نایب رئیس دفتر سیاسی حماس و هیئت همراه با رهبر انقلاب دیدار کردند

یک پایگاه خبری لبنان با اشاره به سفر رهبران حماس به تهران، تأکید کرد که این سفر، در گرماگرم نبردهای سیاسی ایران با محور معاند، پیامی محکمی به دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش مشرق، با آغاز بحران سوریه، روابط جنبش حماس فلسطین با دمشق، دچار تنش شد تا جایی که سرانجام کاملا قطع شد.

پایگاه خبری «النشره» لبنان به ابعاد روابط حماس و دمشق طی چند سال گذشته پرداخت و نوشت، پس از هشت سال، یک هیأت از حماس به ایران سفر کرد و این بدان معناست که روابط تهران با این جنبش فلسطینی به روز اول بازگشته است.

بیشتر بخوانید:

پیغام تهران به تل‌آویو از صنعا +عکس و نقشه

فیلم/ روایت رهبرانقلاب درباره امید سید حسن نصرالله به نماز خواندن در قدس

‌عکس/ دیدار نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با رهبر انقلاب

امید سیدحسن نصرالله به نماز خواندن در مسجدالاقصی کاملاً عملی است/ موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد

النشره به نقل از منابعی گزارش داد که «گفت‌وگوی ایران و حماس جدید نیست، بلکه به چند ماه پیش باز می‌گردد؛ بویژه اینکه ارتباط نظامی بین ایران به نمایندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حماس به نمایندگی گردان‌های عزالدین قسام در مرحله گذشته، متوقف نشد».

منابع مذکور با اشاره به استمرار حمایت ایران از گردان‌های القسام در سال‌های گذشته، تأکید کردند: «بازگشت حماس به محور تحت رهبری ایران، موجب شگفتی غرب و برخی از عرب‌ها نشد... پس از تلاش‌های بسیار برای از بین بردن این محور، بار دیگر، ایران محور مذکور را گرد هم آورد».

این منابع با ادعای تلاش ایران برای برگزاری دیدار بین رهبران حماس و سران سوریه، اعلام کردند که در حال حاضر، سوری‌ها مخالف این دیدار هستند، ولی رهبران حماس، آمادگی کامل دارند.

به گفته این منابع، ایران توانست حماس را به سمت خود جذب کند و «این مسئله، تأثیر مثبتی بر برقراری مجدد روابط بین حماس و سوریه دارد... لذا محور مقاومت بار دیگر با قدرت بازگشته و با بازگشت مقاومت فلسطین در کنار حزب الله و سوریه، این حلقه تکمیل شد».

منابع مذکور با بیان اینکه هر گونه جنگ در آینده با رژیم صهیونیستی، کُل جبهه عملیاتی را علیه این رژیم فعال خواهد کرد، درباره دیدار رهبران حماس با سران جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند، این دیدار علاوه بر اینکه «پیام محکمی به دشمنان ایران است، مهم‌ترین چیز، اظهارات مربوط به [تداوم] مقاومت است؛ چرا که ایران بر تداوم حمایت تجهیزاتی، مالی و آموزشی از گردان‌های القسام تأکید کرد تا مقدمه‌ای برای هر گونه حمله آتی رژیم صهیونیستی باشد».

النشره با اشاره به اینکه در جریان دیدار رهبران حماس با سران ایران، بر آموزش فرماندهان مقاومت فلسطین در ایران توافق شد، اعلام کرد که رابطه حزب الله لبنان با رهبران حماس، بسیار خوب است.

این منابع در پایان گفتند، جنگ سیاسی بین ایران و دشمنان شدت گرفته است. پس از حادثه نفتکش انگلیس که هفته گذشته رخ داد، سفر حماس به ایران، غافلگیری‌های بسیاری دارد که شاید باید منتظر یک نبرد بین فلسطین و صهیونیست‌ها بود.

صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و هیأت همراه وی دوشنبه هفته جاری با آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. 

 آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مذکور اعلام کرد: پیروزی بدون مقاومت به دست نمی‌آید و ما براساس وعده تخلف‌ناپذیر الهی معتقدیم موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد (جزئیات بیشتر).

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha