روحانی روز سه شنبه به مجلس می‌رود

رئیس جمهور کشورمان گفت: امروز نوع مشکلات ما متفاوت است و مشکل ما اقتصادی است. جنگی که امروز بر ما تحمیل شده است جنگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است که باید آن را با پیروزی به پایان برسانیم.

به گزاش مشرق، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی گفت: دولت اگر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد، قدرت و توان دولت به معنای آن است که دولت بتواند در صحنه سخت مدیریت اختیارات لازم را داشته باشد در غیر اینصورت کسی که اختیارات را نداشته باشد چه انتظاری از او دارید؟ مسئولیت‌ها باید متناسب با اختیارات باشد. این معنایش دیکتاتوری و خودرایی نیست، یعنی اینکه تمام دستگاه‌ها دولت را حمایت کنند.

ببینید

فیلم/ روحانی: ما رئیس نیستیم، خادم مردمیم

وی افزود: چند روز پیش رهبری نیز بر این نکته تاکید فرمودند که در میدان دولت است و بار بر دوش دولت است و همه باید دولت را حمایت کنند، دستگاه‌های نظارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.

رئیس‌جمهور با بیان حدیثی از حضرت علی (ع) اضافه کرد:‌ امیرالمومنین می‌گویند؛‌ من را کمک کنید با نظارتتان، با خیرخواهی و نصحیحتتان را کمک کنید. اما نصحیت، سخن و حرفی که از روی  فریب نباشد. خالی از خیانت باشد. برخی انتقاد می‌کند نصیحت می‌کنند اما در قالب آن می‌خواهند نیش بزنند و تخریب کنند. اصل انتقاد و اصل نصیحت و نظارت باید موجب کمک شود.

رئیس‌جمهور بر همین اساس خاطرنشان کرد: دستگاه‌های نظارتی باید موجب کمک دولت شود. دستگاه نظارت به معنای دخالت نیست و بزرگترین ضربه به نظام کشور، اشتباه دخالت و نظارت است. اگر روزی به جای نظارت، دخالت آمد، ضررش را مردم خواهند دید. وقتی دخالت زیاد شود مدیر هم کار نمی‌کند. دولت کوپ می‌کند، وقتی ببیند از هر طرف می‌آید، این‌ور نامه، آن‌ور نامه! خب نظارت را برای این درست نکردیم، برای این نیست که مانع و سرعت‌گیر شود.

روحانی با بیان این مطلب که نظارت برای این نیست که دل مدیر را بلرزانیم، تصریح کرد:  نظارت برای کمک است. دستگاه نظارتی باید به دولت کمک کند. در میدان جنگ، بازرسی هم داریم، ممکن است گروهانی، تیپی خطایی کند و بازررسی می‌آید نظر می‌دهد، اما اگر از اول بازرسی کند بیاید و بگوید اینطور کار کن، آن کار را انجام نده!‌ خب اینکه طراحی نمی‌شود، نمی‌توان که جنگ کرد. این دلسوزی نیست این به هم زدن مدیریت کشور است.

وی ادامه داد: سرباز می‌خواهد تفنگ را به دست بگیرد، می‌گوید نه تو اول امتحان بده ببینم تیراندازی بلدی؟ ببینم خشاب را بلدی جا بزنی؟ اینکه دیگر میدان جنگ نیست، نمی‌شود که فرماندهی کرد! اینکه می‌شود هرج و مرج.  وقتی من دارم این حرف را می‌گویم در حالی است که دو سال به پایان دولتم مانده است. اگر از اول می‌گفتم می‌شد گفت که اینها دنبال این هستند نظارت بالای سرشان نباشد. می‌خواهم بگویم هر کسی در این کشور مدیر باشد دستگاه نظارتی بخواهد در کار او دخالت کند ناموفق می‌شود و تمام مدیران ابتکار و خلاقیت را کنار می‌گذارند. نمی‌شود اینطور کار کرد. خواهش می‌کنم از مقامت ارشد دستگاه‌های نظارتی مقداری تجدیدنظر کنند. از مجلس می‌خواهم در مقررات و قوانین تجدیدنظر کنند. نباید بگذاریم فسادی رخ بدهد، نباید بگذاریم نظارت تعطیل شود اما باید دخالت تعطیل شود.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه با دخالت دیگران دستگاه اجرایی نمی‌تواند به منظور خود برسد، گفت: دستگاه قضایی ما مستقل است و می‌تواند فردی را به علت تخلف طبق قانون محاکمه کند اما خواهش می‌کنم نگذاریم شائبه سیاسی پیش بیاید. اگر شائبه سیاسی آمد قضاوت تمام می‌شود.

رئیس جمهور عنوان کرد: دولت الکترونیک که کار بزرگی است باید در دولت دوازدهم انجام بگیرد. الیته وزیر ارتباطات به بنده گفتند 9 آذر 99 می‌تواند راه بیاندازد که می‌توان به 7 مهر یا 6 شهریور تبدیل شود. احتمالا وزیر خواسته‌اند تمام 9 ها کنار هم باشند. دولت الکترونیک برای جلوگیری از فساد و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی مردم است.

وی خاطرنشان کرد: از همه مدیران، فرماندهان و استانداران تقاضا دارم که بیشتر در میان مردم بروند. در ماه‌های اخیر مسئولان به خوبی در میان مردم حاضر شدند و این کار باید ادامه پیدا کند. با حضور در میان مردم، باید خدماتی که انجام گرفته است بیان شود. خدمات را اگر ما نگوییم دشمنان شبهه در ذهن مردم ایجاد می‌کنند.

همچنین اگر نقدی مردم دارند ما باید کاملاً آماده شنیدن باشیم. ما بهترین‌ها نیستیم. افکار ما بالاترین‌ها نیست. جمع مردم فکرشان از ما بالاتر است و باید به نظرات مردم توجه کنیم. آنچه که می‌تواند نظام ما را نگه دارد این است که مردم احساس کنند که ما یکی هستیم. دولت - ملت حرف درستی است و دولت و ملت اشتباه است. دولت - ملت یعنی دولتی که برخواسته از ملت است. در این شرایط ما مستحکم‌تر هستیم و این شرایط، شرایط اتحاد ماست والا فشاری که دشمن بر ما آورده،  بیشتر خواهد شد.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما از تمامی شیوه‌های خود برای رفع فشار استفاده می‌کنیم. شیوه سیاسی، دیلماسی و مذاکره. اگر دولت جدا از مردم باشد مذاکره هم نمی‌تو اند بکند. ما باید راه را برای افزایش قدرت ملی ادامه بدهیم و تنها در سایه در کنار هم بودن و هم‌افزایی امکان‌پذیر است.

وی در خصوص استفاده از مدیر جوان و نسل جوان گفت: ما باید جوانان کشور را وارد مدیریت کنیم. ما هدف‌گذاری کردیم که 8 سال سن مدیران را کاهش بدهیم. برای حضور خانم‌ها در مدیریت، هدف‌گذاری ما این است که 30 درصد مدیران بانوان باشند. در این راه موفقیت‌هایی داشتیم. تعداد مدیران از 9 هزار و 34 نفر در سال 96 به بیش از 12 هزار نفر رسیده است. به عبارتی مدیران زن از 13.6 درصد به 18.7 افزایش یافته است. تعداد مدیران عالی زن هم از 31 نفر به 67 نفر رسیده است. در سطح استانداری، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و شوراها زنان حضور پیدا کرده‌اند.

روحانی در پایان گفت: کشور متعلق به نسل جوان است. ما نسل اول و دوم انقلاب هستیم و باید زمینه را برای حضور نسل سوم و چهارم انقلاب فراهم کنیم تا کشور با نیروی پرنشاط‌تر مدیریت شود. از تمامی کارگزاران نظام، کارکنان، کارگران و بازنشستگان تشکر می‌کنم و امیدوارم هفته دولت، هفته خوبی برای مردم باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • PL ۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  30 11
  شفاف سازی زیربنای مبارزه با فساد هست!
  • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   25 2
   چرا مجلس به شفافیت مجلس رای نداد ؟!
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
   2 0
   شفاف سازی کار ادم شفاف است نه کسیکه از خانواده تا مدرک و .... همه غیر شفاف است!
 • ادهمی IR ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  39 5
  آقای روحانی مدیران هستند که فساد می کنند حالا که برای خوردن زیاد به مدیران کمک کنند .
 • IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  82 5
  میگه: نظارت جلو "ابتکار و خلاقیت" رو میگیره! آخه بنده خدا اوج ابتکار و خلاقیت شما و دولتت دلار 4200 و پیش فروش سکه بود که ارز و طلای کشور رو واریز کردید توی جیب رانتخواران.
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  81 5
  تازه قوه قضاییه و دستگاه های نظارتی دارن به وظایف قانونی خود عمل می کنند اگر قانون رو قبول نداری به سلامت...
 • مجید IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  53 7
  چوب را برداشتن ..... حساب کارشو کرده
 • IR ۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  42 14
  حتما بالبخندبرطرف می شود
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  60 10
  با مذاکره چطور؟
 • IR ۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  41 27
  بزرگترین مفسد و اطرافیان فاسد باید بر طرف شوند
 • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  48 26
  مشکلات مردم هم با نشستن و دست روی دست گذاشتن حل نمیشود اقای روحانی.
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  53 5
  مخصوصاً با دادگاه حسین فریدون و مهدی جهانگیری
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  79 8
  خوب فساد نکنید که نگیرند و ببندند
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  81 14
  روحانی همین مونده بود که در امور مربوط به قوه قضاییه هم دخالت کنی .دادگاهها ربطی به تو ندارد...
  • IR ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   29 0
   میترسه چند روز دیگه بیان سراغ خودش.
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  59 5
  درود بر آقای رییسی که خواب را از چشم مفسدان اقتصادی برداشته است ادامه دهید که خدا و ملت پشتیبان شما هستند..
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  69 6
  آقای پروفسور !باچی برطرف میشود.؟!
  • IR ۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   21 0
   با مذاکره ای گروه بی سوادان باید شش دانگ ملک ایران زمین و جمیع رعایا به مکتب شیخ الشیوخ حسن رفته سود تلمذ کنند شاید که در سال آتی گلابی ببارآید و ایذا دم کدخدا دیدن و ده را .... که الهی هرچه کدخدا چاپد گوشت به تن شود
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   7 0
   ....الهی که هرچه کدخدا چاپد گوشت بر تن شود .منظور؟؟؟!
 • SE ۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  87 2
  مدیران مفسد را شما برگزیده اید لذا باید هم با بگیر و ببند مخالف باشید
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  77 1
  حتما پیگیری های قوه قضائیه داره به سر نخ ها می رسه که جیغ بنفش می کشند.
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  36 1
  ... حداقل کار یعنی برخود با فساد نشود ؟!!!
 • IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  53 6
  همین ۶ سال که مدیریت کردید با کمترین نظارت برامون بسه شما بذار یه کم نظارت بشه
  • IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   11 0
   یادآور میشه که بگن تو این شش سال چقدر خلاقیت و ابتکار داشتید که حالا با نظارت نهادهای نظارتی خلاقیت مدیرانتون از بین میره؟؟؟؟
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  28 0
  عجب رئیس جمهور نوبری داریم بجای اخطار به مدیرانی که مجرم هستند و محاکمه آنان را حق ملت باید بداند - چرا به مدیران متخلف آلارم می دهد از محاکمه ..؟ مدیری که توجه اتهام به او محرز شد باید از سازمان ذی ربط تعلیق شود
 • بارنشسته فرهنگی HK ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  30 0
  ما بازنشستگان می دانیم که نه تنها خادم نیستید که ظالم هستید چون از سالی که آمده اید تبعیض و بی عدالتی افزایش یافته است و شکاف حقوقی مابین بازنشستگان و شاغلین افزایش چشمگیری داشته است و جز بدبختی برای ایران دستاوردی نداشته اید
 • CA ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  23 0
  اتفاقا اگر از اول دادگاه ها با فسادهای اقتصادی وارد مبارزه شده بودند حالا شاهد این همه فساد نبودیم
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  15 0
  نرخ ارز و ریخت و پاش ارزی دستور خود ایشون بود حالا که خواستار ارائه توضیح از ایشون شدند اقا طلبکار شده.... انشالله به رفتارهای ایشون چه الان یا بعد رسیدگی شود....
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  11 0
  بلی حتما فساد با مذاکره حل می شود
 • IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  17 0
  ایشون گفتن با شفاف سازی جلو فساد رو بگیرید بفرمایید خانه میلیاردی رو از کجا اورده اند
 • علی IR ۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  13 0
  اگر فساد با دادگاه برطرف نمی‌شود پس با مدیرانی ببو حل میشه ؟
 • مهران ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  16 0
  رئیس جمهور ناتوان و بی عرضه در حوزه اجرایی کشور باعث فساد و فساد مضاعف می شود. بزرگترین عامل فساد در کشور ، دولتمردان فاسد است.
 • IR ۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  15 0
  برای نجفی جا خالی کنید بنده خدا یک ادم بیشتر نکشته عوضش مدیری قوی است و میتواند کمک کند نماینده مجلسی که دلال پوشک خودرو میشود مدی پتروشیمی که ..... بابا هروقت کن می اوری از همه جا خرج میکنی راستی از فریدون چه خبر
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  16 0
  اولین عکس العمل ها به برخورد واقعی با فساد !!! رئیسی مچکریم.
 • علی IR ۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  8 0
  توچراترسیدی؟اگرسرمارفسادرابکوبندخواهی دید.آقای رییسی بایدام الفسادراازریشه دربیاورد.باشاخه هاکاردرست نمی شود.آقای رییسی،حاشیه راول کن اصل فسادوفریب ودغل ودروغ وریارابگیر
 • IR ۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
  36 0
  باز امروز سراسر حاشیه سازی کرد و تقصیرا رو به گردن قوه قضاییه و سپاه انداخت. با داشنن کارنامه توخالی در داخل و خارج، چاره ای جز این نداره. هر جا کم میاره طعنه به قوه قضاییه و سپاه می زنه. چون در حال حاضر قوه قضاییه مفسدا رو میگیره و سپاه نه تنها در سیل و زلزله و مناطق محروم داره کار می کنه که جاسوسا رو میگیره و پهباد کدخدا رو میزنه و نفتکش روباه پیر رو توقیف می کنه.
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  10 0
  ان شاءالله بزودی بقیه مفسدین اقتصادیکه در لایه های مدیریتی دولت لانه کرده اند شناسایی و دستگیر و به مجازات برسند و از همه مهمتر ملت منتظر اعلام حکم حسین فریدون و مهدی هاشمی هستند تا ببینیم دادگاه تاثیر دارد یا ندارد
 • IR ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  15 0
  بین ملت ایران و شما آقای روحانی خدا خودش قضاوت میکند.. آخرتی هم هست.. ولی خیلی پر رو هستی.. روی سنگ پای قزوین رو سفید کردی
 • IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  9 0
  اگر مسئولان پاکدست باشند ضرورتی به ورود دادگاه برای پاکسازی آلوده ها از سطح ادارات نیست .
 • IR ۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  17 0
  از قدیم گفته اند وقتی سراغ بدهکار را نگیرد طلبکار میشود این ضرب المثل حکایت روحانی است
 • حیدر صالح IR ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  34 0
  جناب حسن رئیس جمهور بجای دادگاهی کردن مفسدین جوایز چند میلیاردی از بیت المال تعیین کنید و به قید قرعه بین مفسدین توزیع کنید
 • مقداد IR ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  11 0
  جناب اقای رئیس جمهور محتر م خوب جنابعالی بفرمایید باچه درست میشود؟؟و راهکار شما چیست؟؟حداقل شش سال وقت داشتید راهکار بدهید.از ابتدای انقلاب تاکنون یکبار دارد بطورجدی بافساد برخورد میشود.مطمئنا قوه قضائیه خوب شروع کرده وتنها حامیان فساد ومفسدین از این برخورد ناراحتند شما چرا جبهه میگیرید؟؟
 • محمد IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  12 0
  وقتی از داخل ماشین میشه به مردم نگاه کرد و از وضع و حال آنها مطلع شد چه نیازی به حضور بیشتر مسئولین بین مردم هست؟ خوب خسته میشن با واقعیت ها روبرو بشن! بذار این دو سال را هم با همین فرمون برن یه وقت اتوی شلوارشون از بین نره.
 • نیازی GB ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  12 0
  دولت شما با برجاو بکشور خسارت زده. باید محاکمه بشید. شما با گدوم مجوز پیشاپیش تعهدات برجامی را عمل کردید؟ خسارت صاحبان مسگن مهر که سرمایشـون ببادرفت خسارت مذف کارت سوخت. کرسنت. توتال وووو
 • علیار GB ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  39 0
  گزارش صد روزه شما اولین فسادتون بود
 • شاهین GB ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  28 0
  با سلام بله ایشون راست میگن؛ باید حسین آقا بدون هیچ دغدغه‌ای هر چه خواست بر سر بیت‌المال بیاره! علی برکت الله...
 • IR ۰۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  15 0
  یعنی یکی گند بزنه و دیگری درصد درست کردن اون باشد باز هم ایراد دارد!! چی میگی داداچ!!! ؟
 • SE ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  17 0
  غلط میکنی برجام دیگری دست و پا کنی،
 • IR ۰۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  22 0
  همین حالا ۱۰۰۰ جنین در روز در ایران بخاطر سیاست‌هایی که از زمان دولت دولت اصلاحات چیده شده است به دست پدران و مادران خودشان کشته می‌شوند و گزارش آن در روزهای اخیر منتشر شده است. حالا که مدیران تنها ۷ درصد هستند وضع این است. می‌خواهید آنرا بکنید ۳۰٪؟ شما اصلاح‌طلب‌ها با خانواده مشکل دارید! رای به شما رای به کشتار ظالمانه معصوم‌ترین قشر ایران بود. رای به کشتار فرزندان توسط والدین.
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  12 0
  خدایا توبه! آخه این مردم ایران چه گناهی کرده اند که این ها را برما مسلط کردی به خدا اینها نمی تونند یک گاوداری رو اداره کنند چه برسه که کشوری مثل ایران رو
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  39 0
  مشت نمونه خروار است و اگه اقای روحانی برای مبارزه با فساد همراه و مشوق بود جای تعجب داشت . چون اگه کارنامه خصوصی خوری بررسی شود یعنی غارت بدتر از غارت مغولان چون اونها دارایی و اینها هم دارایی و ایمان مردمو غارت گردن که نشه برای بچه ات از الگو و ارمان صحبت کرد
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  5 0
  ببرند مال مسلمان چو دادگاه برند فریاد برآری که مسلمانی نیست!
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
  0 1
  اگه دادگاه نمایشی و مردم گول زن باشه صدرصد درست گفته ولی اگه دادگاه بر اساس عدل الهی باشد باید بسیاری بر خود بلرزند نه این که بگویند و بخندند که اگر می خندند یعنی نمایشی بیشتر نیست!
  • IR ۰۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
   0 0
   منافق نباشیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس