کد خبر 977017
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
پرویز امینی

باید تحقیرهای بعد از شکست‌های سنگین ایران در دو جنگ با روسیه و تحمیل شدن قراردادهای خفت‌بار گلستان و ترکمنچای را چشیده باشیم تا لذت این روزها را درک کنیم.

به گزارش مشرق،  پرویز امینی فعال سیاسی اصولگرا  طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

ضرب شست مقتدرانه توقیف کشتی دولت انگلیس، بعد از شکار پهپاد فوق مدرن دولت آمریکا، که هر یک به نوعی حریم ایران و ایرانی را نقض کرده بودند، نقطه عطفی در تاریخ دویست ساله ایران در مواجهه با دولت‌های بیگانه علی‌الخصوص دولت انگلیس است!

باید تحقیرهای بعد از شکست‌های سنگین ایران در دو جنگ با روسیه و تحمیل شدن قراردادهای خفت‌بار گلستان و ترکمنچای را چشیده باشیم تا لذت این روزها را درک کنیم.

باید تلخی قراردادهای ۱۹۰۷ و ۱۹۱۵ مابین روسیه و انگلیس را که ایران را بین خود تقسیم کرده بودند، در ژرفای جان احساس کرده باشیم تا شیرینی فتح و ظفر این روزها را بفهمیم.

باید اندوه فلاکت ایران و ایرانی را در تحملِ گذاشتن و برداشتن شاه این مملکت به دست بیگانگان (انگلیس) در دوره پهلوی اول و دوم را تا عمق روح و جانت احساس کرده باشیم تا برق شادی این روزها در چشمانمان تجلی کند.

باید رنج ناکامی نهضت ملی شدن صنعت نفت با کودتای آمریکایی و انگلیسی آژاکس در ۲۸ مرداد سال ۳۲ را بر چهره تکیده‌ی وطن درک کرده باشیم تا بتوانیم خوشی این لحظات را تا اعماق وجودمان امتداد بدهیم.

باید در غم مظلومیت ۱۵ خردادها و ۱۷ شهریورها و ۱۶ آذرها و کاپیتولاسیون‌ها شریک شده باشیم تا احساس اقتدار این روزها در جانمان بنشیند.

باید جنایت ناو وینسنس آمریکایی در پرپر کردن مردان و زنان و کودکان عروسک به دست وطنت وجدانمان را بی‌تاب و بیقرار کرده باشد که امروز به ضرب شصت کوبنده فرزندان خمینی و خامنه‌ای افتخار کنیم و مرحبا و آفرین بگوییم!

خلاصه در یک کلام باید به پدرانمان و مادرانمان در این تاریخ دویست ساله بگوییم رنج دوران دیدن‌ها و خون دل خوردن‌ها بالاخره جواب داد و شد آنچه باید می‌شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  39 0
  درود بر پدران و مادران ک خاک خوردند ولی خاک ندادند
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   5 2
   مواظب نباشین برجام و اف ای تی اف و پالرمو و برجام موشک و منطقه و...... افرینان چنان بلایی بر سر ایران بیاورند که انچه ذکر شد در این مقاله جلویش لنگ بیاندازد تا جایی که خالق برجام که قرار بود عزت برای پاسپورت بیاورد در نیویورک در حصر خانگی میرود
 • بهروز FR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  3 33
  اونها یک کشتی با دوملیون بشکه نفت اونم بعد از اینکه کلی هزینه شد تا جبل الطارق رسید رو توقیف کردند. اونوقت ما به کاهدان زدیم و یک کشتی خالی که احتمالا طئمه بود رو گرفتیم و داریم تو بوق و کرنا می کنیم. به یزدان اگر ما خرد داشتیم / کجا اینچنین حال بد داشتیم؟
  • مجید نوروزی IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   4 0
   اقای بیخود تو اگر شعور داشتی اینو نمیگفتی برای امثال شماها اگر ما امریکارم بگیرم باز یه حرفی میزنید که ما کارمون هیچ بوده متسفم
  • IR ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   0 0
   به نفهمی زدن برای امثال شما شده دیوار دفاعی
  • IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
   1 0
   اگر شعور داشتی متوجه میشدی اینجا عملی متقابل صورت گرفته و طرف مقابل دستش اومده همه اینجا لیبرال بی بخار نیستن و حرفشون حکم باد هوا نداره و اقدامات جدی تر هم ازشون ساخته است
  • IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   1 0
   تا احمقی مثل تو در جمع ما باشد باید هم به کاهدون بزنیم.
  • IR ۰۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
   2 0
   ما نخواهیم مثل شما تقی زاده ها و وثوق الدوله ها خردمند باشیم باید کی را ببینیم؟
 • ناشناس IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  2 0
  به دست آوردن چيزى راحت ترازنگهداشتن آنست،به هوش باشيم.
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۰
  0 0
  از خون دل یه چی اونطرف تر البته!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس