کد خبر 980129
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
علی نظری جویباری

معاون و قائم مقام پیشین باشگاه استقلال پاسخ اظهارات علی خطیر را داد و مدعی شد او مثل طرح زوج و فرد استعفا می‌داد.

به گزارش مشرق، علی نظری جویباری در خصوص حملات کلامی علی خطیر معاون مستعفی باشگاه استقلال به خودش و اطرافیانش گفت: واقعیت این است که من با 8 مدال طلا و چند مقام آسیایی با استقلال نباید جواب علی خطیری را بدهم که هنوز هیچ موفقیت عملی در یک سال حضورش در استقلال به دست نیاورده اما پرسش هایی هم به ذهنم می رسد که نمی توانم آنها را بیان نکنم مخصوصا اینکه او طعنه هایی به من و بسیاری از مدیران سابق باشگاه استقلال زده که برایم عجیب است.

وی افزود: اولین پرسش من از این «بنده خدا» این است که مگر شما خودت استعفا نداده‌ای که اینچنین گریان و نالان به همه می تازی؟اگر کنارت گذاشته‌اند بحث دیگری است اما شما خودت استعفا داده ای که البته با حجم درگیری‌هایت و اینکه دیگر کسی پای میز مذاکره با تو نمی نشست طبیعی هم بود. خطیر با رحمتی‌ها، شفرها، فتح الله زاده ها، منزوی‌ها، ووریا غفوری ها، حسینی‌ها، علی کریمی‌ها، مجیدی‌ها، چشمی ها، منتظری ها و غیره درگیر شد که این موضوع عملا او را فلج کرده بود و برای شخصیت استقلال 2ستاره هم بسیار بد بود. به هر حال آدمی که استعفا داده و مشکلات خانوادگی را دلیل جدایی اعلام کرده که نباید اینگونه با همه درگیر شود و گریه کند. می خواهم خواهش کنم تو را به «امام حسین (ع)» با هوادار استقلال صادق باش مردم حقیقت را دوست دارند. 

معاون پیشین استقلال در ادامه افزود: خطیر خودش، خودش را نابود کرد، او در حرف های دیروزش آنقدر ضد و نقیض حرف زد که هر کس مصاحبه اش را می خواند با پرسش های زیادی مواجه می شد. مثلا اینکه ماجراهای امروز استقلال، جدایی 17 بازیکن از تیم، استعفا، جدا کردن صیادمنش در آستانه قهرمانی، از دست دادن پاتوسی، شکایت شفر به فیفا و ... چه ارتباطی با مدیران گذشته استقلال دارد؟  اینها موضوع هایی بوده که خود خطیر در آن نقش ایفا کرده و حمله به من و فتح الله زاده و افتخاری و قریب و واعظ،  بهرام امیری، الحاجی گرو، جابر انصاری، حاجیلو، منزوی و ... اصلا کجای این ماجرا قرار می گیرد؟ به نظر می رسد خطیر به نوعی دچار شکستگی روحی شده و به قول خودش از سر احساسات حرف می زند. حرف هایی که چند هفته بعد احتمالا مثل ماجرای شفر و مجیدی و رحمتی منجر به عذر خواهی وی از ترس شکایت طرف مقابل می شود. یعنی این‌همه مدیر و مربی و بازیکن بد هستند خطیر خوب است؟

نطری در ادامه به تناقض های حرف های خطیر اشاره کرد و گفت: خطیر کاملا کنترل خود را از دست داده، او در همین مصاحبه با دوستانش در رستوران گفت: پاتوسی از شفر ناراحت بوده و به تمرینات او اعتراض کرده است. او قطعا در آن لحظه فراموش کرده که پاتوسی همین حالا شاگرد شفر است و اگر از تمرینات ناراحت بود حالا با شفر قرارداد همکاری نداشت. خطیر در طول مصاحبه اش اشتباهات زیادی داشت که منجر به تخریب خودش شد. او در حالی که از هیچکس سندی نداشت اعلام و اعتراف کرد که فایل صوتی فرهاد مجیدی را برای کس دیگری فرستاده است. فایل صوتی که در آن خصوصی ترین حرف ها از سوی فرهاد مجیدی در موارد بسیار محرمانه اعلام شده بود و کسی نمی دانست چه کسی چنین جرم بزرگی را در افشای صدای فرهاد انجام داده است. من نمی دانم فرهاد از خطیر شکایت خواهد کرد یا نه اما این را می دانم که چنین حرکتی جرم محسوب می شود و جدای از جرم باید تاکید کنم که از منظر اخلاقی هم بسیار بد بوده و بزرگانی مثل مظلومی و مجیدی را تخطئه شخصیت کرده و لطمه جبران ناپذیری به استقلال زده است.

بیشتر بخوانید:

نشست خبری خطیر کار دستش داد!

آقای فتح‌الله زاده دست از سر استقلال بردار/ از شفر عذر می‌خواهم اما موافق اخراجش بودم/ قراردادم سالی 200 میلیون بود اما یک ریال هم نگرفتم

جویباری در ادامه تصریح کرد: اینها اما در مقایسه با سوتی بزرگی که داد اصلا قابل بحث نیست، او گفت در فروردین ماه با استراماچونی تماس گرفته است، یعنی در روزهایی که شفر روی دست بازیکنان به هوا پرتاب می شد بعد از برد مقابل سپاهان و در حال سبقت گرفتن از پرسپولیس برای قهرمانی بود، خطیر خودش گفت که فتحی به او گفته به گوش شفر رسانده‌اند که می خواهی اخراجش کنی! او حق را هم به شفر داده است. در این ماوقع قطعا برخی بازیکنان هم در جریان قرار گرفته اند که این موضوع ضربه مهلکی به استقلال حتی شب قبل از بازی با پدیده که در تاریخ 6 اردیبهشت انجام شد زده است. این نوعی اخلال است در روند قهرمانی استقلال، یا لااقل احتمال قهرمانی چون پیروزی بر پدیده عملا فشار را تا سر حد مرگ روی پرسپولیس وارد می کرد. بدتر هم هست البته اینکه خطیر می گوید: به دلیل بازی های آسان ترسیدیم تیم نتیجه بگیرد و هواداران اجازه برکناری شفر را ندهند! این دیگر نوبر است، مهم اینست که تیم نتیجه بگیرد، اینکه با کدام مربی نتیجه بگیرد مهم نیست اگر تیم آنقدر خوب نتیجه می گرفت که هوادار پشت شفر بود مگر چیز دیگری هم برای استقلال لازم می شد؟ چون شما با شفر درگیر بودی باید حتما مربی عوض می شد؟ این نوعی تخریب استقلال نبود؟ حالا هم که شفر رفته و به فیفا شکایت کرده و شما استعفا داده ای، اگر استقلال مجبور شود کل هزینه شفر را بدهد شما این هزینه را جبران میکنی؟ آن هم در حالی که ممکن بود شفر تیم را قهرمان هم کند! خودتان می گویید و مدعی هستید که بهترین استقلال تاریخ را به شفر داده بودید پس چرا از بهترین استقلال تاریخ از دید شما 17 نفر را جدا کردید؟ بالاخره این تیم بهترین بود یا نبود؟ اگر بود باید حفظش می کردید اگر نبود چرا شفر را قربانی کردید؟

نطری جویباری در ادامه تاکید کرد: در مورد پروپیچ حرف می زنند در حالی که شش ماه قبل از اینکه منصوریان بیاید و پروپیچ را نخواهد من از استقلال استعفا داده بودم، در مورد مرغوبکار حرف می زنند در حالی که ما از جایی که هزینه زا بود ، درآمد خوبی در دوره خودش با قریب کسب کردیم. در مورد فتح الله زاده حرف می زند در حالی که مدیرانی بوده اند که جام نیاوردند، دربی ها را باختند، 5 برابر بدهی برای استقلال گذاشتند که منجر به دو پنجره محرومیت برای باشگاه شد اما فتح الله زاده 7 مقام قهرمانی داخلی دارد، 4 دربی را با هم بردیم و این عدد را خلق کردیم و او یک مقام نایب قهرمانی آسیا دارد و دو مقام سومی آسیا و کمپ حجازی را ساخته است. در مورد منزوی حرف می زند در حالی که من نمی دانم عوامل اجرایی اصلا چرا باید در جلسات هیات مدیره شرکت کنند که بعد از استعفا و گریه اینگونه اسرار درونی باشگاه ( به شرط واقعیت) به بیرون پرتاب کنند. آدمی که مثل طرح زوج و فرد استعفا می دهد و روزهای زوج معاون است و روزهای فرد استعفا می دهد باید هم اینگونه بی تدبیر به همه حمله کند. البته این را هم بگویم که عجیب بود مدیری که با استعفای وی موافقت کرده از دید خطیر خوب است اما همه دیگرانی که سال ها قبل برای استقلال افتخار آفرینی کرده اند و ربطی به موضوعات اجرایی امروز استقلال ندارند می شوند مدیران بد! این مسئله مشکوک است و من فکر می کنم به زودی مشخص می شود که این مسئله از کجا آب می خورد. 

معاون پیشین باشگاه استقلال در ادامه افزود: خطیر گرفتن پول پروپیچ از فیفا را کاری بزرگ می داند و آن را می خواهد به جای گرفتن مدال قهرمانی به خورد خلق الله بدهد اما باید به ایشان بگویم آنچه برای شما آرزو است برای ما خاطره است، استقلال بارها چه در زمان فتح الله زاده و چه در زمان افتخاری این پول ها را در زمان تحریم زنده کرده و اینهمه هم آن را تبلیغ نکرده است. شما بهتر است تاریخ باشگاه استقلال را کمی مطالعه کنی و قد این باشگاه را هم اندازه سقف آرزوهای خودت نکنی! اینجا 2 ستاره روی سینه است و جام های قهرمانی این باشگاه بسیار زیاد. شما کدام جام را آوردی؟ جواب این سوال را به من که نه به هوادار استقلال بده، حل کردن موضوع پروپیچ آن هم اینقدر با تاخیر که 30 هزار دلارش بشود 480 هزار دلار آنهمه افتخار ندارد که  اینجا جام آوردن و خوشحال کردن مردم است که افتخار دارد. 

نظری جویباری در ادامه خواستار روشن شدن برخی موارد از سوی خطیر شد و گفت: به جای حمله بی دلیل و بی ربط به پیشکسوتان باشگاه استقلال که سازنده تاریخ این باشگاه بزرگ هستند شما تکلیف این موارد را روشن کن:
اول: ما از استقلال هیچ پولی نگرفتیم و با تمام وجود و افتخار برای آن کار کردیم، آیا شما از منظر قانونی حق داشتید قرارداد 200 میلیونی با استقلال ببندید و منت آن را بر سر هوادار بگذارید و به نوعی تهدید کنید که آن را می گیرید؟
دوم: کدام مدیر و معاون باشگاه استقلال با پول باشگاه استقلال 60 میلیون پول پیش خانه داده و 12 میلیون تومان اجاره ماهانه که شما چنین کرده اید و به خانه ای که متعلق به پادووانی بود رفتید؟ این پول اشکال ندارد؟
سوم: 60 هزار فرانک سوئیس برای سوپر جام هزینه کردید تا طرح دعوا کنید، نتیجه اش را گزارش دهید.
چهارم: شرح وظایف شما در استقلال چه بوده؟ مدیر رسانه ای بودید؟ مدیر بخش حقوقی؟ مسئول نقل و انتقالات؟ عضو کمیته فنی؟ 
پنجم: چرا در زمان شفر در جذب بازیکن بدون نظر مربی دخالت می کردیدکه در ماجرای پابلو ولاسکز این موضوع رسانه ای شد و شفر خشمگین شد و تمرکزش به هم ریخت؟
ششم: چرا وریا غفوری شما را عامل از بین رفتن اتحاد تیم و اخلال در روند تیم قلمداد کرده بود؟
هفتم: در مورد فروش الهیار صیادمنش وسط کورس قهرمانی صحبت کنید آن هم با علم به اینکه در آینده می توانستید او را با قیمت های بالاتری هم بفروشید پس از قهرمانی . 
هشتم: سرنوشت درآمد های ارزی استقلال چه شد که هم حقوق ها را کامل پرداخت نکردید و هم 17 بازیکن از جمله پاتوسی را از دست دادید؟
نظری در پایان اضافه کرد: سرگشتگی خطیر نشان می دهد که احتمالا او استعفا نداده بلکه به دلیل حاشیه های بسیار زیاد و درگیری ها و فعالیت های رسانه ای عجیب  او را وادار به استعفا کرده اند، شاید هم از دست دادن قرارداد دویست میلیونی بعلاوه خانه ای با اجاره دوازده میلیونی با 60 میلیون پول پیش این همه فشار روی شانه خطیر وارد کرده باشد وگرنه این همه کار غلط و اشتباه انجام نمی داد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • علی IR ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
    0 0
    نظری جویباری همیشه چرت و پرت می گوید والسلام

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس