ملی پوشان تکواندو

در پایان رقابت‌های تورنمنت بین المللی "جام الحسن" اردن ملی‌پوشان تکواندو کشورمان موفق به کسب یک مدال طلا و ۲ نقره در این میدان شدند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هفتمین دوره تورنمنت بین المللی جام الحسن اردن در رده سنی بزرگسال امروز (جمعه - ۴ مردادماه) در امان اردن برگزار شد.

مردان ملی پوش تکواندو کشورمان با ترکیب آرمین هادی پور (وزن ۵۸- کیلوگرم)،  فرزان عاشورزاده (وزن ۶۳- کیلوگرم) و سجاد مردانی (۸۷+ کیلوگرم) به منظور ارتقاء امتیاز در سال پیش از بازی های المپیک ۲۰۲۰ - توکیو و کسب سهمیه، در این رویداد حضور پیدا کرده بودند که در نهایت موفق به کسب یک مدال طلا (هادی پور) و ۲ نقره (عاشورزاه – مردانی) شدند.

بیشتر بخوانید:

آرمین هادی‌پور در وزن ۵۸- کیلوگرم ابتدا به مصاف نماینده اردن رفت و پیش از زمانی قانونی و در پایان راند دوم این هوگوپوش را ۲۵ بر یک شکست داد؛ در ادامه نماینده عمان را ۲۰ تایی (۲۸ بر ۸) کرد و راهی نیمه نهایی شد.آرمین در نیمه نهایی هوگوپوش پاکستان را ۲۷ بر ۳  در پایان راند دوم شکست داد و در فینال نیز باید با نماینده تایلند مبارزه می‌کرد که با انصرف حریف برنده اعلام شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

فرزان عاشورزاده در وزن ۶۳- کیلوگرم در گام نخست نماینده عربستان را ۱۲بر ۲ شکست داد، در ادامه هوگوپوش اردن را با نتیجه ۳۳ بر ۹ از رو برداشت. فرزان در نیمه نهایی برابر دیگر نماینده اردن قرار گرفت و با نتیجه ۱۰ بر ۵ پیروز شد اما در فینال نتیجه را به تکواندوکار ترکیه ۷ بر ۶ واگذار کرد و مدال نقره این رویداد را کسب کرد.

 سجاد مردانی در وزن ۸۷+ کیلوگرم ابتدا به مصاف هوگوپوش الجزایر رفت و با نتیجه ۲۸ بر ۶ به برتری رسید، در ادامه نماینده اردن را ۳۳ بر ۲۱ شکست داد و راهی فینال شد. سجاد در فینال نتیجه را برابر دیگر نماینده اردن ۱۹ بر ۱۱ واگذار کرد و بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.

هدایت نفرات اعزامی برعهده علی محمد بسحاق است.

گفتنی است؛ این رقابت‌ها G۱ است و به نفر اول ۱۰ امتیاز، نفر دوم ۶ امتیاز و نفرات سوم ۳.۶۰  امتیاز در راستای افزایش رنکینگ وکسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس