ووشو

ووشوکاران ایران در روز سوم رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا با عملکردی درخشان به 2 مدال طلا و 3 نقره دست یافتند.

به گزارش مشرق، به نقل از  روابط عمومی فدراسیون ووشو؛ دهمین دوره رقابت های ووشوی قهرمانی جوانان آسیا از روز دوشنبه با حضور 400 ووشوکار از 20 کشور در برونئی آغاز شده و تا جمعه ادامه خواهد داشت.

ببینید:

عکس/ دختران شمشیر و نیزه به دست!

تیم ایران در 2 بخش ساندا و تالوی پسران و دختران در این رویداد شرکت کرده است.

امروز (چهارشنبه) در سومین روز این مسابقات، تیم ایران به 2 مدال طلا (شاهین بنی‌طالبی و حسن لطفی) و 3 نقره (نازنین بازدار، ستایش تک‌فلاح و علی شکروی) دست یافت.

با این اوصاف تعداد مدال‌های تیم ایران تا پایان روز سوم به 4 طلا، 3 نقره و 5 برنز رسید.

نتایج نمایندگان ایران در روز چهارشنبه


*تالوی پسران
«شاهین بنی طالبی» در فرم «نن گوئن» رده سنی 12 تا 15 سال، بالاتر از تمام رقبیان ایستاد و مدال طلا را از آن خود کرد.

بنی طالبی با امتیاز 9.32 به مدال طلا رسید، نماینده مالزی با 9.31 دوم شد و تالوکار اندونزی با 9.30 در جایگاه سوم ایستاد. تالوکار نوجوان کشورمان در روزهای گذشته به 2 مدال برنز نیز رسیده بود.

«علی شکروی» در فرم نن‌دائو جوانان با امتیاز 9.47 به مدال نقره رسید.

نماینده چین در این فرم با امتیاز 9.61 به مدال طلا رسید. تالوکار هنگ کنگی نیز هم امتیاز با شکروی به مدال نقره مشترک رسید.

«محمدعلی مجیری» دیگر نماینده ایران در این فرم با امتیاز 9.45 در جایگاه پنجم قرار گرفت.

*ساندای پسران

«آرین افراز» در نیمه نهایی وزن 52 کیلوگرم نوجوانان برابر «نینگ هوجام» از هند در 2 راند متوالی به پیروزی رسید و فینالیست شد.وی برای کسب مدال طلا با «کاچکین» از ویتنام مصاف خواهد داد. افراز پیش از این نماینده هنگ کنگ را برده بود.

«قرنی ابراهیمی» در نیمه نهایی وزن 70 کیلوگرم ساندای جوانان، «علی عبوزیاد» از اردن را در 2 راند شکست داد و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا با «ایکهامگاپاروف» از قزاقستان مصاف می‌دهد.

«سیدمهدی رضوی» در یک چهارم نهایی وزن 65 کیلوگرم جوانان، «چنگ هوان وو» از چین تایپه را با اقتدار شکست داد و به نیمه نهایی رسید. وی در نیمه نهایی با نماینده چین مصاف می‌دهد.

«حسن لطفی» در وزن 80 کیلوگرم جوانان، برابر «ریشابا» از هند به پیروزی رسید و چهارمین مدال طلای تیم ایران را ثبت کرد. وی پیش از این برابر حریف قدرتمندی از چین به پیروزی رسیده بود.

*تالوی دختران

«نازنین بازدار» در فرم «نن گوئن» رده سنی 12 تا 15 سال با امتیاز 9.31 به مدال ارزشمند نقره دست یافت. در این بخش نماینده چین تایپه با امتیاز 9.33، مدال طلا را از آن خود کرد.

«ستایش تک‌فلاح» در فرم گوئن شو رده سنی 9 الی 12 سال با امتیاز 9.09 به مدال نقره دست یافت. نماینده ماکائو در رقابت نزدیک با تک فلاح و امتیاز 9.10 به مدال طلا رسید و مالزی با 9.05 سوم شد.

دختران سانداکار ایران، امروز مسابقه‌ای نداشتند.

**اسامی مدال آوران تیم ایران تا پایان روز سوم:

طلا: سهیل موسوی، یونس شهرکی، شاهین بنی طالبی، حسن لطفی

نقره: نازنین بازدار، ستایش تک‌فلاح و علی شکروی

برنز: شاهین بنی طالبی (2 مدال)، تیم دوئلین دختران (متشکل از فاطمه جزینی و منیره پناهی)، نازنین بازدار و منیره پناهی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس