آستان قدس نمایه

معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی گفت: آنچه باید در مورد هیئت خدام الرضا (ع) به آن اشاره کرد این است که ما می‌خواهیم فضایی ایجاد کنیم که عموم مردم زیر پرچم امام رضا (ع) جمع شوند.

به گزارش مشرق، مهدی اقراریان معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران، درخصوص برگزاری مراسم هیئت «خدام‌الرضا(ع)» گفت: اولین جلسه هیئت «خدام‌الرضا(ع)» با حضور خادم یاران شهر تهران روز جمعه از ساعت ۵ عصر در آستان مقدس شیخ صدوق در شهرری برگزار خواهد شد.

وی درباره ریز جزئیات‌ این مراسم اظهار کرد: در این مراسم بعد از برگزاری سرود، تلاوت قرآن کریم را خواهیم داشت، از دیگر برنامه‌های این مراسم می‌توان به سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان و مداحی احمد نیکبختیان اشاره کرد.

اقشار مختلف جامعه زیر پرچم حضرت رضا (ع) قرار می‌گیرند/هیات خدام الرضا در جهت کمک به محرومین به وجود آمده است

مسئول هیئت «خدام‌الرضا(ع)» در همین راستا ادامه داد: علاوه بر این مراسم پرچم‌گردانی «پرچم حرم مطهر امام رضا (ع)» با حضور خادمین و خادم یاران برگزار خواهد گردید.

وی هدف برگزاری مراسم هیئت «خدام‌الرضا(ع)» را اینگونه تشریح کرد: هدف از برگزاری این مراسم در اصل تجمع خادم یاران شهر تهران است، ما تلاش داریم تا هیئت «خدام‌الرضا(ع)» محوریت برخی فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی در تهران باشد و هم‌اکنون درصدد آن هستیم تا برنامه‌های مربوط به اربعین حسینی (ع) را ترتیب بدهیم.

اقشار مختلف جامعه زیر پرچم حضرت رضا (ع) قرار می‌گیرند/هیات خدام الرضا در جهت کمک به محرومین به وجود آمده است

معاون فرهنگی نمایندگی آستان قدس رضوی در استان تهران در تعریف کلمه خادم یار امام رضا (ع) تاکید کرد: خادم یاران کسانی هستند که به صورت داوطلبانه بر سامانه خادم یاری آستان قدس رضوی ثبت نام کرده و بر اساس تخصص خود در شهر و یا استان خود برای کمک به محرومین و نیازمندان اعلام آمادگی می‌کنند.

وی در همین رابطه اضافه کرد: ما در اینجا تعاریفی با نام خدمت، خادم و مخدوم داریم، خدمت توانمندی کمک رسانی است، خادم فرد کمک کننده بوده و مخدوم فردی است که به این کمک نیازمند است، عرصه خدمت تنها در محدوده آستان قدس رضوی نیست و هر جای ایران می‌تواند تحت پوشش خدمت رسانی حضرت «علی بن موسی الرضا (ع) باشد.

اقشار مختلف جامعه زیر پرچم حضرت رضا (ع) قرار می‌گیرند/هیات خدام الرضا در جهت کمک به محرومین به وجود آمده است

اقراریان افزود: خادم یاران در ازای کاری که انجام می‌دهند می‌توانند به صورت نمادین در حرم امام رضا (ع) لباس خادمین را پوشیده و به خدمت بپردازند، البته این خدمت می‌تواند ماه و یا فصلی یکبار در اختیار خادم یاران قرار گیرد.

وی درباره هدف اصلی برگزاری مراسم هیئت «خدام‌الرضا(ع)» خاطرنشان کرد: آنچه باید در مورد هیئت «خدام‌الرضا(ع)» به آن اشاره کرد این است که ما می‌خواهیم فضایی ایجاد کنیم که عموم مردم زیر پرچم امام رضا (ع) جمع شوند، این وحدت و کنار هم بودن این امکان را می‌دهد که ما در کنار مردم بتوانیم با قدرتی بیشتر خدمت رسانی کرده و دست نیازمندان را بگیریم.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس