کد خبر 980403
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
سپاهان پرسپولیس

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: در اساس نامه باشگاه چیزی در خصوص مسائل اجتماعی و خیر ذکر نشده بود که ما آن را تغییر دادیم و قید کردیم باشگاه موظف است در این خصوص شرکت داشته باشد.

به گزارش مشرق، به نقل از روابط عمومی باشگاه سپاهان، روز گذشته در نشست خبری پیش از بازی سپاهان و کودکان کار ایران که در هتل پیروزی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: باشگاه ها  اسم فرهنگی ورزشی را به دوش می کشند، اما هیچ کاری انجام نمی دهند، در سال های گذشته بودجه که تعیین می شد، هیچ ردیفی بابت بخش فرهنگی در نظر نیم‌گرفتند، قبل از شروع فصل جدید نسبت به بخش فرهنگی اجتماعی برنامه ریزی کردیم که خوشبختانه همه در باشگاه استقبال کردند و مساعدت های لازم را به عمل آوردند. باتوجه به امکانات و شرایطی که در باشگاه سپاهان فراهم است، شاید بتوانیم فراتر از بودجه حرکت کنیم.

وی افزود: در جلسه هیئت بیماری های خاص که رفتم از دیدن جوانانی که دچار بیماری هستند، ناراحت شدم، در آنجا جرقه ای به ذهنم خورد که با تدابیری به این افراد کمک کنیم و این مهم از وظایف ما است.

مدیرعامل سپاهان با بیان اینکه پیشنهاد دادم ورزشکاران و مربیان یک در صد از قراردادشان را برای کار خیر اختصاص دهند، تصریح کرد: خوشبختانه با همه تیم‌ها صحبت کردیم و تعیین شد که قرار داد ها را به نحوی تنظیم کنیم که یک در صد آن مخصوص کار های خیر و اجتماعی باشد. همه این یک درصدها که روی هم جمع شوند رقم قابل ملاحظه ای خواهد شد که برای نظارت کارگروهی تشکیل دادیم.  فکر می کنم این حرکت باعث پر برکت شدن قرار داد افراد باشگاه سپاهان می شود. خیلی خوشحالم که توانستیم چنین شرایطی را فراهم کنیم؛ امیدوارم دیگر باشگاه ها که چنین امکاناتی در اختیارشان است در این زمینه اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

نتیجه مذاکرات سپاهان با گزینه استقلال

مهندس تابش اضافه کرد: در جلساتی که حضور داشتم متوجه شدم نود درصد مدارس بعد از انقلاب را خیرین ساختند، از یک جهت خوب است، اما چرا باید مدارس مارا خیرین بسازند؟ باید سازمان هایی فراهم شود که اصولی به این موضوع بپردازند.

وی در مورد امتیاز کار های خیر که AFC برای باشگاه ها در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد:  در فیفا و AFC فعالیت های اجتماعی و خیرخواهانه دارای امتیاز هستند که هدف سپاهان جمع آوری این امتیازات نیست، بلکه برای خدمت این کار راکردم، امیدوارم دست به دست هم دهیم تا کمک های بیشتری در این خصوص شود. شاید بعد از بازی فردا چند نفر از کودکان کار را در اصفهان نگه داریم و هزینه تغذیه، اسکان و ورزش آن ها را فراهم کنیم.

مهندس تابش اضافه کرد: در اساس نامه باشگاه چیزی در خصوص مسائل اجتماعی و خیر ذکر نشده بود که ما آن را تغییر دادیم و قید کردیم که باشگاه موظف است در این خصوص شرکت داشته باشد. همه این عملکرد ها نیاز به بودجه دارد که در درجه اول سعی کردیم آن را فراهم کنیم، درگذشته به صورت مقطعی و سلیقه ای کارهای خیر انجام می شد، اما براساس برنامه باتوجه به اولویت ها به این مسائل می پردازیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس