وزیر دفاع روسیه

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد، مادامی که آمریکا سامانه‌های موشکی خود را در اروپا و آسیا مستقر نکند، روسیه نیز اقدام متقابل انجام نخواهد داد.

به گزارش مشرق، وزیر دفاع روسیه روز یکشنبه گفت مادامی که آمریکا خویشتنداری خود را در اروپا و آسیا نشان دهد، روسیه نیز موشک‌های جدیدی مستقر نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

اعزام دو بمب‌افکن هسته‌ای روسی به مناطق نزدیک مرز آمریکا

تحریم‌های نفتی ترامپ، روس‌ها را ۱ میلیارد دلار ثروتمندتر کرد

به گزارش خبرگزاری «رویترز» آمریکا اوایل ماه جاری میلادی پس از متهم کردن مسکو به نقض «پیمان منع موشک‌های اتمی میانبرد» و استقرار یک موشک ممنوع شده، از این پیمان خارج شد.

پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ - ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌ بردتر (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند. این پیمان در دهه هشتاد میلادی و در دوران ریاست‌ جمهوری «رونالد ریگان» و «میخائیل گورباچف» روسای جمهوری وقت آمریکا و شوروی سابق منعقد شد. 

به نوشته رویترز، در حالی که روسیه نیز پس از نقض تعهد آمریکا از این توافق خارج شد، اما «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه گفته که مسکو هیچ برنامه‌ای برای استقرار موشک‌های جدید ندارد.

وزیر دفاع روسیه که با شبکه تلویزیونی «راشا- 24» گفت وگو می‌کرد، در این زمینه اظهار داشت: «ما هنوز به این موضوع پایبند هستیم و هیچ اقدامی انجام نخواهیم داد، مگر در مواردی که چنین سامانه‌هایی در اروپا و از سوی واشنگتن مستقر شوند.»

این در حالی است که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه  هشدار داده  است که اگر  آمریکا از معاهده کنترل تسلیحاتی خارج شود، توسعه موشک‌های هسته‌ای برد کوتاه و میان برد را آغاز می‌کند.

رئیس‌جمهور روسیه به تازگی با هشدار به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت که بهتر است برای اجتناب از بروز ناآرامی‌ها، گفت‌وگوهای جدید تسلیحاتی دوجانبه صورت گیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس