کد خبر 988058
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
رژیم صهیونیستی اسرائیل تل آویو

پس از حمله اخیر جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ریف دمشق و نقض حریم هوایی لبنان از سوی پهپادهای این رژیم، حزب الله لبنان و گروه‌های فلسطینی هشدار دادند که این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های سوریه اوایل هفته گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی ریف دمشق را هدف حمله موشکی قرار دادند که پدافند هوایی سوریه به مقابله با موشک‌های شلیک شده پرداختند.

همزمان با این حمله موشکی، ۲ فروند پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی پس از اقدام به نقض حریم هوایی لبنان، در خاک این کشور سقوط کردند.

«حزب الله» لبنان در پی این اقدام رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ۲ فروند پهپاد ساقط شده رژیم صهیونیستی در جنوب «بیروت» پایتخت لبنان حامل مواد منفجره بودند و قصد آن‌ها ترور بوده است.

تجاوز رژیم صهیونیستی به اینجا ختم نشده و بامداد روز دوشنبه نیز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطقی در شمال نوار غزه حمله کرده و مواضعی را در «قوسایا» در استان «البقاع» لبنان و در نزدیکی مرز سوریه نیز هدف قرار دادند.

هشدار گروه‌های فلسطینی و حزب الله لبنان درباره پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی/هراس در کابینه نتانیاهو و آماده باش کامل در مرز سرزمین‌های اشغالی

یک منبع امنیتی لبنان با تایید این خبر اعلام کرد پایگاه جبهه مردمی آزادسازی فلسطین در جریان این یورش هدف قرار گرفته است. این حمله که با شلیک سه موشک همراه شد، تلفات جانی در پی نداشت.

همزمان با این تجاوزهای رژیم صهیونیستی، سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت دومین سالگرد آزادی جرود عرسال، طی سخنانی به این موضوع اشاره کرده و اعلام کرد که نیروهای مقاومت اجازه تکرار این تعرض‌ها را نخواهند داد.

بیشتر بخوانید: نواقص بیشمار سامانه موشکی رژیم صهیونیستی

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه این رویداد بسیار مهم و حساس بود، تاکید کرد: آنچه اتفاق افتاد، خیلی خطرناک بود و کسی نمی‌تواند آن را دست کم بگیرد و مسخره کند. این حمله با پهپادهایی صورت گرفت که نمی‌توان آن‌ها را خرید و استفاده کرد.

سید حسن نصرالله گفت که حزب‌الله از این تاریخ به بعد هرگونه هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد و سرنگون خواهد کرد.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: ما از حادثه شب گذشته بی تفاوت نمی‌گذریم.

هشدار گروه‌های فلسطینی و حزب الله لبنان درباره پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی/هراس در کابینه نتانیاهو و آماده باش کامل در مرز سرزمین‌های اشغالی

دبیر کل حزب‌الله لبنان با خطاب قرار دادن صهیونیست‎ها گفت نتانیاهو با خون شما در انتخابات شرکت می‌کند و شما را به سوی جهنم می‌کشاند.

همچنین «شیخ نعیم قاسم»، معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان نیز هشدار داد که پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی غافلگیرکننده خواهد بود.

در کنار این هشدارها، گروه‌های مختلف فلسطینی و به خصوص جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی نیز ضمن محکوم کردن تجاوز رژیم صهیونیستی به حریم لبنان، اعلام کردند که این اقدام بدون پاسخ نخواهد ماند.

این هشدارها با توجه به قدرت نیروهای مقاومت و قابلیت‌های نظامی حزب‌الله لبنان، موجب ایجاد هراس شدید در میان مقامات رژیم صهیونیستی شده است.

ارتش رژیم صهیونیستی از بیم حمله احتمالی حزب الله لبنان، نظامیان خود را بار دیگر در مرزهای شبعا مستقر کرده و در حالت آماده باش قرار گرفته است.

هشدار گروه‌های فلسطینی و حزب الله لبنان درباره پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی/هراس در کابینه نتانیاهو و آماده باش کامل در مرز سرزمین‌های اشغالی

علاوه بر این پایگاه  «هاآرتص» نیز اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی تحرکات خود را در مسیرهای منتهی به مرز لبنان محدود کرده و بر اساس دستورالعملی که از سوی ارتش اسرائیل منتشر شده، حرکت در مسیرهای تا فاصله ۵ کیلومتری از مرزهای لبنان ممنوع شده است.

هاآرتص می‌نویسد: هرگونه رفت و آمدی نیاز به تأیید فرماندهان ارشد (ارتش رژیم صهیونیستی) دارد و با تدابیر محتاطانه انجام می‌شود.

همچنین رویترز نوشت: ارتش اسرائیل با احتمال به حمله راکتی تلافی‌جویانه، تهدید حزب الله را جدی گرفته و اقدام به مستقر کردن سامانه گنبد آهنین در مرزهای سوریه و لبنان کرده است.

هراس در سرزمین‌های اشغالی از پاسخ محکم حزب‌الله تنها محدود به ارتش رژیم صهیونیسی نمی‌شود و گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت در شهرک‌های صهیونیست نشین نیز شکننده است.

هشدار گروه‌های فلسطینی و حزب الله لبنان درباره پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی/هراس در کابینه نتانیاهو و آماده باش کامل در مرز سرزمین‌های اشغالی

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت» نیز در گزارشی به این موضوع پرداخته و می‌نویسد که مقامات رژیم صهیونیستی درباره وضعیت شکننده این شهرک‌ها از نظر استحکام هشدار داده‌اند.

این هراس گسترده در سرزمین‌های اشغالی از آنجایی ایجاد شده که مقام‎ها و رسانه‌های رژیم صهیونیستی بارها به قدرت حزب الله لبنان اذعان کرده‌اند

بیشتر بخوانید: حزب الله می‌تواند عمق اسرائیل را با ضریب خطای اندک هدف قرار دهد 

نمونه‌ای از پاسخ کوبنده حزب‌الله لبنان به رژیم صهیونیستی و متحدانش جنگ ۳۳ روزه است؛ جنگ ۳۳ روزه که در بین لبنانی‌ها به «نبرد تموز» شهرت یافته بر اساس یک «نقشه جامع» که توسط آمریکا، انگلیس، فرانسه، و دیگر هم‌پیمانان رژیم صهیونیستی طراحی شده بود، صورت گرفت که این جنگ در نهایت با شکست خفت‌بار آمریکا و متحدانش منتهی شد.

علاوه بر این موضوع قابلیت‌های نظامی و موشکی حزب الله از دیگر مواردی است که همواره کارشناسان و متخصصان نظامی و نیز مقام‎های رژیم صهیونیستی به آن اذعان داشته‌اند و یکی از دلایل هراس رژیم صهیونیستی این توانمندی‌های حزب الله لبنان است.

پایگاه «اسرائیل دیفنس» در گزارشی به وقوع جنگ احتمالی میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی پرداخته و نوشته است در صورت وقوع چنین جنگی ارتش اسرائیل با یک گروه بسیار قوی‌تر و بزرگ‌تر از ۱۲ سال پیش روبه‌رو خواهد بود.

هشدار گروه‌های فلسطینی و حزب الله لبنان درباره پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی/هراس در کابینه نتانیاهو و آماده باش کامل در مرز سرزمین‌های اشغالی

این گزارش می‎گوید حزب‌الله لبنان دارای قدرت هیبریدی قابل توجهی است که شامل انواع موشک‎های ضد هوایی، ضد تانک و ضد کشتی است و مهمتر از همه ۱۵۰ هزار انواع موشک و راکت. آن‌ها دارای جنگ‌افزارهایی هستند که برخی از آن‌ها قابلیت هدف قرار دادن تمام اسرائیل را دارند. حزب الله قادر است روزانه ۱۰۰۰ موشک و راکت شلیک کند و حتی شاید بیشتر آنچه در طول رویارویی اسرائیل و لبنان وجود داشت.

نگاهی به این قابلیت‌های نظامی و موشکی و همچنین عزم حزب‌الله لبنان برای ایستادگی در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی در کنار شکست‌های تحقیرآمیزی که تاکنون رژیم صهیونیستی در برابر حزب الله لبنان متحمل شده، دلیل این هراس گسترده اخیر را آشکار می‌سازد.

منبع: میزان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
    4 6
    درود خدا وبندگان صالحش بر حزب الله. ورهبر آن سید حسن نصرالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس