کد خبر 988291
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۲
سعود القحطانی

فعال توییتری مشهور عربستانی فاش کرد که انتشار خبر مرگ مشاور سابق دیوان پادشاهی این کشور و متهم ردیف اول پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی ساخته و پرداخته ولیعهد این کشور است.

به گزارش مشرق به نقل از رای الیوم، گزارش‌های ضد و نقیضی درباره سرنوشت «سعود القحطانی» مشاور سابق در دیوان پادشاهی سعودی منتشر می‌شود.

همزمان برخی منابع در عربستان سعودی می‌گویند که سعود القحطانی احتمالا فوت کرده است. منابع رسانه‌ای پا را فراتر گذاشته و از مرگ وی بر اثر مسمومیت و یا خودکشی خبر داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نزدیکان بن سلمان که هستند و چه اختیاراتی دارند؟

القحطانی، که در اکتبر ۲۰۱۸ و به دنبال آن‌که حکومت سعودی او را به نظارت مستقیم بر قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد در کنسولگری این کشور در استانبول متهم کرد، از مقامش عزل شد.

پیشتر خبرگزاری «رویترز» در گزارشی نوشته بود که سعود القحطانی مشاور به ظاهر برکنار شده دفتر پادشاهی عربستان همچنان در میان خاندان حاکم این کشور از نفوذ برخوردار است و به نیابت از «محمد بن سلمان» ولیعهد صحبت می‌کند.

القحطانی پیشتر مسئول یک گروه رسانه‌ای اینترنتی بود که مامور بود وجهه عربستان را خوب جلوه داده و رویکرد رسمی عربستان را در خصوص مسائلی از جمله نزاع با قطر و امنیت و حقوق بشر در پیش بگیرند.

همچنین اخیرا برخی منابع نزدیک به بن سلمان اعلام کرده بودند که ولیعهد قصد ندارد رفیقش، سعود القحطانی را قربانی کند.

تاکنون حکومت ریاض هیچ‌گونه توضیحی در رد یا تایید مرگ القحطانی، که مسئول نخست مدیریت ارتش سایبری و موتور محرک ارتش‌های سایبری دنیای مجازی بوده و هدایت افکار عمومی در جامعه سعودی را در دست داشت، ارائه نداده‌ است.

در همین راستا، «مجتهد» فعال توییتری معروف که دست به افشاگری درباره اطلاعات محرمانه مسائل حساس در خاندان پادشاهی سعودی می‌زند، در پیامی توییتری نوشت: منبع انتشار خبر مرگ القحطانی همان شخص محمد بن سلمان است و این احتمال وجود دارد که خود شخص القحطانی این پیشنهاد را داده باشد.

مجتهد تصریح کرد: «این شایعات به این دلیل ساخته می‌شوند که «جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا بن سلمان را تحت فشار قرار داده تا القحطانی را «سپر بلا» کرده و او را به صورت علنی محاکمه کند ولی ولیعهد به دلیل مخالفت با این موضوع، به شایعه‌پراکنی مبنی بر مرگ القحطانی متوسل شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس