مترو آمریکا

در پی توئیت های نژادپرستانه اخیر در آمریکا، بار دیگر موضوع حقوق رنگین پوست ها در این کشور، بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، یکی از معضلات رنگین پوستان در آمریکا، نحوه برخورد پلیس با آنهاست.

اگر یک رنگین پوست هزینه مترو را پرداخت نکند، قبل از دستگیر شدن با ضربه به سر و شکسته شدن جمجمه، ضرب و شتم و شکسته شدن دندان‌ها مواجه خواهد شد و پس از دستگیری، تا 300 دلار (تا 133 برابر هزینه بلیط ) جریمه و 10 روز بازداشت می شود و یک پرونده کیفری همیشگی برای او درست می شود که در آینده اگر بدنبال مسکن یا کار برود، برای او دردسر ساز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ باور کنید اینجا آمریکاست!

همه اینها مجازات پرداخت نکردن تنها 2.7 دلار هزینه مترو در آمریکاست!

بنابر آمار منتشر شده از سوی نهادهای آمریکایی، اجرای قانون فرار از پرداخت هزینه مترو با این شدت، نسبت‌ به سیاه‌پوستان بسیار تبعیض آمیز است. طبق مطالعاتی که در مورد این تخلف و اجرای احکام آن در ایالت‌های واشنگتن‌ دی‌سی، نیویورک و شهرهای پورتلند، منیاپلیس، سیاتل، لس‌آنجلس و کلیولند انجام شده، به تناسب جامعه‌ سیاهان و رنگین‌پوستان هدف و این قشر از جامعه آمریکا را در معرض مجازات سخت‌تری قرار داده است.

دانلود

طبق گفته یک موسسه مطالعاتی در نیویورک افراد رنگین پوست 94 درصد از آمار دستگیر شدگان در سال گذشته را شامل می‌شوند. سیاه‌پوستان در بروکلین (یکی از شهرهای نیویورک) 30 درصد بیشتر احتمال دارند که بخاطر این تخلف نسبت به سفیدپوستان دستگیر و جریمه شوند. در ایالت واشنگتن‌ دی‌سی که بیشتر ساکنان آن را سیاه‌پوستان تشکیل می دهند، طبق گزارشی 91 درصد از کسانی که به دادگاه احضار شدند، سیاه‌پوست هستند. طبق این گزارش 47 درصد از این احضاریه‌ها برای افراد زیر 25 سال ارسال شده است. در یک مورد حتی برای یک دختر 7 ساله!  

حالا کسانی که توان پرداخت تنها 2.7 دلار هزینه مترو یا 2 دلار هزینه‌ی اتوبوس را نداشتند، مجبور به پرداخت جریمه‌ای سنگین‌تر می‌شوند.

طبق آمار و گفته‌‎های فعالان حقوقی هنوز هیچ نشانه ای از کاهش خشونت و جرم بواسطه بازداشت کسانی که توان پرداخت بلیط را ندارند، وجود ندارد؛ این فعالان خواهان ارائه خدمات رایگان به این قشر از مردم آمریکا هستند. سالهاست که در قانون آمریکا مجازات این چنینی برای این تخلف وجود دارد و هر سال صدها نفر به این دلیل بازداشت می شوند در حالی که این تخلف عمدتا به دلیل عدم توان مالی رخ می دهد و اقدامی برای رفع این مشکل صورت نمی گیرد.

در سال های اخیر نیز با توجه به سیاست های دولت ترامپ علیه مهاجران و رنگین پوستان، خشونت پلیس علیه این گروه از شهروندان آمریکایی به شدت افزایش یافته است.

اجرا شدن این قانون سخت‌گیرانه و تبعیض‌آمیز توسط پلیس مهاجرتی می‌تواند برای کسانی که تابحال سابقه‌ای نداشتند، پرونده‌سازی کند و طبق قانون، زمینه اخراج آنها فراهم شود.

منبع: جام نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
    2 0
    رنگین پوست فقط سیاهپوستا نیستند.هر غیر اروپایی ای رنگیه.ایرانیهای سبزه هم می تونن با این رفتارها مواجه شن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس