ظریف نمایه

وزیر امور خارجه گفت که لاوروف را در جریان آخرین تحولات برجام و گفتگوها در فرانسه قرار می دهد و افزود: با دوستان دوران سخت حتما معامله دیگری خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به مسکو در جمع خبرنگاران درباره سفرش به روسیه گفت: نیاز است درباره موضوعات مختلف روابط دوجانبه با دوستان روس صحبت کنیم. آقای اردکانیان (وزیر نیرو) رئیس کمیسیون مشترک ایران و روسیه در اینجا حضور دارند که درباره روابط دوجانبه با طرف روسی صحبت می کنند.

بیشتر بخوانید:

ظریف راهی مسکو شد

پنجشنبه پایان مهلت ایران به اروپا است


وی افزود: بنده هم علاوه بر بحث های دوجانبه ای که درباره همکاری های دوجانبه داریم، درباره مسائل منطقه ای گفتگو خواهم کرد. بحث سوریه را داریم و در آستانه اجلاس آستانه در ترکیه هستیم و نیاز است در این خصوص هماهنگی شود، درباره بحث یمن و تجاوزات رژیم صهیونیستی در منطقه و تحولات جدی که در افغانستان در جریان است نیز نیاز است گفتگو داشته باشیم.


ظریف عنوان کرد: نمایندگان ویژه جمهوری اسلامی ایران در موضوع افغانستان و یمن و سوریه در هیأت هستند و با همتایان خود گفتگو خواهند کرد.


وی گفت: درباره برجام نیاز است دوستان روسی را در جریان آخرین تحولات و گفتگوها در فرانسه قرار دهیم. بلافاصله به چین رفتم و آنها را در جریان آخرین تحولات قرار دادم و امروز که به روسیه آمدم در دیدار با لاوروف دوستان روس را در جریان آخرین تحولات قرار خواهم داد.


وزیر خارجه با بیان اینکه با روسیه و چین مواضع مشترکی درباره برجام و بسیاری از تحولات جهانی داریم، خاطرنشان کرد: لازم است این مشورت ها را ادامه دهیم.


رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین عنوان کرد: ما با روسیه روابط راهبردی داریم و این روابط راهبردی هم براساس همسایگی هم براساس سیاست رهبران دو کشور است که نوعی جدید از روابط را بین دو کشور رقم زدند، هم به دلیل اینکه دولت روسیه در دوران های سخت در کنار ایران بوده و ما با دوستان دوران سخت حتما معامله دیگری خواهیم کرد.


محمدجواد ظریف قرار است فردا (دوشنبه) با سرگئی لاوروف دیدار و گفتگو کند. وزیر خارجه در هفته ای که گذشت نیز در سفر به سه کشور شرق آسیا به چین رفت و با «وانگ یی» همتای چینی خود دیدار و گفتگو کرد.


ظریف ۱۷ اردیبهشت ماه نیز به مسکو سفر و ۱۸ اردیبهشت ماه با لاوروف دیدار کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس