عبدالله ناصری

مشاور خاتمی می‌گوید دولت نمی‌تواند اوضاع اقتصادی را تا انتخابات سامان دهد، بنابراین باید سراغ حصر (سران فتنه) رفت!!

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

عبداله ناصری عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در روزنامه آرمان نوشت: شرایط برای اقناع افکار عمومی از سوی اصلاح‌طلبان سخت است.

بیشتر بخوانید:

مجلس دهم نقطه مقابل اصلاح‌طلبان نبود

فیلم/ نانی که برخی‌ها از مقوله حصر می‌خورند

اعتراف رسانه ضدانقلاب به «بی هنری» جریان فتنه


جامعه در وضعیتی قرار دارد که شاید بدترین شرایط اقتصادی و معیشتی خود را می‌گذراند و با وجود اینکه ۶ ماه دیگر انتخابات مجلس یازدهم را در پیش داریم، اما جامعه هیچ رویکرد مثبتی نسبت به انتخابات ندارد. لذا بسیار سخت بتوان به اقناع مردم برای مشارکت در انتخابات پرداخت. از سوی دیگر امروز اصلاح‌طلبان در سخت‌ترین شرایط طی دو دهه اخیر برای مخاطب قرار دادن جامعه مدنی و دادن فراخوان نسبت به شرکت در انتخابات قرار دارند. در این میان اصلاح‌طلبان طبیعتا شرایط بسیار سختی دارند چرا که از دولت و رئیس‌جمهوری حمایت کردند که نه تنها به وعده‌های داده شده به مردم عمل نکرد بلکه جریان حامی را نیز در نظر نگرفت.

گرچه اصلاح‌طلبان نیز جز این چاره‌ای نداشتند و هنوز هم از دولت حمایت می‌کنند، اما امروز با توجه به عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف به این باور رسیده‌اند که شخص رئیس‌جمهور و دولتمردان وی در بسیاری از زمینه‌ها خیلی بهتر از این می‌توانستند تصمیم گرفته و عمل کنند. آقای روحانی دست به انتخاب‌هایی زد که شاید بسیاری از نخبگان نسبت به آن هشدار داده بودند. به‌نظر می‌رسد اگر در یک کلام اتفاق خاصی در عرصه بین‌المللی و اقتصادی رخ ندهد، حداقل در مراکز و شهرهای سیاسی کشور انتخابات رمق و رونق همیشگی را نخواهد داشت.


البته در این میان اصلاح‌طلبان دو وظیفه مضاعف دارند؛ نخست اینکه بتوانند با شفاف‌سازی و اقناع افکار عمومی جامعه را تکان دهند و دیگر اینکه بتوانند نامزدهایی را به صحنه بیاورند که جامعه مخاطب اصلاحات باور کنند که قرار است تغییری حاصل شود.

چرا که تجربیات اخیر مثل عملکرد دولت آقای روحانی، فراکسیون امید، شورای شهر تهران و مدیریت شهری در مجموع نتوانسته رضایت مخاطبان اصلاحات را به‌دست آورد. باید تاکید کرد که در ۳ ماه و ۶ ماه اوضاع اقتصادی نابسامان کشور درست نخواهد شد، اما برای انتخابات اسفندماه می‌توان با اعلام حرکتی در حوزه سیاست داخلی و در چارچوب حل مساله حصر و رفع ممنوع‌التصویری فضای جدیدی را شکل داد و تا حدودی جامعه را برای اسفندماه امیدوارتر کرد(!)


این در حالی است که اگر اتفاق مهمی از این دست رخ ندهد، بعید است که بتوان جامعه را به سمت شرکت در انتخابات ترغیب و انتخاباتی پرشور برگزار کرد. از طرف دیگر درخصوص چگونگی حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات به‌نظر می‌رسد که حضور بدون قید و شرط اصلاح‌طلبان نوعی انتحار سیاسی است، لذا اصلاح‌طلبان حتما باید به‌صورت مشروط در انتخابات شرکت کنند.


پریشان‌گویی ناصری در حالی است که چندماه پیش خاتمی اذعان کرد دیگر کسانی که با دعوت او به اصلاح‌طلبان رای دادند، چنین کاری نخواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  46 31
  سران فتنه که احمدی نژاد و حامیانش بودند
  • ناشناس IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
   7 29
   حواست به دستی که بهت نشون نمیدن باشه...
  • سید IR ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
   9 22
   اصلاح طلبان تهوع آور کاسبان مذاکره، برجام، کنسرت و حصر! از این آب گل آلود نشد از آن یکی!!!!!!!!
 • احمد رضایی IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  6 5
  شما کار های دیگری ندارید ؟ ایا با رفع حصر مشکلات ملت حل میشود . ویا نه شما فکر های دیگری در سر دارید .مثل نجات قاتل !!!
 • محمدرضا کیانفر IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  3 3
  عبداله ناصری فعال اصلاح‌طلب گفت: برای ترغیب جامعه به شرکت در انتخابات باید مسئله حصر و ممنوع‌التصویری حل گردد.
  • IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
   2 42
   تا با یک تَکرار دیگه فتنه گران آزاد شده کشور را از این وضعیتی که دولت بنفش برایش ایجاد کرده به اعماقی غیر قابل بازگشت ببریم
 • ترکمانی IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  6 10
  البته جریان به اصطلاح اصلاح طلب همان جریان وطن فروشی است که از دوران قاجار تاکنون با نامها و نشانهای مختلف ظهور و بروز پیدا کرده
 • IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
  8 51
  سران فتنه باید دادگاهی شوند در موقع خودش. اصلاحاتی هم گورشون رو گم کنند مردم رو فقیرتر کردند.
 • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  0 0
  شما با فتنه وفتنه گران کلا برید بمیرید اینطوری بهتره.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس