کد خبر 987120
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
سردار جلالی

سردار جلالی گفت: قبلاً هم آن‌ها مدعی بودند که توان موشکی ایران فتوشاپ است؛ اما انهدام پهپاد رادارگریز آن‌ها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

به گزارش مشرق، نشست رؤسای کمیته، معاونان و مدیران پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاونان و مدیران سازمان در سالن شهید حسن آبشناسان برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

واکنش سردار جلالی به حضور رژیم صهیونیستی در خلیج فارس

سردار «غلامرضا جلالی» رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این نشست با اشاره به اینکه در سال گذشته مجموعه‌ای از تهدیدات دشمن را از سر گذراندیم، گفت: دشمن در سال گذشته با تسلط بر شبکه‌های اجتماعی و تلاش برای شرطی‌سازی اقتصاد تلاش داشت تا کشور را به سمت ناامنی و اغتشاش پیش ببرد.

عبور کشور از روزهای سخت ۹۷، درستی تحلیل و تدبیر رهبر انقلاب اسلامی را نشان داد

وی با اشاره به اینکه امروز و در میانه سال ۹۸ کشور از بخش عمده‌ای از تهدیدات دشمن عبور کرده است، گفت: در ابتدای سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی مدام بر اتکای به نصرت الهی و امیدواری بر حل مشکلات تأکید داشتند و ما امروز می‌بینیم تحلیل و تدبیر ایشان درخصوص عبور کشور از آن روزهای سخت دقیق و ژرفنگرانه بوده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به برخی یاوه گویی‌های دشمنان مبنی بر اینکه انقلاب چهلمین سال خود را جشن نمی‌گیرد، گفت: امروز و پس از عبور کشور از شرایط سخت باید گفت که دشمن درک درستی از وضعیت ایران ندارد و عملاً این نوع تحلیل‌ها ناشی از یک خلأ اطلاعاتی است و ضرورت دارد تا آمریکایی‌ها در تحلیل‌های خود نسبت به ایران یک بازنگری جدی داشته باشند.

تزلزل در تصمیم‌گیری، هدف دشمن از «نمایش جنگ»

سردار جلالی با تأکید بر اینکه راهبرد ترامپ در مدت اخیر فشار حداکثری بر ایران تا مرز جنگ بوده است، یادآور شد: قرار نبوده و نیست که جنگی صورت بگیرد، اما نمایش جنگ از سوی آمریکایی‌ها با قدرت و شدت زیادی اجرا می­‌شد تا برخی در داخل در تصمیم‌گیری‌های خود دچار تزلزل شوند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها تلاش داشتند یک دوقطبی دروغین معیشت – امنیت به راه بیاندازند، افزود: کارزار دروغین جنگ نیز صرفاً برای پیشبرد این تاکتیک رسانه‌ای بود تا مردم فکر کنند معیشت آن‌ها منوط به آن است که ایران در برابر آمریکا کوتاه بیاید.

ایران در «جنگ پنج لایه‌ای» با آمریکا دست برتر را دارد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه ما امروز با آمریکا در پنج لایه حساس و راهبردی سیاسی، نظامی، اقتصادی، امنیتی و سایبری درگیر هستیم، گفت: به عنوان یک فرد مطلع می‌گویم که ایران در جمع این لایه‌ها دست برتر را داراست که این مهم با هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و ایستادگی مردم و مسئولان به دست آمده است.

سردار جلالی در ادامه با بیان اینکه مهمترین میدان جنگ در لایه اقتصادی رقم می‌خورد، افزود: آمریکایی‌ها مدعی هستند که مدرن‌ترین جنگ اقتصادی را علیه ایران اعمال می‌کنند و دلار را تبدیل به یک سلاح جنگی علیه ما و دیگر کشورها کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در حوزه‌های نظامی و امنیتی یک اجماع نظر داخلی به دست آمده است و لذا شاهد وحدت رویه هستیم، افزود: با این حال هنوز در میان برخی از مسئولان ادبیات «جنگ اقتصادی» جا نیفتاده است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه ما باید یک برنامه مدون دفاع اقتصادی در کشور داشته باشیم، گفت: مگر در دوران دفاع مقدس مسئولی درخصوص تهدید بودن صدام و حزب بعث شک و شبهه‌ای داشت که امروز برخی چنگ و دندان نشان دادن دشمن در جنگ اقتصادی را انکار می‌کنند؟

«FATF» دیده‌بان دشمن در جنگ اقتصادی

سردار جلالی با انتقاد از عدم اجماع در خصوص FATF گفت: از نظر ما FATF به عنوان یک مکانیسم به اصطلاح بین‌المللی نقش دیده‌بانی را برای دشمن در جنگ اقتصادی ایفا می‌کند و دشمن با این دیده‌بان می‌تواند تمام زنجیره تأمین مالی کشور را رصد و مطابق با آن، اقدام خصمانه کند.

وی با بیان اینکه ما در دوران «دفاع مقدس اقتصادی» هستیم، افزود: شاید در برخی موارد ضعف داشته باشیم، اما درس‌ها و عبرت‌های این دفاع مقدس مطمئناً ایران را قوی تر، مقتدرتر و باثبات‌تر خواهد کرد.

لایه‌های فرصت‌­زای دوران تحریم به مرور نمایان خواهد شد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه با فرمان رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه و تفویض اختیارات ویژه به این نهاد، سطح هماهنگی‌ها در مقابله با جنگ اقتصادی دشمن افزایش یافته است و امروز نتایج این سیاست‌ها را در بازار می‌بینیم، گفت: بهبود نسبی صادرات، آرام شدن بازار ارز و نزولی شدن تورم لجام‌گسیخته نشان می‌دهد کشور توانسته است تا بخش زیادی تهدید اقتصادی را تحت کنترل بگیرد و به تدریج ابعاد فرصت‌­زای دوران تحریم اقتصادی نمایان می‌شود.

ادعای آمریکا مبنی بر نفوذ سایبری به سامانه‌­های زیرساختی ایران یک «بلوف» بود

سردار جلالی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تهدیدات در حوزه سایبری نیز اشاره کرد و با بیان اینکه «در جنگ سایبری همیشه فاعل مجهول است»، گفت: با این حال آمریکایی‌ها اخیراً و با صراحت مدعی شده‌اند که علیه ایران اقدام تخریبی سایبری انجام می‌دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور با بیان اینکه آمریکایی‌ها چندی پیش مدعی شده بودند در سامانه‌های زیرساختی ایران نفوذ داشته‌اند، گفت: این ادعای آمریکایی‌ها نیز مانند سایر ادعاهایشان صرفاً یک بلوف بوده است.

موشک فتوشاپی نمی‌تواند پهپاد رادارگریز آمریکا را ساقط کند

سردار جلالی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها بیش از توانمندی‌هایشان ادعا دارند، گفت: قبلاً هم آن‌ها مدعی بودند که توان موشکی ایران فتوشاپ است؛ اما انهدام پهپاد رادارگریز آن‌ها در ارتفاع ۵۰ هزار پایی واقعیت را به همه نشان داد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه ما باید در تمام حوزه‌های مقابله با دشمن، آمادگی خود را ارتقا دهیم و آرایش دفاعی بگیریم، افزود: آمریکا دشمنی خود را با ملت ایران عیان‌تر از گذشته کرده است و همین عامل باعث شده تا در سطح نخبگان و عموم مردم روحیه آمادگی، دشمن‌شناسی و اقدام بسیجی پدید بیاید که باید این روحیه حفظ و تقویت شود.

سردار جلالی در پایان با بیان اینکه در حوزه زیرساختی کشور با انجام آموزش‌ها و رزمایش‌ها، آمادگی‌ها را ارتقا داده و آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کرده‌ایم، گفت: با ایجاد توانمندی در زیرساخت‌ها، امن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری‌ها را شروع کرده‌ایم، مصون‌سازی زیرساخت‌های حیاتی را در اولویت قرار داده‌ایم و در قالب برنامه‌های سالانه در حال اجرا هستیم.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس