کد خبر 972202
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
آلودگی هوا اصفهان آلوده

در چهاردهمین روز از تابستان ۹۸، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در برخی ساعات در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد. همچنین دما تا روز پایانی هفته افزایش جزئی خواهد یافت.

به گزارش مشرق، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، پیش بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (پنجشنبه، ۱۳ تیر) نسبت به روز گذشته است و طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد که به تبع آن سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی آب و هوای کشور تا اوایل هفته آینده

رفته رفته با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر پنجشنبه، برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه خواهد داشت. هرچند در اواخر وقت پنجشنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا روز بعد، انتظار می رود در برخی ساعات صبحگاه جمعه افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها مشاهده شود.

همچنین وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر جمعه احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن در چهاردهمین روز از تابستان ۹۸، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در برخی ساعات در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد. همچنین دما تا روز پایانی هفته افزایش جزئی خواهد یافت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس