سرلشکر سلامی

فرمانده کل سپاه گفت: نیروی زمینی سپاه یک نیروی راهبردی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است که در تمام ابعاد ارتقا یافته و رشد و پیشرفت داشته است.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در همایش فرماندهان و مسئولان نیروی زمینی سپاه که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، با اشاره به توانمندی‌های نیروی زمینی سپاه در عرصه اقتدار بخشی و صیانت از امنیت و آرامش مردم اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه یک نیروی راهبردی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است که در تمام ابعاد ارتقا یافته و رشد و پیشرفت داشته است.

بیشتر بخوانید:

سالانه 40 هزار جوان آمریکایی خودکشی می کنند/ آمریکا دچار زوال عقل سیاسی شده است

وی افزود: طراحی نیروی زمینی سپاه برای تکمیل نقشه قدرت واقعی است و این نیرو در همه ابعاد پیشرفت‌های خوبی داشته است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر نقش خلاقیت در برتری میدانی، اظهار کرد: امروز نیروی زمینی سپاه درعرصه بکارگیری خلاقیت و اندیشه از نیروهای زمینی برتر در دنیا است، در همه ابعاد به سمت حرفه‌ای شدن پیش می‌رود و این نیرو تجربیات فراوانی را در دوران دفاع مقدس به دست آورده است.

فرمانده کل سپاه با تبیین ابعاد قدرت در نیروی زمینی سپاه اضافه کرد: به فضل الهی با حضور نیروی زمینی سپاه و سایر نیروهای مسلح مدافع انقلاب و کشور، ما در هیچ جنگی در روی زمین شکست نخواهیم خورد.

وی ادامه داد: جوهر اصلی نیروی زمینی سپاه محبت، معنویت، ایمان، غیرت، پاکی، اخلاص، امید و ایمان است و این نیرو در قلب‌های مردم جایگاه رفیعی دارد.

سرلشکر سلامی با قدردانی از همت و مجاهدت‌های فرماندهان و رزمندگان شجاع نیروی زمینی سپاه در صیانت از امنیت ایران اسلامی، تاکید کرد: نیروی زمینی سپاه محکم و مطمئن است و در پیروزی‌ها و افتخارات این سرزمین نام و آوازه این نیروی با صلابت به چشم می‌خورد.

وی در ادامه تاکید کرد: شما رزمندگان نیروی زمینی نقش برجسته و تعیین کننده‌ای در دفاع از انقلاب و ملت ایران داشته‌اید و با حضور و مشارکت در متن حوادث و نبردهای بزرگ نقش آفرینی‌های حماسی و جاودانی برای نگارش در تاریخ اسلام رقم زده‌اید.

سرلشکر سلامی با اشاره به تحولات اخیر و آنچه در عرصه رویارویی با جبهه دشمن می‌گذرد، تصریح کرد: با گذشت زمان فضای منازعه ما با دشمنانمان وسعت می‌یابد در عین حال تهدیدات از شکل نظامی به عرصه‌های اقتصادی، سیاسی و نیابتی تغییر وضعیت داده‌اند؛ دشمنی‌ها ثابت مانده، اما رو به تزاید رفته و عمق و ژرف پیدا کرده است و آنچه تقلیل یافته است استراتژی‌هاست.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه راهبردهای دشمن متغیر، گاهی نظامی، گاهی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و گاهی هم ترکیبی هستند، تصریح کرد: امروز دشمن در همه عرصه‌ها فعال و در واقع ما در یک جنگ تمام‌عیار و همه جانبه با دشمن به سر می‌بریم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به فرسوده شدن توان دشمن و ناتوانی در جایگزین سازی و تاکید بر ظرفیت‌های ایران اسلامی برای جایگزین کردن قوای جدید گفت: امروز بحمدالله ما قدرت جایگزینی متنوعی داریم و همواره تازه می‌شویم؛ نیروی انسانی مومن و انقلابی به عنوان عنصر اصلی قدرت همچون رود خروشان در سپاه جاری است و اجازه نمی‌دهد هیچ‌گاه کهنگی به سراغ ما بیاید.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه میدان جهاد هر وقت مشتعل می‌شود، حضور و عطش نیروها برای جهاد و میل به شهادت بیشتر می‌شود، گفت: هر شهیدی که می‌آید همه شوق شهادت پیدا می‌کنند؛ مانند آنچه در ماجرای شهید محسن حججی به عنوان ماجرایی که بسیار درس آموز بود و بشارت و دستاورد فراوانی داشت، پدیدار شد.

وی افزود: جوانان جامعه ما در هنگام خطر و نیاز انقلاب و کشور از همه چیز خود دست می‌کشند و مجاهد می‌شوند و حتی درخواست حضور در سرزمین‌های دوردست برای دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و ایران را دارند.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه نیروی زمینی همه قدرتش برای غلبه بر دشمن را از ایمان می‌گیرد، گفت: اولین عنصر که باید همواره و در همه شرایط تقویت شود ایمان است که از قله‌ها یعنی از دل، کلام، رفتار، محبت، تعبد، پذیرش مخاطرات و حضور فرمانده می‌جوشد.

وی خاطرنشان کرد: گوهر معنابخش درونی ایمان را باید برای همه شرایط به خصوص در میدان‌های نبرد و مقابله با تهدیدات دشمن تقویت کنیم؛ زیرا نیروی زمینی در مصاف با دشمنان ابتدا با روح خود و سپس با جوارح و تجهیزات می‌جنگد.

فرمانده کل سپاه در پایان با تاکید بر اینکه بدخواهان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در نقطه حداکثری میدان دشمنی با ملت ایران قرار دارند، مقاومت و ایستادگی را رمز جاودانگی، پایداری و بقای انقلاب اسلامی و کشور دانست و افزود: مقاومت در این شرایط به معنای ایستادگی در زمان و نه پایداری در یک نقطه است.

منبع: دفاع پرس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 8
 • غلی چراغچی - جانباز IR ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  21 9
  اگر مصرف داخلی است؟خوبه! ولی درعالم واقعیت مواظب باشید و کشور را درگیر خسارات بیهوده نکنید و......
  • IR ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
   5 11
   داخلی که می بیند خارجی هم می داند و بیشتر بداند دانشی که چاره خشکاندن جسارت دشمن است إن شاء الله .
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  8 5
  به حول و قوه الهی
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  6 8
  و کلا تکلیف محور شکست ندارد ، خروج سعادتمندانه از دار فنا به منزل بقا در هر حال پیروزیست
 • محسن IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  15 5
  سردارِ محترم، شما که می فرمایید «ما در هیچ جنگی در روی زمین شکست نخواهیم خورد»، حتماً این را هم توجه دارید که بسیار بندرت اتفاق می افتد که جنگهای امروزی، جنگِ روی زمین باشند. دو کشوری که هم مرز باشند، مرزهای طولانی داشته باشند، به نیروهای انسانی و به اصطلاح «نفرات» شان بیشتر از تکنولوژی های مدرن متکی باشند و ... با اجتماعِ این شرایط ممکنست به جنگ زمینی بپردازند، مثل جنگ تحمیلی عراق به ایران. اما جنگی از قبیلِ جنگِ احتمالیِ ایران و امریکا، از اصل و اساس با چنان جنگی متفاوت خواهد بود. پس گمان نمی رود تکیه و تاکید کردن بر «جنگِ روی زمین»، در شرایطِ امروز بتواند راهگشا و جوابگو باشد.
  • FR ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   3 5
   شمایی که از نادانیت ژست همه چیز دان برای سردار دفاع مقدس و فرمانده کل سپاه گرفتی باید بدونی جنگ روی زمین رو همین سرداران برای آمریکا ناممکن کرده اند وگرنه آمده بودند مثل عراق و افغانستان ایران را اشغال کنند
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   4 0
   ادب مرد به ز دولت اوست....
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  20 3
  ترامپ گفتند پای سربازانش به زمین هم نخواهد رسید، یعنی نبرد پیش رو، نبرد هوایی است!
 • IR ۰۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
  3 0
  تسلط عربستان را در صادرات گاز قطع کنید
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
  0 0
  مشرق چرا تحریف می کنی؟! "به فضل الهی" ما در هیچ جنگی در "روی زمین" شکست نخواهیم خورد.
 • IR ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
  0 0
  مصر در جنگ بر علیه شما خواهد بود باید از طریق اسراییل در جنگ به آن فشار وارد بیاورید باید کانال سویز به روی شما باز باشد
 • صداقت CH ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  0 0
  انشاءالله یادت رفت حاجی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس