شهادت امام جواد

بار خدایا،دوستانت را بر دشمنان ستمگرت پیروز گردان همان دشمنان که اموال تو را در میان خود دست به دست چرخاندند و بندگانت را به بردگی گرفتند و جهان سرزمین تو را، بار خدایا، در کری و کوری و تاریکی کردند.

مشرق- امام جواد علیه‌السلام ـ در قنوت خود ـ : بار خدایا، دوستانت را بر دشمنان ستمگرت پیروز گردان،... همان دشمنان که... اموال تو را در میان خود دست به دست چرخاندند و بندگانت را به بردگی گرفتند و جهان سرزمین تو را، بار خدایا، در کری و کوری و تاریکی شدید رها کردند. چشمانشان باز است و دلهایشان کور. و برای آنان، بار خدایا، بر تو حجّتی نمانده است؛  خدایا، تو آنان را از عذاب خود برحذر داشتی و کیفرت را برایشان روشن ساختی.
و به فرمانبرداران، وعده احسانت را دادی و پیشاپیش به آنان هشدار دادی، پس طایفه ای ایمان آوردند ـ بار خدایا، کسانی را که ایمان آوردند در برابر دشمن خود و دشمن دوستانت تأیید فرما ـ و آشکار (و پیروز) گردیدند و دعوتگر به سوی حقّ شدند و پیروی از امام منتظر عدالت گستر را پیشه کردند.متن حدیث:

الإمام الجواد علیه السلام ـ فی قُنوتِهِ ـ: اللّهُمَّ أدِل لِأَولِیائِکَ مِن أعدائِکَ الظّالِمینَ . . .
الَّذینَ . . . اتَّخَذوا ـ اللّهُمَّ ـ مالَکَ دُوَلاً، و عِبادَکَ خَوَلاً، وتَرَکُوا اللّهُمَّ عالَمَ أرضِکَ فی بَکماءَ عَمیاءَ ظَلماءَ مُدلَهِمَّةٍ، فَأَعیُنُهُم مَفتوحَةٌ، و قُلوبُهُم عَمِیَةٌ، و لَم تُبقِ لَهُمُ اللّهُمَّ عَلَیکَ مِن حُجَّةٍ.
لَقَد حَذَّرتَ اللّهُمَّ عَذابَکَ و بَیَّنتَ نَکالَکَ، و وَعَدتَ المُطیعینَ إحسانَکَ، و قَدَّمتَ إلَیهِم بِالنُّذرِ، فَآمَنَت طائِفَةٌ، فَأَیِّدِ اللّهُمَّ الَّذینَ آمنَوا عَلی عَدُوِّکَ و عَدُوِّ أولِیائِکَ، فَأَصبَحوا ظاهِرینَ و إلَی الحَقِّ داعینَ و لِلإِمامِ المُنتَظَرِ القائِمِ بِالقِسطِ تابِعینَ. 

"مهج الدعوات، صفحه 60 "

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  25 3
  اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم
 • یاامام جواد علیک السلام IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  19 2
  سلام الله علیه
 • سید IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  11 2
  صلوات جلیل..
 • موبین IR ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  13 2
  فَأَیِّدِ اللّهُمَّ الَّذینَ آمنَوا عَلی عَدُوِّکَ و عَدُوِّ أولِیائِکَ، فَأَصبَحوا ظاهِرینَ و إلَی الحَقِّ داعینَ و لِلإِمامِ المُنتَظَرِ القائِمِ بِالقِسطِ تابِعینَ. معنا: بار خدایا، کسانی را که ایمان آوردند در برابر دشمن خود و دشمن دوستانت تأیید فرما ـ پس آنان را آشکار گردان در حالی که دعوتگر به سوی حقّ و پیرو امام منتظَرِ عدالت گستر هستند.
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  12 2
  بسیار زیبا در چند جمله پیروان حق و باطل توصیف شده اند .
 • IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
  13 3
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدائهم اجمعین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس