مسعود استاد

مسعود استاد پس از پایان نخستین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان سازش از سوی اولیاء دم وجود دارد یا خیر گفته بود: ما از قصاص نمی‌گذریم.

سرویس سیاست مشرق - صبح روز بیست و سوم مرداد سال ۹۸، مسعود استاد برادر همسر نجفی، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود و با اشاره به آیه ۱۳۴ سوره آل عمران "الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ؛ ‌ «متقین» کسانی هستند که در راحت و رنج انفاق می کنند و خشم خود را فرو می برند و از «خطای» مردم می گذرند و خداوند نیکوکاران را دوست می دارد" نوشته است:

" و اما در مورد خودم که روزی سردار گمنام و روزی سردار سپاه نام گرفتم، می گویم که الان نه شغلی دارم و نه رسمی که از کسی گرفته باشم. فقط فرزند روستازاده‌ای به نام کاکابرار از دیار کرمانشاهانم. از کودکی از پدر و مادرم مهرورزی آموختم و تا درجه دکتری تخصصی هوا و فضا در معتبرترین دانشگاه های کشور و بدون رانت تحصیل کردم. در بهمن سال ۹۳ خانه هوا و فضای ایران را در شهرداری تهران تاسیس نمودم و الان نیز فقط مدرس دانشگاه هستم.

و اما در اخر داستانمان به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجیلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم که امیدوارم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم. "[۱]

بیشتر بخوانید:

کدام مسئولان برای نجات نجفی به خانه اولیای‌دم رفتند؟

برادر «میترا استاد» از بخشش «نجفی» خبر داد +عکس

خانواده میترا استاد هنوز رضایت نداده‌اند

تأکید برادر میترا استاد به قصاص نجفی

اما آنچه در این روزها محل تردید قرار گرفته است، تناقضات برادر میترا استاد است که قابل بررسی است.

خبر قتل میترا استاد را ظهر سه‌شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ رسانه‌های رسمی ایران منتشر کردند، بررسی‌های اولیه نشان می‌داد که این قتل در طبقهٔ هفتم برجی در بلوار خوردین منطقهٔ سعادت‌آباد تهران به‌وقوع پیوسته‌است. جسد مقتول در وان حمام و در حالی که به ضرب گلوله به قتل رسیده‌بود کشف شد. ساعاتی پس از این واقعه، نجفی با مراجعه به پلیس آگاهی تهران، به قتل همسرش اعتراف کرد.

اولین و دومین اظهار نظر مسعود استاد در نهم و دهم خرداد

در اولین پست این صفحه تصویری از میترا استاد منتشر شده و نوشته شده است: "اینجا آنقدر شاعرانه دروغ می‌گویند و آنقدر در دروغ هایشان شاعر می‌شوند که نمیدانم با اینهمه فریب چگونه است که دلم هنوز خواب باران را دوست دارد! قسم به خونت، که حق بچه یتیم شده ات را خواهم گرفت. قسم به خونت، که تمامی ناگفته هایت را خواهم گفت. "

استاد در این پست اعلام میکند که به دنبال افشاگری درباره خواهرش است.

در دومین پست منتشر شده تصویری قدیمی از میترا در کنار تصویر مزار او منتشر شده است. در این پست نوشته شده "به زودی حرف‌های ناگفته ات را به گوش همگان میرسانم خواهر عزیزم و قول میدهم تا انتقامت را از افراد رذل و پستی که دسیسه قتل برایت چیدند نگیرم از پای نخواهم نشست. "[۲]

۱۳ خرداد؛ مسعود استاد: رضایت نمی‌دهیم

روز جمعه ما در دادسرای جنایی بودیم. آقای نجفی شخصاً با من یک ساعت صحبت کردند تا بتوانند رضایت بگیرند؛ اما ما رضایت نمی‌دهیم. خیلی مسائل هست که می‌دانم؛ اما حالا وقت گفتنش نیست و من بعد از صدور حکم درباره آن صحبت خواهم کرد و واقعیت‌هایی را خواهم گفت.

او در پاسخ به این سوال که چرا پرونده تا این حد سریع رسیدگی شد، گفت: این پرونده از حد ملی خارج شده و جهانی شده و قوه قضائیه هم ویژه به آن رسیدگی کرده است.

حرف پدر و مادر و خواهرزاده‌ام حرف من است و آنچه من تصمیم بگیرم آنها نیر قبول می‌کنند. [۳]

۲۲ تیر؛ مسعود استاد: ما از قصاص نمی‌گذریم

مسعود استاد پس از پایان نخستین جلسه محاکمه محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به اتهام قتل میترا استاد در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا امکان سازش از سوی اولیاء دم وجود دارد یا خیر افزود: ما از قصاص نمی‌گذریم. [۴]

۳۱ تیر؛ مسعود استاد: اخذ رضایت در قبال اخذ مبلغ میلیاردی صحت ندارد

پس از پایان جلسه دادگاه مسعود استاد برادر میترا استاد در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا درست است که در قبال اخذ مبلغ میلیاردی قرار است رضایت دهید و اینکه آیا بحث صلح و سازش مطرح است گفت: خیر اصلاً چنین چیزی صحت ندارد.

وی با رد این مسائل بار دیگر بر قصاص متهم پرونده تأکید کرد.

۷ مرداد؛ مسعود استاد: همچنان قصاص می خواهیم/ یک درصد احتمال بخشش است/ اگر ببخشیم می گویند باج گرفته‌اند

خبرنگار «ایران» در تماس با برادر میترا استاد- مقتول- در این باره با وی به گفت و گو پرداخت. مسعود که از صدور رای ابراز بی اطلاعی می کرد گفت:  برای ما ابلاغیه ای نیامده و در جریان صدور این حکم نیستم.

همچنان خواهان قصاص هستید؟

بله همچنان قصاص می خواهیم.

گاهی اوقات به جای قصاص می توان راه های دیگری را امتحان کرد که هم برای شما و هم برای مقتول آثار ماندگارتری به جا می گذارد آیا به آنها فکر کرده اید؟ به عنوان مثال به جای قصاص به ساخت آسایشگاه، مدرسه، شیرخوارگاه و کارهای عام المنفعه فکر نکرده اید؟

من تا به حال به این موضوع فکر نکرده ام. البته فکر خوبی است و من اعتقاد دارم که کار خیر به آرامش روح خواهرم کمک می کند. روی این موضوع فکر می کنم.

پس امکان تغییر نظرتان وجود دارد؟

نمی دانم ولی اگر روزی بخواهم تغییر عقیده بدهم که البته احتمالش یک درصد است شاید شرط بخشش ما این باشد که برای کمک به زنان بدسرپرست و بی سرپرست کاری انجام دهد. وقتی یک نفر اشتباهی را مرتکب می شود باید با زبان عذرخواهی صحبت کند نه اینکه وکیل معزول شان تهمت بزند. من از این قضیه نمی گذرم. اگر رضایت دهیم می گویند باج گرفتند و رضایت دادند.

به هر حال آقای نجفی در دادگاه با من صحبت کردند و به روح پدرشان قسم خوردند که قصدشان کشتن خواهرم نبوده است. حتی چندین بار به مادرم گفتند واقعا امانت دار خوبی نبودم و شما سفارش دخترتان را کرده بودید. پدر و مادر و خواهرزاده ام رای - چه قصاص چه بخشش- را به من سپرده اند. [۵]

۷ مرداد؛ مسعود استاد: خبر معامله ۱۰ میلیاردی صحت ندارد

برادر میترا استاد به شایعه اعلام گذشت اولیای دم میترا استاد از محمدعلی نجفی در ازای دریافت مبلغ ۱۰ میلیاردتومان، واکنش نشان داد.

مسعود استاد در پستی که ساعت ۲ بامداد امروز (دوشنبه) در اینستاگرامش منتشر کرد، نوشت:

"به نام آن که تن را نور جان داد

خرد را سوی دانایی عنان داد

همیشه بر این باور بودم که رسانه‌ها منعکس کننده حقیقت‌اند و می‌بایست از لسان آنها از واقعیات باخبر شد اما حالا ایمان دارم که خواننده باید علم لدنی یا علم غیب بداند تا سره از ناسره اخبار برخی از رسانه‌ها را تشخیص دهد.

لحظاتی قبل، برخی از کانال‌های تلگرامی خبر کذبی مبنی بر مذاکره اینجانب و آقای نجفی در جلسه دادرسی با موضوع مصالحه در ازای مبلغ ۱۰ میلیارد تومان منتشر کردند.   هم اکنون ضمن تکذیب هر نوع مذاکره در این خصوص با آقای نجفی یا هر شخصی از سوی ایشان به اطلاع این قبیل رسانه‌ها می رسانم:

اولا انصافا زیبنده نیست برای جذب مخاطب به هر ریسمانی چنگ بزنید و از عوالم خیالات خویش برای آنها خبرسازی نمایید. [۶]

۹ مرداد؛ مسعود استاد: خبر علیزاده‌طباطبایی مبنی اعلام رضایت خانواده استاد کذب محض است

علیزاده‌طباطبایی وکیل معزول نجفی شهردار اسبق تهران، در ویدئویی که در شبکه‌های مجازی پخش شده، مدعی شده است یک خبر خوب دارد و آن این است که خانواده مرحوم میترا استاد رضایت خود از قصاص نجفی را اعلام کرده‌اند.

مسعود استاد برادر مرحوم میترا، ضمن تکذیب این ادعا گفت: کذب محض است. این آقا از روز اول به دنبال دشمنی با ما بود[۷].

۱۴ مرداد؛ مسعود استاد: احساس می‌کنم اگر با قصاص جانی را بگیرم من هم قاتل‌ام

* شایعه‌های درباره شرایط بخشش و دریافت دیه از سوی شما شنیده می‌شود؛ درخواست پول میلیاردی کرده‌اید؟

استاد: «به هیچ عنوان از پول حرفی نشد.»

* پس؛ نتیجه مذاکره چه بود؟

استاد: «من هم‌چنان نظرم بر قصاص است مگر این‌که اتفاقی بیفتد و کمی وضعیت روحی‌ام آرام‌تر شود و بتوانم به این موضوع فکر کنم.

البته احساس می‌کنم اگر با قصاص جانی را بگیرم من هم قاتل‌ام.»

* زمانی که آرام شدید، برای بخشش چه شرطی دارید؟

استاد: «هنوز فکر نکرده‌ام و اگر به آن رسیدم، شرایط تعیین تکلیف را به‌عهده پدرو مادرم و مهیار، پسر میترا، می‌گذارم.

البته درباره پول حرف‌های زیادی گفته‌اند. ولی هر تصمیمی بگیرم تنها به رضای خدا فکر می‌کنم. [۸]

۲۳ مرداد؛ مسعود استاد: از خون عزیزمان گذشتیم

و اما در اخر داستانمان به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم که امیدوارم آقای محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسالت دارم. "[۹]

آنچه آمد، روایتی از اظهارات و رفتارهای مسعود استاد بود که از عبارات "نمی بخشیم" و "فقط قصاص می خواهیم"، به این رسید که "یک درصد احتمال بخشش است" و در آنتها اعلام کردند که " از خون عزیزمان گذشتیم" و البته در این بین، مسعود استاد، بعد از بخشش، هیچ اظهارنظری درباره احتمال توافق صورت گرفته با نجفی صحبتی به میان نیاورده است کمااینکه در اظهارنظری، درباره اینکه درباره میزان پول احتمالی و توافق مالی، تکذیبی صورت نگرفته است و اعلام کرده است که: هنوز فکر نکرده‌ام و اگر به آن رسیدم، شرایط تعیین تکلیف را به‌عهده پدرو مادرم و مهیار، پسر میترا، می‌گذارم. البته درباره پول حرف‌های زیادی گفته‌اند. ولی هر تصمیمی بگیرم تنها به رضای خدا فکر می‌کنم".

مشرق درباره پشت پرده رضایت خانواده استاد در آینده بیشتر پیگیری خواهد کرد...


[۱] - https://www.isna.ir/news/۹۸۰۵۲۳۱۱۰۵۲/

[۲] - https://fararu.com/fa/news/۴۰۱۱۷۲

[۳] - mshrgh.ir/۹۶۴۰۲۱

[۴] - mshrgh.ir/۹۷۴۵۶۹

[۵] - https://www.magiran.com/article/۳۹۳۵۷۹۶

[۶] - https://www.isna.ir/news/۹۸۰۵۰۷۰۳۲۰۵/

[۷] - mshrgh.ir/۹۸۰۱۳۹

[۸] - https://www.rouydad۲۴.ir/fa/news/۱۸۴۰۸۹

[۹] - https://www.isna.ir/news/۹۸۰۵۲۳۱۱۰۵۲/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 60
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 17
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  آدم بکش، پول بده، آزاد شو. این است منش اصحالات
  • IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   30 88
   این در دین ما آمده و ربطی به اصلاحات نداره‌. دیه و خون بها و رضایت خانواده متوفی.چرا چرت میگی که یه چیزی گفته باشی؟؟؟
  • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   30 1
   متاسفانه شورای شهر اصلاح طلب شهردارانی انتخاب می کند که یا سگ می کشند و یا زن می کشند !
  • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   13 4
   حیف از خون میترا که بخاطر یک مشت دلار پایمال شد.
  • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   22 0
   این منش اشرافیت است. همانطور که آن پورشه سوار هم گفت. " کشتیم که کشتیم.پولشو میدیم"
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  124 6
  خلاصه اینکه آدم بکش پول میلیاردی بده کسی هم ازت نپرسه از کجا آورده ایی بعد مظلوم نمایی هم بکن بگو رضایت گرفتیم
  • ناشناس IR ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   0 20
   در دین مبین اسلام امده مردی که توانایی مالی داشته باشد می تواند هرچندتا زن اختیار کند شما این وسط چیکاره ای کلانتری داروغه محله ای دلالی چیکاره ای
 • IR ۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  28 5
  میترا بخاطر پول ازدواج کرده بود
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   13 2
   نوچ بخاطر انتخابات آینده
  • NL ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   20 1
   امثال نجفی که چند تا زن میگیرن رو باید از اول تا اخرش رو همه جوره تسویه حساب کرد تا بعد ایا می در ساغر اندازیم چون زن همیشه مقصر رو میکشن و تهمت میزنن سر ساقی سلامت
  • NL ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   23 1
   نجفی برا چی ازدواج کرده بود؟
 • ترک IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  81 11
  این معامله بر هیچ کس پوشیده نیست ملت بچه نیست
 • سید IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  20 10
  .اگه رضایت نمیدادی الان حکمش تایید شده بود و در حال اجرا بود.منتشر کن مشرق اگه عادلی.
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  19 1
  بابا فروختند مشرق شما دقیقا کجایی
  • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   4 1
   مشرق سرجای همیشگیش .شماکجایی.؟؟؟؟؟!!!
 • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  25 0
  آدم فروش زیاده کسی انسانیت و شرف انسانی خریدار نیست
 • علی IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  46 0
  همانطور که قبلا هم گفتم پول مرده رو زنده میکنه نجفی که جای خود. امان از پول/ حالا چقد گرفتین؟
 • علی IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  78 0
  12 میلیارد تومان گرفت.پول خیلی کثیفه.غیرت و انسانیت و مردانگی رو از انسان میگیره.پول ذات خیلی ها رو مشخص میکنه.
  • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   36 0
   ۱۲میلیارد رو یک معلم یا یک وزیر از کجا آورده!!!؟؟؟
  • IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   24 1
   از کجا آورده؟ اینم شد حرف؟ یارو 10 20 میلیارد آپارتمان گرفته بوده واسه زن دومش تو سعادت آباد. تو میگی واسه جونش از کجا پول میاره؟!
  • IR ۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   17 0
   از بیت المال خوشگل نازنازی
 • آرش IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  7 75
  من تابحال جناب نجفی راندیدم ولی ازروز اول احساس کردم که نیتش قتل نبوده وخوشحالم که رضایت خودش رواعلام کردند وآقای نجفی باید زندگی خودرو مدیون جناب سیدنصرالدین حیدری باشن چون اگه ایشان وساطت نمیکرد این پرونده حالا حالاها بازمیموند ولی خداروشکر که آقا بازهم مثل همیشه بادرایت خودشون مسئله به این بزرگی روحل کردند ازجناب آقای مسعود استاد صمیمانه تشکر میکنم وبرای خودش وخانواده ش در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت میکنم چون ارادت خودرو به ذات حیدری نشون داد
  • احمد SA ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   23 2
   اصلاح طلب احمق خری یا خودتو زدی به خریت اون وزیر مودب و با اخلاق شما ۵ تا تیر را لابد برای رضای خدا شلیک کرده
  • GB ۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   22 0
   وساطت اشتباه بوده حتی اگر از طرف سیدنصرالدین حیدری باشد چون قاتل اسراری داشته که به خاطر اون مرتکب قتل شده اسراری که شاید به سود یا زیان کل جامعه و یک جریان فکری باشد ؛ این یک قتل خانوادگی ساده نبود زیرا نجفی بارها تاکید کرد مقتول مرا تهدید میکرد !! چه چیزی وجود داشت که با آن تهدید میکرد و باید ساکت میشد.
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  6 9
  عجب حکایتی ازاصراربرقصاص تا بخشش بلاخره جریان چیست؟
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  3 15
  این موضوع رو باید از حفاظت نیروی هوافضای سپاه پیگیری کنید اونا بهتر خبر دارند خخخخخخخخ
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  9 1
  چرا نظرم را قرار ندادین؟ اگر از نجفی همه سرمایه اش را می گرفت و صرف مناطق محروم‌می کرد بد بود؟
 • IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  14 1
  برادره از اول با نجفی بسته بوده
 • CA ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  2 15
  از خدا بترسید و در بخشش اولیای دم شیطنت نکنید مشرق وقتی به قرآن استناد می کند مانند معاویه او را مسخره می کنی آخر دین ندارید لااقل آزاده باشید سیاست خیلی کثیف است
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  5 12
  به فرض که پول هم داده باشند. این پیگیری شما کار انسانی نیست. این اتفاق بین قاتل و خانواده مقتول پیش میاد اما چون ایشون کله گنده جناح رقیب است نباید به حریم خانواده مقتول تعدی کنید.
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   6 3
   کسی تعدی به حق قاتل ومقتول نکرده .مشرق چیزی جز خیر وخوبی برای مردم نمیخواهد .اینطور که مشرق را شناختم.خدا حفظش کند .وخیر دنیا و آخرت بهش عطی فرماید.
  • IR ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   6 0
   مشرق فقط نقد کرده .توهین نکن .
 • ناشناس آذری IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  18 0
  « و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم » برووو بچه ..... تو معامله نکردی؟!!!! دروغ که کنتور نداره شماره بندازه .... تو از پول و ثروت و خونه و ملک گذشتی ... تو که راست میگی.... بدبخت پول دوست
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  5 9
  مشرق جان، من از نجفی . طیفش خوشم نمیاد اما اولیای دم از خونشان گذشتند. شما حق ندارید یقه شان را بگیرید که چرا گذشتید؟ اگر می خواهید آبروی اصلاحات را ببرید، گندکاری ها و دزدی های زیادی دارند. آنها را رو کنید.
  • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   3 0
   معلومه تیتر ومتن موضوع را دقیق نخواندی والا اینطور صحبت نمیکردی.
  • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   3 1
   کسی یقه کسی را نگرفته .مشرق یک سایت صادق وبی حاشیه س .موضوع را صادقانه نقد کرده تا شما شایعات را از سایت های بیگانه دریافت نکنی.
  • IR ۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   2 0
   مشرق فقط نقد کرده .توهین نکن.
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  11 5
  آدم کشی در خون افساد طلبان است. معلوم بود آزاد می شود.
 • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  15 0
  حتماخاتمی رضایت گرفته
 • محمد IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  0 14
  مشرق جان چرا موش می‌دوونی وسط؟ خب فضا آورم‌تر شده و گذشت کرده، اصلا پول گرفته و گذشت کرده! مگه گناهه؟ پشت‌پرده‌اش چیه؟
  • IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   2 0
   هیچ متوجه شدی چی گفتی مشرق موش می دونه یا تو که متوجه نیستی چی میگی .حواست باشه چی می‌نویسی خدا می بینند .
  • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   3 0
   مشرق اهل موش دواندن نیست .دشمنان هستند که موش می دوانند .مشرق کارش همش خیر وخوبیه .خدا خیرش بدهد‌.
  • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   2 0
   مشرق فقط نقد کرده .توهین نکن.
  • DE ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
   0 2
   خخخخخخخخ "موش دواندن در معرکه " تنها هنره مشرق
  • IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   0 0
   یه سر به سایت های دیگه هم بزن همه این تیتر ومتن را منتشر کردند.بعد هم متوجه باش چی میگی .
 • IR ۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  12 0
  پول کاری میکنه که غول نمی‌کنه ... البته اینجا پای رانت هم در میونه
 • مجتبی/تبریز IR ۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  8 0
  اگه خانوم مرحوم استاد، دکتر نجفی رو مرحوم میکرد؛ بار هم شرایط همینطور پیش میرفت؟! برادر استاد!زود گول خوردی؛خیلی زود! لعنت بر افسادطلبان هرزه و جیره خوار انگلیس...
 • US ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۲
  4 1
  بحث بحث پول کثیفه وگرنه که اولیای دم حق دارن پول بگیرن.
  • IR ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   4 0
   این پول خونو از جیب ملت دزدیده اند و گرنه این قاتل از کجا پولی به این هنگفتی آورده
 • مهدی IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  4 0
  کار نجفی، اصلا درست نبوده. و اینکه این ثروت از کجا اومده......همه میدونن. ما بهترین دوران زندگیمون و درگیر کرایه خانه و قسط و امثال این هستیم..... روزی صدبار جون میدیم.... اونوقت الا حضرت ها با زن های دوم و پول‌هایکه تریلی نمی‌کشه دارن زندگی میکنن..... امثال نجفی فکر می‌کنند که مرگی برای آنها وجود نداره.... حیف خون این شهدا که جان دادندو تا امثال نجفی پشت میز بشینند و رانت خواری کنند.. و گرنه با حقوق گرفتن مگه این همه ثروت به دست میاد...... هزاران حرف هست نمیشه گفت در مورد رضایت خانواده استاد قضاوت نمیکنم.... چون امثال نجفی قدرت دارند ولی خانواده استاد چی....... ترجیح میدم قضاوت نکنم..... از پشت پرده خبر نداریم که
 • IR ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  0 0
  مشرق دو کار بکن اول تاریخ رضایت محضری را چک کن دوم اینکه مسعود دقیقا چند روزبعداز قتل به خونه خواهرش در سعادت آباد رفت و احتمالا سکنی گزید. لوکیشن سعادت آباد خیلی حرف داره از پدر مهیار هم سوال کن
  • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
   0 0
   این شد سه تا .اینا رو خودت تحقیق کن .مشرق بااین چیزا کاری نداره.
 • ایرانی الاصل IR ۰۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  4 0
  برادرش خیلی بی غیرت بود اینهمه به خواهرش تهمت زدند به خاطر پووووووووووووووووووووووووووووووووووووووول همه چیز رو نادیده بگیر داداش
 • مجید IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  4 0
  ضمن تسلیت به خانواده مرحومه استاد .همه باید بدانند اصلاح طلبان خطرناک هستند روزنامه های این طیف را بعد جنایت نجفی بخوانید.زنان دربار اصلاح طلبان چه کار کردند.وحشت ناک هستند این قوم لعین
 • IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  2 0
  ديوار حاشا بلند است 10 ميليارد نوش جانتان
  • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
   1 0
   برادرش پول بی غیرتی اش را گرفت . با این همه تهمتی که نجفی قاتل و تروریست به ان مرحومه نسبت داد .
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
  3 0
  این رضایت پول داشته باش و زن بگیر و بکش
 • IR ۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
  4 0
  چقدر افراد تروریست و جانی مثل : نجفی قاتل توسط : اکبر رفسنجانی ملعون به این کشور تحمیل شد .
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
   0 0
   خدا عذابش رو بیشتر بکند .
 • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
  0 0
  زرشک!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس