خاشقجی

یک قاضی آمریکایی از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواست تا اسناد ۳۰۰ هزار صفحه ای خود درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه را تحویل دهد.

به گزارش مشرق، خبرگزاری آسوشیتدپرس امروز چهارشنبه در گزارشی نوشت: یک قاضی آمریکایی به دولت ترامپ دستور داده است که همه اسناد مربوط به جنایت قتل خاشقجی در اوایل اکتبر سال 2018 میلادی را تحویل دهد.

بیشتر بخوانید:

تلاش «بن سلمان» برای ختم پرونده خاشقجی

در این گزارش آمده است: وزارتخانه های دفاع و خارجه آمریکا بیش از 300 هزار صفحه سند مربوط به این پرونده دارند و قاضی پل انگل مایر از دو وزارتخانه خواسته است که ماهیانه هشت هزار سند را تحویل دهند.

این قاضی بر اهمیت پرونده و لزوم تسریع در رسیدگی به آن تاکید کرده است.

برپایه این گزارش، نمایندگان وزارتخانه های دفاع و خارجه به انگل مایر گفته اند که تحویل ماهیانه پنچ هزار صفحه می تواند تاثیر منفی بر توان آنها برای پاسخ مثبت دادن به سایر درخواست ها براساس قانون آزادی اطلاعات بگذارد، اما قاضی این بهانه را نپذیرفته است.

وزارتخانه های خارجه و دفاع آمریکا برآورد کرده اند که هر یک به ترتیب حدود 228 هزار و 22 هزار و 637 صفحه در اختیار دارند.

وزارت دادگستری آمریکا هنوز درباره درخواست این قاضی اظهار نظری نکرده است.

روابط دولت ترامپ با عربستان بعد از حادثه قتل خاشقجی، خشم کنگره را برانگیخت و باعث وقوع درگیری بین دولت و کنگره آمریکا شد و این امر باعث شد که ترامپ دوبار از حق وتوی خود علیه قوانین پیشنهادی کنگره در ارتباط با عربستان استفاده کند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس