کد خبر 989479
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
بوکس

نایب قهرمان بوکس آسیا و پیشکسوت این رشته، از عملکرد حسین ثوری در راس فدراسیون بوکس ایران انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، محمدرضا قارونی با انتقاد از عملکرد حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس ایران، اظهار کرد: اگر ما قهرمانان و پیشکسوتان بوکس صحبتی می‌کنیم از روی دلسوزی است، چون ما خانواده این رشته بوده و هدفمان موفقیت بوکس است. در سال‌های قبل و زمان ریاست ناطق‌نوری در فدراسیون بوکس، شرایط خیلی بهتر بود. در تیم ملی کادرفنی خوبی داشتیم و از شهرستان‌ها هم قهرمانان زیادی در ترکیب تیم ملی حضور داشتند، اما الان استان‌های ریشه دار ما در بوکس شرایط خوبی ندارند.

بیشتر بخوانید:

وقتی رینگ‌های بوکس رنگ اسکناس می‌گیرند

او افزود: حسین ثوری در بیشتر صحبت‌های خود حرف از مدیریت و استفاده از همه پتانسیل‌های بوکس می‌زد، اما الان هیچ خبری از مدیریت نیست و تنها شاهد دروغ از سوی رئیس فدراسیون بوده‌ایم. همه قول‌ها و حرف‌هایی که در زمان انتخابات زد عملی نشد، شرایط بوکس اصلا خوب نیست و امیدوارم وضعیت برای این رشته تغییر کند.

نایب قهرمان آسیا با بیان این موضوع که بوکس استان‌ها رها شده و کسی به قهرمانان توجه نمی‌کند، توضیح داد: زمانی که بنده در تیم ملی بودم ۷ نفر از بوکسورهای کرمانشاه عضو تیم ملی بودند، اما الان حتی یک نفر از آن‌ها که همگی از قهرمانان و مربیان آسیا هستند در ترکیب کادرفنی تیم ملی حضور ندارند. نفراتی مثل اسفندیار محمدی، بیژن باتمانی، علی مظاهری و... همه در آسیا شناخته شده‌اند اما الآن در کادرفنی تیم ملی جایی ندارند.

ملی‌پوش اسبق بوکس ایران گفت: موقع برگزاری رقابت‌های قهرمانی جوانان ایران در کرمانشاه، ثوری با قهرمانان این استان جلسه‌ای گذاشت و بار دیگر اعلام کرد که از آن‌ها استفاده خواهد کرد، اما تا کنون خبری نیست و گویا فقط او با دروغ گفتن قول‌هایی را برای دلگرمی می‌دهد. بوکس استان‌ها باید فعال باشد و آیا کرمانشاه با این پیش زمینه‌ای که در بوکس دارد نباید حتی یک نماینده در تیم ملی داشته باشد؟ من مخالف ثوری بودم و از روح‌الله حسینی حمایت کردم، اما او به هر دلیل رای نیاورد، اکنون ثوری موافق‌های خود را هم کنار گذاشته و از مخالفانش استفاده می‌کند! اصلا مشخص نیست رئیس فدراسیون بوکس چه برنامه‌ای دارد! تا کنون هیچ روند خوبی از این رشته شاهد نبوده‌ایم.

او افزود: الان با نظر ثوری در بدنه فدراسیون و کادرفنی تیم ملی کسانی حضور دارند که اصلا مدالی در آسیا ندارند و اگر هم مدالی دارند از اهمیت بالایی برخوردار نیست. اگر انتخاب‌ها با یک پیش زمینه درست صورت می‌گرفت هیچگاه نقد نمی‌کردم، اما الان واقعا انتخاب‌ها در فدراسیون بوکس هیچ متر و معیاری ندارد. چرا باید اکبر احدی در کادرفنی نباشد؟ چرا بیژن باتمانی در کادرفنی تیم ملی جایی ندارد؟ علی مظاهری که پرچمدار ایران بود الان در کرمانشاه است، شهرهای دیگر هم این چنین است. متاسفانه رئیس فدراسیون تنها به فکر مطالبات خود است و امیدوارم بوکس هر چه سریع‌تر رنگ آرامش را به خود ببیند. شنیده‌ام رئیس فدراسیون به فکر این است که با تیم ملی سفر خارجی برود،‌ چه دلیل دارد ثوری به روسیه برود؟ دو ملی‌پوش دیگر را به جای خود اعزام کند که خیلی بهتر است.

رئیس تربیت بدنی شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه او دلسوز بوکس است، توضیح داد: اگر معیار انتخاب‌های رئیس فدراسیون بوکس مدال باشد،‌ کرمانشاه این پتانسیل را دارد، اگر معیار توانایی در مدیریت است،‌ باز هم کرمانشاه این پتانسیل را دارد. من نمی‌دانم چرا استان ما با این پتانسیل بالا هیچ نماینده‌ای در تیم ملی ندارد! واقعا بوکس استان‌های ما نابود شده و امیدوارم این مشکلات برطرف شود. از نظر من ثوری توانایی مدیریت فدراسیون را ندارد و ۴ سال برای او زیاد است.

او گفت: ثوری بارها در زمان انتخابات گفت برای استان‌ها کار می‌کند و اسپانسرهای زیادی را برای فدراسیون می‌آورد؟ کدام اسپانسرها آمدند که ما بی‌خبریم؟ استان‌هایی مثل کرمانشاه به عنوان قطب‌های بوکس ایران، الان کجای این رشته هستند؟ امیدوارم رئیس آینده بوکس این رشته را به ساحل آرامش برساند چون اینطور که مشخص است ثوری در حد و اندازه ریاست فدراسیون بوکس نیست. او حتی دوست و دشمن خود را تشخیص نمی‌دهد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس