محسنی اژه ای

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه برخی از بازداشت‌های موقت طولانی شده است، گفت: برنامه‌ریزی و اقدام فوق‌العاده نیاز دارد که افراد غیرضروری بازداشت نباشند و مابقی نیز تسریع شوند.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری استان خوزستان که در سالن همایش گیت بوستان اهواز برگزار شد، اظهار داشت: کارکنان که خدمت قضایی انجام داده‌اند یک بار پرونده خود را مرور کنند.

وی با اشاره به این‌که کارکنان دستگاه قضا اگر خود شروع نکنند نمی‌توانند عدالت را اجرا کنند، بیان کرد: اگر به دنبال عدالت هستیم باید خود حامل عدل باشیم.

بیشتر بخوانید:

محسنی‌اژه‌ای: یک شرکت خودروساز، خودرو را تنها به ۱۵ نمایندگی می‌دادند

فیلم/ توضیحات اژه‌ای درباره فرار سالار آقاخان

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به این‌که کار قضا امر خطیری است، ادامه داد: مردم امروز از قوه قضائیه توقع دارند که جلوی فسادها و کجی‌ها گرفته شود و در شرایطی هستیم که حق و باطل در هم‌آمیخته ‌و تشخیص حق و باطل آسان‌ نیست.

وی با بیان این‌که مردم به ویژه بزرگان طوایف و اقشار مختلف، بسیاری از امور دستگاه قضا را می‌توان با صلح و سازش حل کنند، خاطرنشان کرد: خیر و برکت موجود در صلح و سازش شاید نتوان در دستگاه قضا تامین کرد و خیر و برکت در بخشش بسیار ارزش دارد.

‌محسنی‌اژه‌ای با اشاره به این‌که 42 هزار و 277 فقره پرونده در چند مورد خاص در سال 97 تشکیل شد، گفت: سرقت قابل تعزیر، جرح و ضرب به صورت عمد یا غیر عمد، توهین و یک مورد دیگر در سال گذشته 181 هزار سابقه تشکیل شده است.

معاون اول قوه قضائیه عنوان کرد: رئیس دادگستری جدید استان خوزستان علاوه بر توسعه شورای حل اختلاف، از طرفین حوزه، مساجد، دانشگاه، بسیج، مساجد و دیگر مجموعه‌ها استفاده کرد تا شاهد کاهش تعداد پرونده‌ها باشیم.

وی بیان کرد: حجت‌الاسلام مرادی از طریق مشورت با دادگستری استان تدبیری اتخاذ شود که با هم‌افزایی شاهد استفاده از همه ظرفیت‌های استان خوزستان باشیم. همه باید خالصانه و بی‌منت در خدمت مردم این استان باشیم.

‌محسنی‌اژه‌ای با اشاره به این‌که همه دست به دست هم بدهند به مردم استان خوزستان کمک و خدمت کنند، افزود: برخی از بازداشت‌های موقت طولانی شده است، برنامه‌ریزی و اقدام فوق‌العاده نیاز دارد که افراد غیرضروری بازداشت نباشند و مابقی نیز تسریع شوند.

وی اظهار داشت: تعداد حکم‌های اجرا نشده، در مقام اجرا می‌توان تسریع بیشتری کرد، اگر صادر نشود در مردم و کارکنان قوه قضائیه اثر منفی دارد.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به صیانت از دستگاه قضا و فرد بیان کرد: تعداد قابل توجهی از قضات استان خوزستان غیربومی هستند، رئیس دادگستری استان خوزستان فکری به حال این مساله کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس