیری از بروز خسارت بیشتر به خانه‌های همجوار، ایمن‌سازی کامل ساختمان و تحویل به عوامل انتظامی به عملیات خود پایان دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس