یمن (3).jpg

در ماه های گذشته حدود ۲ هزار تن از نیروهای مزدور ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی در جریان درگیری ها در حومه شهر استراتژیک «قعطبه» کشته و زخمی شدند.

به گزارش مشرق، از مرکز استان ضالع خبر می سد، درگیری های سنگین میان نیروهای یمنی و عناصر مزدور ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی در بخش مهم و راهبردی «قعطبه» همچنان ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شمار زیادی از نیروهای ائتلاف در روزهای اخیر حمله گسترده ای را از ۴ محور در حومه غربی شهر «قعطبه» انجام دادند اما با واکنش قاطع و محکم نیروهای یمنی مواجه شدند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و پس از درگیری های چند ساعته موفق شدند حملات نیروهای ائتلاف را در محور غربی شهر «قعطبه» به طور کامل دفع کنند.

اعلام الحربی

شماری زیادی از مزدوران ائتلاف در جریان درگیری ها و دفع حملات کشته و زخمی شدند؛ سایر نیروهای ائتلاف پس از متحمل شدن خسارت های سنگین از مناطق متواری شدند و عقب نشینی کردند.

به گزارش مشرق، یگان موشکی رزمندگان یمنی همزمان با دفع حملات در محور غربی شهر قعطبه، مواضع نیروهای ائتلاف را با موشک های حرارتی هدف قرار دادند و ضربات زیادی به تجهیزات آنان وارد کردند.

یگان توپخانه نیروهای یمنی نیز پس از دریافت اطلاعات دقیق، مواضع و محل تجمع نیروهای ائتلاف غربی - عربی - صهیونیستی را در حومه شهر قعطبه هدف قرار دادند و شماری از آنان را کشته و زخمی کردند.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان یمنی در مناطق «قوز، قریش، شخب، معزوب عامر، بیت علی زید و العباری» در حومه شمال غرب، غرب و جنوب غرب شهر قعطبه حضور دارند و همین مسئله منجر به اشرافیت کامل بر محور غربی این شهر شده است.

به گزارش مشرق، در حال حاضر، درگیری ها میان نیروهای یمنی و نیروهای ائتلاف در مناطق «نقیل شیم، قردح، حمرف، الوعل، حیبل السلامه و جوس الجمال» در حومه غربی شهر قطعبه ادامه دارد.

اعلام الحربی

رزمندگان یمنی درصدد هستند مناطق مهم و راهبردی از جمله «نقیل شیم و قردح» را از اشغال خارج کنند تا نیروهای ائتلاف را در محور شمالی شهر قعطبه محاصره و راه کمک رسانی آنان را از سمت منطقه «مریس» مسدود کنند.

با پاکسازی بخش مهم و راهبردی «قعطبه» که قلب استان ضالع به شمار می آید، نیروهای مزدور ائتلاف از محور جنوبی در بخش «دمت» محاصره می شوند و رزمندگان یمنی به دروازه های غربی و جنوبی بخش های «الحصین، الشعبی و الضالع» خواهند رسید.

ائتلاف غربی - عربی -صهیونیستی با وجود متحمل شدن ضربات مهلک در تلاش است با ترزیق گسترده نیرو و انتقال تجهیزات نظامی بخش «قعطبه» را همچنان در اشغال داشته باشد و از بازپس گیری این بخش توسط نیروهای یمنی جلوگیری کند.

به گزارش مشرق، در جریان درگیری های ماه های گذشته در حومه شهر قعطبه حدود ۳۱۵ تن از نیروهای تحت فرمان ائتلاف از جمله ۱۹ فرمانده میدانی به هلاکت رسیدند و هزار و ۶۲۰ تن دیگر زخمی شده اند.

استان ضالع در جنوب یمن واقع شده و ۹ بخش به نام های «الأزارق، جبن، جحاف، الحشاء، الحصین، دمت، الشعیب، الضالع و قعطبة» دارد؛ حدود ۴۵ درصد از استان ضالع شامل مناطق مرکزی و جنوب شرقی و جنوب غربی در اشغال نیروهای ائتلاف است.

بخش های «الشعیب، الحصین، الضالع، جحاف» و مناطقی از بخش های «دمت و الازارق» از جمله نقاطی به شمار می آیند که در اشغال نیروهای ائتلاف هستند؛ نیروهای یمنی نیز ۵۵ درصد از خاک استان ضالع را در کتترل دارند.

مناطق شمالی، شمال شرقی، شمال غربی در استان ضالع در سیطره نیروهای یمنی هستند؛ استان ضالع در جنوب یمن با استان های «البیضاء، اب، تعز و لحج» هم مرز است و نقطه اتصال استان عدن و لحج با مناطق شمالی به شمار می آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  9 3
  اتش بس چیشد پس؟؟
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
   3 7
   آتش بس مال بخش الحدیده و نزدیک اونه نه اینجاها
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  12 6
  فورا" باید به کمک یمنی ها بشتابیم
 • IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  15 4
  آب شیرین سعودی باید بطور کامل منهدم شود
 • US ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  8 7
  زنده باد رزمندگان یمن به امید پاکسازی عربستان از وهابیت
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  10 0
  هنوز شهر قعطبه.آزاد نشده.
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
  5 5
  راه حل جنگ یمن حملات شبانه محدود مستمر و در تمامی خطوط تماس برای نابودی قدرت تصمیم گیری از متجاوزین تنها راهکار است
  • یمنیهای بیچاره IR ۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
   8 0
   اینجا خوب تحلیل می کنی خودت کجایی ؟ پاشو برو یمن شاید کاری کردی
 • مهدی IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
  0 0
  زشت این همه دروغ پردازی تو گزارشات چیزی از تصرف نهایی یمن نمونده شما هم هی الکی بگو به حملاتشون به درهای بسته خورده نقشه کاملا دروغ به مردم نشون میدین لطفا با مردم خودمون لااقل روراست باشین

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس