بوریس جانسون نمایه

نخست‌وزیر انگلیس تأکید کرد حصول توافق بین کشورش و اتحادیه اروپا بر سر نحوه خروج انگلیس از این اتحادیه مستلزم تلاش زیادی است.

به گزارش مشرق، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس روز جمعه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی اعلام کرد کشورش همچنان برای دستیابی به توافق با شرکای اروپایی خود درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) تلاش می‌کند.

بیشتر بخوانید:

انحراف به چپ دموکراسی در لندن؛ پارلمان انگلیس تعلیق شد

بوریس جانسون درباره روند مذاکرات برای دستیابی به توافق برگزیت اظهار داشت: «ما می‌خواهیم به توافق برسیم و به همین دلیل است که به‌سختی در کنار دوستان و شرکایمان در اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق تلاش می‌کنیم. همه می‌توانند ببینند که آنچه باید برای رسیدن به توافق انجام شود، چقدر دشوار است. اکنون تقریباً همه در ذهن خود تصوری از جایی که باید به سمتش حرکت کنیم، دارند.»

وی در عین حال خاطرنشان کرد: «برای اینکه این چالش طولانی‌مدت برای رسیدن به توافق برگزیت بالاخره پایان یابد، باید کار زیادی انجام شود و لازم است که ما انرژی زیادی برای رسیدن به این هدف صرف کنیم.»

بوریس جانسون در همان اولین نشست خبری خود به عنوان نخست‌وزیر انگلیس تأکید کرد که کشورش حداکثر تا روز ۳۱ اکتبر تحت هر شرایطی اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد. وی البته چندین بار اعلام کرده است که لندن خواستار دستیابی به یک توافق نهایی با بروکسل و خروج از اتحادیه اروپا با توافق است.

با این حال اختلافات جدی بین انگلیس و اتحادیه اروپا در مورد مرز ایرلند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا وجود دارد و بوریس جانسون چندی پیش اعلام کرد  اگر اتحادیه اروپا موضع خود را درباره مرز ایرلند تغییر ندهد، چشم انداز روشنی برای دستیابی به توافق وجود نخواهد داشت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس