سید حسن نصرالله نمایه

یک سو لیبرالهایی هستند که به اسم صلح طلبی فریاد جنگ جنگ بلند میکنند و با بزرگنمایی خطر جنگ موهوم و غیرواقعی، ترس را به افکار عمومی ایرانیان تزریق و ایران را زیر فشار میگذارند.

به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود درباره سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله نوشت:

سید حسن نصرالله دیروز سخنرانی کرد که معتقدم سالها بعد آن را به عنوان نمونه‌ای درخشان از سخنرانی نظامی-سیاسی راهبردی تدریس خواهند کرد.

سیدحسن سخنرانیش را دیروز با یادآوری جنگ سی و سه روزه شروع کرد.


جنگی که نه فقط سرنوشت لبنان که معادلات منطقه ما را به صورت جدی عوض کرد.


جنگی که هشتاد میلیون ایرانی به خاطر ناتوانی رسانه‌هایشان، آنطور که باید آن را نشناخته‌اند. هرچند نتیجه‌اش یکی از دلایل امنیت و صلح و ثبات زندگی شان در سیزده سال گذشته بوده‌.
جنگی که اسراییل آمده بود تا طومار حزب الله را برای همیشه درهم بپیچد. هم طومار نظامی. و هم طومار سیاسیش را. با معرفی حزب الله به عنوان دلیل حمله و نابودی لبنان، و ایجاد تقابل مردم با حزب الله.


و پیروزی حزب‌الله چنان قاطع بود که سیزده سال است حتی یک تیر هم به لبنان شلیک نشده‌.


و آن سالها آمریکا در عراق بود و اوج بحران هسته‌ای و قرار بود نابودی حزب‌الله مقدمه حمله مشترک آمریکا و اسراییل به ایران باشد. و فقط پس از شکست اسراییل بود که خواب حمله نظامی به ایران را از سر بیرون کردند.


سیدحسن دیروز،  ایستاده بر خاطره جنگ سی‌وسه روزه، نقشه اسراییل را رو به دوربین گرفت و با جزیبات کامل توضیح داد که در صورت کوچکترین تعدی و تجاوزی به لبنان یا ایران، چه زمانی، کجای اسراییل چگونه و با چه شدتی نابود خواهد شد. نه با شعار و یا گزافه‌گویی که با توضیح پیشرفتهای نظامی و با عدد و رقم و فاکتهای عینی. و با توضیحاتش، جمله به جمله و کلمه به کلمه، نابودی را برای دشمن تصویر کرد.


سید حسن  پس از اسراییل سراغ شیخ‌نشین‌هایی رفت که از پشت به ایران خنجر زده‌اند.


به امارات متحده یادآوری کرد که در صورت کوچکترین ضربه‌ای از سوی آمریکا به ایران، دانه به دانه امیرنشین‌هایش با خاک یکسان میشود. به سعودیها با تحلیل نشان داد چگونه نابود خواهند شد. و به بقیه ساکنان منطقه یادآوری کرد کوچکترین تعدی به ایران چه هزینه‌ای دارد.


و همه این کلمات آتشین، تا اثبات کند آمریکا جسارت جنگ با ایران را نخواهد داشت.

نورمن فینکلشتاین، استاد یهودی سابق دانشگاه دی‌پاول آمریکا میگوید سیدحسن از زیرکترین استراتژیستهای امروز جهان است. و سخنرانی دیروز یکی از زیرکانه‌ترین سخنرانی‌های این استراتژیست بود.

وضعیت شفاف است.
یک سو لیبرالهایی هستند که به اسم صلح طلبی فریاد جنگ جنگ بلند میکنند و با بزرگنمایی خطر جنگ موهوم و غیرواقعی، ترس را به افکار عمومی ایرانیان تزریق و ایران را زیر فشار میگذارند. لیبرالهایی که عده‌ای شان هفته پیش مقابل کاخ سفید، برای صلح قر میدادند و عده‌ای شان در داخل دوگانه کاذب جنگ یا صلح را روی جلدهایشان چاپ میکنند.


و سوی دیگر تفکر سید و آقای مقاومت است که هر جمله‌اش را مثل موشکی نقطه‌زن به سوی یک سیاستمدار و یک جناح و یک حکومت سلطه‌گر شلیک میکند  وحشت را در دلهای افکار عمومی اسراییل و  حاکمان غربی و  سعودی  و اماراتی میکارد. تفکری که  رویکردی آفندی و تهاجمی پیش میگیرد تا به صورت «پیشگیرانه» حتی خواب و تخیل حمله به ایران یا لبنان را از سر دشمنان بیرون کند. چرا که میداند  که صلح راستین تنها وقتی برقرار خواهد شد که قدرت واقعی از آن ما باشد و دشمن هم به این قدرت واقف باشد.

و سخن اخر.
سخنرانی سیدحسن از دیروز رسانه‌های دشمن را سردرگم کرده‌. بسیاری از آنها برای کاهش خسارات این سخنرانی ساعتها و ساعتها تحلیل و خبر و برنامه روی آنتن رفتند. با تحلیلگرانی که حنجره‌هایشان با دلارهای سعودی و صهیونیستی پرشده. و دو روز بعد از این سخنرانی تاریخی، ما ایرانیان هنوز آن را نه انعکاس درست داده‌ایم و نه با تمهیدات رسانه‌ای به آن ضریب در خور داده‌ایم. در حالیکه تکه تکه این سخنرانی می‌بایست موضوع کلیپهایی به عربی و انگلیسی و فارسی و حتی عبری میشد، تا به استناد تحلیلها و اطلاعات آتشینش قلبهای طرفداران مقاومت محکم تر شود و دلهای دشمنان وحشت زده‌تر. اما ما با دهانی باز، گیج و منفعل گوشه‌ای به تماشا ایستاده‌ایم. تنها ویدیوی موجود همین ویدیوی زیر است که فرزندان مقاومت لبنان با بضاعت رسانه‌ای و مالی‌ محدودشان ساخته‌اند. مرجبا به آنها و وای بر ما. صریح بگویم. در حالیکه سید حسن با سخنرانی شجاعانه‌اش یک تنه به میدان جنگ رسانه‌ای و روانی و سیاسی دشمن زده تا بخشی از بار فشار روانی غرب و سعودی و اسراییل علیه مردم ایران را خنثی کند، وای بر ما ایرانیان، با صداوسیمای چند ده کانالی و دهها دستگاه عریض و طویل و صدها ردیف بودجه، که حتی نمی‌توانیم صدای این سید مقاومت را انعکاس دهیم. وای بر ما.

ویدیوی زیر را فعالان رسانه‌ای لبنانی بر اساس سخنرانی روز بیست و دوم تیرماه سیدحسن نصرالله ساخته ودر شبکه‌های اجتماعی پخش کرده‌اند.

دانلود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 35
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 7
 • اکبر IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  77 5
  درود بر سید مقاومت فخر جهان اسلام
 • ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  60 3
  درد و بلاي اين سيد بخوره تو سر هر چي ليبرال و منافقه
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  44 1
  وای بر ما و هزار وای بر ما
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  28 2
  آقای علیزاده، جبهه ی مقاومت همیشه مظلوم بوده و با دست خالی وارد میدون شده و کارش رو همیشه به دور از هیاهو انجام داده . . . ولی چرا توی ایران و کشور ما صحبت های سید، اونجور بازتاب نکرده . . . پاسخ روشن هست. چون جامعه ایران به مرحله اشباع رسیده .. . مردم هر روز با هزاران مشکل ریز و درشت رو به رو هستند. شما نمی تونید پس از یک روز با این وضع گرونی و مشکلاتی که تک تک مون می دونیم، بیایم ساعت ها تحلیل استراتژیکی و ژئوپلیتیکی برای صحبت های سید بزاریم. آقای علیزاده عزیز، امنیت باید در کنار رفاه باشه، هر یک بدون اون، یعنی شکست یک حکومت. آقای علیزاده بزرگوار، من نمیدونم شما حقوق تون چقدره و منبع درآمدتون چیه و از کجا حقوق می گیرید. ولی قاطبه مردم ایران که نظام شون رو دوست دارند، یک کم نه بلکه خیلی زیاد خسته از فشار اقتصادی هستند . . . کاش یک مجالی یا تنفسی بود، ما هم زیر کولر، تحلیل می کردیم صحبت های سید رو، که با فلان حرف، کدوم توازن ژئوپلیتیک به نفع مقاومت به هم خورده. ولی با همه ی این اوصاف، ما علاوه بر خون شهدای خودمون (شهدای 8 ساله و مدافع حرم) مدیون خون شهداس لبنانی هستیم، که سپر بلای ما در آماج تیرهای دشمن هستند.
  • محمدعلی IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
   24 1
   عزیزدلم! اولا که خطاب این نویسنده به مردم عادی نبود که شما خونتون به جوش آمده. خطاب به رسانه ها و افراد صاحب قلم بود که باید بموقع دست به قلم بشوند یا با کلیپها و اطلاع رسانیهای بموقع این هنر شیعه را به رخ جهانیان بکشند. ثانیا شما که فرمودید امنیت باید درکنار رفاه باشه وهریک بدون اون یعنی شکست یک حکومت!!! ببخشید این دیدگاه مردم عزیز ایران نیست وگرنه به بهانه گرونی و اشباع! شدن جامعه هرگز در راهپیماییهای روز قدس و 22 بهمن بهتر از سالهای قبل نمی درخشیدند. این دیدگاه دنیایی و غیرمعنوی شماست که درک درست سیاسی را فقط زیر کولر و با حقوق بالا مقدور میدونید!! ولی کاملا در اشتباهید. قبول دارم که مردم از فشار اقتصادی خسته اند ولی این مردم ثابت کرده اند که با درک بالای سیاسی که دارند آنجایی که لازم باشه در صحنه اند.
 • ناشناس IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  46 0
  ماشالله آقايان درگيرجبهه بندى داخلى براى انتخابات هستند ديگه وقت ندارن براى جبهه مقاومت!!!!!
 • بقت ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  47 1
  زنده باد سید>جان منی و همه مسلمانان سید .
 • ج IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  31 0
  چرا مردان حقیقی میدان سیاست ودیانت مطالبه گری نمیکنند
 • ج IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  20 0
  چرا مردان میدان سیاست ودیانت مطالبه نمیکنند ؟بعضی از ما عوام که قدرت بالای تحلیل های سیاسی نداریم
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  37 0
  مردم ایران درگیر مشکلات معیشتی عمدی
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  18 0
  البته ما در ایران هم بیکار نمی نشینیم، دانه به دانه ضدانقلاب(فتنه گران، منافقین، نفوذی ها، سلطنت طلبها و خیانتکاران سیاسی و فشاورآورندگان به معیشت مردم و هرزه های رقاص) را درو می کنیم تا آمریکا و صهیونیستها سکته آخر رو بزنند. این بلوف نیست. امکان ندارد بگذاریم بچه های خوب این مملکت شهید بشوند و عده ای منتظر دشمن باشند. وای به آن ساعت صفر. وای.
 • r.s IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  17 0
  اگر مردم بصیرت پیدا کنند دیگر مجالی برای جولان و فعالیت نفوذی ها و لیبرالها نمی ماند
 • منوچهر IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  10 0
  درودبرنویسنده این مطالب. آنچه مطرح شدعین واقعیت وبلکه گوشه ای ازواقعیتی بودکه اندیشمندنماهای مادقیقاخلاف آن حرف میزنندوعمل میکنند.آنهاهمان کسانی هستندکه رای مردم به نان شب شان راهمراهی وهمدلی آنان باسیاستهای مخربشان تلقی کردند.همان بی مرامهایی که درهرشکست مفتضحانه ای؛سرشان رازیربرف بی شرمی فرومیبرندوعَلَم آن همراهی دیرین رابلندمیکنندغافل ازاینکه آن سبوبشکست وآن پیمانه ریخت.
 • منوچهر IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  14 0
  سیدحسن راخوش نگر،آوازه عالم شده دادوداعراب آمده،جالوت راماتم شده دیوجسورازسنگ او،نقش زمین شدمرحبا جیش رَمان ازدیوراغیرت فزون کم کم شده
 • 24 IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  1 13
  چرت گفته...
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
   7 0
   عاقلان و باشرفها دانند
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  11 0
  بکوری چشم همه لیبرالهای منافق خائن ، حزب الله پیروز خواهد بود
 • FR ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  6 0
  مترجم سخنرانی سید حسن نصرالله هم با من ومن وتن صدای خسته کننده ویکنواخت جذابیت سخنرانی را میکاهد .....
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  11 0
  واقعا وای بر ما. از آقای علیزاده تشکر میکنیم. دوستان مشرقی جمع شید برید یه صحبت اساسی با رئیس صداوسیما بکنید
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  5 0
  خداوند عزت دنيا و آخرت را به سيد بزرگوار وشجاع عنايت بفرمايد ان شالله
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  15 0
  سید فرمودند ما هم بمب هسته ای داریم منابع آمونیاک اسرائیل که با یک موشک تبدیل به انفجار هسته ای می شه....مقایسه کنید با دیدگاه ظریف در مورد قدرت هسته ای آمریکا که آمریکا مگر با سلاح هسته ای ایران را بتواند به زانو در آورد...
 • شایان IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  6 0
  کاملا موافقم ..این سخنرانی باید از رسانه های ملی پخش بشه و تحلیل هم بشه تا لرزه بر دل دشمنان بندازه و دل مسلمانان رو قویتر و مخکمتر کنه ..درود بر سید حسن نصرالله
 • سیدرضا IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  12 0
  سلام درود بر سید بزرگوار حاج حسن نصرالله دشمن شکنی فرزند امام است بسیار عالی است لعنت خدا به سیاستبازان معاویه مدار
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  6 0
  سالم باشی سید حسن نصراله درود برتو که در پی خاری ونابودی دشمنانی ودر پی منافع خودت وخانواده ات نیستی .خداوند تورا یاری کند.
 • بيگى ,رصا IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  14 0
  من هروقت صحبت هاى آقاى عليزاده را مى رانگاه مى کنم تصور مى کنم که انگاراين صحبت منه که توانايى بيان آنرا نداشته ام وايشان داشته واين يعنى تواناى ودرک درست وهوشمندانه يک نويسنده قدرتمند که ازدرونش کلمات مى جوشد ودلهايى که آلود ه به کلام ونگاه بدنشده اند سيراب مى کنه .آقاى عليزاده احنسنت به نگاه وقلم جسورانه وحقيقت نگارتان .
 • عليرضا IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  5 0
  خداوند به دوسيد عزيروحزب الله طول عمر وسلامتي بده.و مسئولين دنيازده وغرب زده ترسورا ازكاربركنار.وظهور امام زمان عج را برساند .تاپاكان وصالحان رس كارباشن .والعاقبه للمتقين
 • داریوش DE ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  4 0
  آقای سید حسن نصرالله. ما شما را هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد و همیشه از شما دفاع خواهیم کرد. شهدای شما شهدای خودمان هستند بدون تفاوت. ملت ایران درگیر مشکلات زیادی هستند. ولی هیچ مشکلی ما را از شما دور نخواهد کرد.
 • امیری IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  2 0
  درودخدا برسید مقاومت. رفتاراین روزهای علیزاده مانند حربن ریاحی است.
 • یاران مقاومت IR ۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  3 0
  بایستی جمهوری اسلامی واز همه مهمتر جهان اسلام با داشتن چنین سرباز شجاعی وفداکاری به خود ببالدواین اسفاک طلبان فتنه گر ووطن فروز خائن از اودرس عبرت بگیرند که این یار وفادار مقام معظم رهبری چه ترسی به اندام واردوگاه استکبار وصهیونیستهای غاصب می اندازد وهیچگاه از موضع ترس وناامیدی صحبت نکرده بلکه جبهه استکبار تا ماهها وبلکه سالها به تجزیه وتحلیل صحبت هایش مشغول میشند.واز خداوند متعال برای این سرباز فداکارطول عمر وسلامتی کامل آرزو کنیم .انشاءالله
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  4 0
  ای کاش 1% شهامت این سید بزگوار در افراد داخلی به خصوص لیبرال های سرمایه خواه،اسفاکطلبان فتنه گرمرده پرست وامید وتدبیر اندیشان کدخدا دوست وجود می داشت تا اینقدر بواسطه تفکر غلطشان از ناامیدی صحبت نکنند الهی هردردو بلایی که برای این سید مقاومت نازل میشه بخور توسر این فتنه گر های ناامیدداخل کشور خودمون.
 • زهراسادات IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  4 0
  عالی. بسیار بسیار عالی بود
 • رحیم رشنو IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  3 0
  خداییش سه ابر مرد الهی امام خامنه ایی سید حسن نصرالله و آیت الله سیستانی ذخایر الهی در این عصر وانفسای سفیانی های زمانه( ( ترامپ و بن سلمان نتانیاهو و شیخک های خلیج و مارهای مرموز اروپایی) ) هستند و درود به شرف علی علیزاده رحیم پور ازغدی دکتر عباسی و رایفی پور
 • سیدعزت۸۹۶۳ IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  5 0
  درود برسیدعلی درود برسید حسن درود بر ذوالفقاران حیدری درود بر هر حزب الله کمر کفر جهانی را این سپاهیان و حزب الله خم کرده و نابود میکند . درود سیدعلی درود بر سیدحسن
 • علی IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  0 0
  درود بر سید مقاومت و فرزند حیدر من با دیدن روی ماه او حضرت عباص ( ع ) را در مقیاسی کوچک مشاهده میکنم
 • IR ۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
  0 0
  این بابا علیزاده دیگه کمربند سیاه پاچه خواری داره!از لندن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس