کد خبر 971070
تاریخ انتشار: ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
سردار ایوب سلیمانی

جانشین فرمانده ناجا از برخورد قانونی پلیس با هنجارشکنان و کشف حجاب در حریم عمومی تاکید کرد و گفت: کشف حجاب در حریم عمومی جرم است و پلیس با آن برخورد می‌کند.

به گزارش مشرق، سردار ایوب سلیمانی در آئین تودیع و معارفه فرماندهان پیشین و جدید نیروی انتظامی استان سمنان اظهار کرد: تحقیقات علمی و دانشگاهی نشان می‌دهد که ۹۰ درصد مردم به حجاب و پوشش اسلامی اعتقاد دارند.

وی با بیان اینکه نگاه مردم به حجاب تفاوت‌هایی دارد افزود: این تحقیقات نشان می‌دهد که ۴۰ درصد به حجاب شرعی و حدود ۵۰ درصد به حجاب عرفی اعتقاد دارند.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: پلیس در بحث حجاب در پی آنها خواهد بود که هتاک بوده و با برنامه قبلی و عامدانه ارزش‌های مردم را به تمسخر می‌گیرند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه پلیس با این دست هنجارشکنان ملاطفت نخواهد داشت خاطرنشان کرد: از نظر نیروی انتظامی این دسته از هنجارشکنان چند درصد جزئی بیشتر نیستند و پلیس در برخورد با آنها نیز قاطع عمل می‌کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه کشف حجاب جرم محسوب می‌شود اضافه کرد: پلیس با این دسته از هنجارشکنان همچون دختران انقلاب و یا چهارشنبه‌های سفید و گروه‌های جدیدی که روز به روز با پشتیبانی دشمنان به دنبال فعالیت خود هستند، مسامحه نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه پلیس در گام اول مشفقانه به این افراد تذکر می‌دهدافزود: پلیس چنانچه نیاز باشد دوره‌های مشاوره‌ای و آموزشی نیز برای اینگونه افراد برگزار می‌کند اما چنانچه بر هنجارشکنی خود اصرار داشته باشند آنها را به محاکم قضائی معرفی و با آنها برابر مقررات برخورد می‌کند، البته پلیس با آنها که رفتار و عملشان از جنس آن‌ها است که دشمنان بر آن سوار و آنها را سازمان می‌دهد با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: پلیس با هنجارشکنانی که با پخش کلیپ‌هایی در فضای مجازی، ارزشهای جامعه را به سخره گرفته‌اند به شدت برخورد کرده و اجازه بی بند و باری و هنجار شکنی را به کسی نمی‌دهد.‌

این فرمانده ارشد انتظامی از حفظ و ارتقای امنیت جامعه و پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی به عنوان مأموریت مصوب نیروی انتطامی نام برد و گفت: تلاش نیروی انتظامی، ارتقای شاخص‌های ۲۲ گانه پلیس در تراز انقلاب اسلامی است که از سوی ناجا تدوین شده‌اند.

وی ادامه داد: پلیس تراز انقلاب اسلامی، پلیسی است که خود تا بن دندان مؤمن، عارف، بصیر و عامل به اقتضائات انقلاب اسلامی باشد.‌

سردار سلیمانی با بیان اینکه ناجا کتابچه‌ای که دربرگیرنده شاخص‌های ۲۲ گانه پلیس در تراز انقلاب است را تدوین کرده افزود: بنا به منویات رهبر معظم انقلاب، ناجا به عنوان پلیس در تراز جمهوری اسلامی اهدافش را خوب انتخاب و برنامه‌ریزی کرده و علاوه بر پیشرفت‌های مناسب، عزم جزمی برای تحقق اهداف خود دارد اگرچه در همین راستا نیاز داریم که سرعت خود را بیشتر کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان سال ۱۳۹۷ را سال براندازی انقلاب نامگذاری کرده بودند و این در حالی است که ۲۲ بهمن سال ۹۷ آرام ترین سال در طی چهار دهه از انقلاب بود و این مهم مرهون ایثارگری شهدا و ایستادگی ملت قهرمان ایران اسلامی است.

جانشین فرماندهی ناجا با بیان اینکه امروز دشمن جرات رویارویی با ارتش و سپاه ما را ندارد ادامه داد: از همین رو است که دشمنان به امنیت، آرامش، ارزش‌ها و سلامت مردم حمله برده‌اند.

وی با اشاره به جایگاه مهم نیروی انتظامی اظهار کرد: پاسداری همه جانبه از انقلاب اسلامی و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی داخلی، خلاصه مأموریت‌ها و وظایف نیروی انتظامی است لذا امروز کار روزمره ما سبقه عبادت واقعی پیدا کرده، چرا که هدف نیروهای ما، تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

سردار سلیمانی با اذعان به اینکه قدرت، مشروعیت و محبوبیت سه مؤلفه اقتدار در نیروی انتظامی است اظهار کرد: مردم به صداقت، رأفت، خدمت و اقتدار پلیس ایمان دارند و ما امروز در ایران اسلامی از یک پلیس مقبول و محبوب برخورداریم.

وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی پلیس امروز در حال افزایش است گفت: مردم امروز به پلیس اعتماد کامل دارند و این از افتخارات ناجا است.

وی همچنین با تقدیر از نیروهای انتظامی استان سمنان یادآور شد: استان سمنان، در ابعاد مختلف امنیت، شاخص‌های مناسبی دارد و این مهم مرهون تلاش و همراهی مردم دیندار و قانون پذیر استان و همت مسئولان پر تلاش و همکاران گرانقدر ما در نیروی انتظامی است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 24
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  17 18
  یه قانون بذاره مجلس، تکلیف این قضیه را معلوم کنه تا تنش بین مردم و نیروی انتظامی کاسته بشه، همونطور که قبلا قانون گذاشتند بی حجابی جرمه. اینجوری نیروی انتظامی وقت کافی برای دستگیری سارقان و جانیان و اختلاسگران پیدا میکنه.
 • AE ۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  38 28
  این هشدار اول باید به روحانی داده بشه که باعث بی حجابی شد‌.وکار ناتمام رضا قلدر را به پایان رساند.
 • AE ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
  29 24
  صبر نظام هم حدی دارد پیمانه این افراد پُر بشه .باید قاطعانه برخورد شود .
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  5 0
  پلیس علاوه بر هنجارشکنان. با کسانی که از هنجارشکنان دفاع میکنند هم باید بر خورد کند ‌‌.چرا بعضی به خود اجازه ‌میدنداقتدا ‌ر.پلیس‌زیر.سؤال ببرنند
 • IR ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  5 1
  باسلام وخسته نباشید متاسفانه خیلی وضع حجاب بده لطفا با کسانی که حجابشان بد وکشف حجاب می کنند قاطعانه برخورد کنید دست پلیس ها درد نکنه که بافساد مبارزه می کنند
 • حاج ابرام IR ۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  7 1
  حجاب عرفی!!!!!! نداریم حجاب فقط حجابیست که شرع گفته یعنی پوشاندن کامل بدن و مو.
 • IR ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  0 7
  شما هم همه چیز رادرکشف حجاب دیده اید دست مریزاد.
 • IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  5 2
  خجالت بکشید بابا گند جامعه رو برداشته بیانیه میدید؟
 • IR ۰۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  3 2
  حجاب دستور صریح قرآن است، مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی نباید اجازه بدهند در نظام اسلامی اینگونه با قرآن مخالفت بشه! ما کاملا حاضریم جانمان را فدای قرآن کنیم، ما فرزندان قرآنیم و از مرگ هیچ هراسی نداریم! دشمنان قرآن هستند که برای رسیدن به لذّت زودگذر دنیا شدیدا از مرگ میترسند.
 • ناشناس IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  1 1
  اقای سلیمانی از رفتار پرسنل خودتان قافلید سر چهار راه نیاش به ولیعصر جلوی همان بیمارستان قلب پلیسی هست که در بی ادبی و بی نزاکتی شهره عالم است با لحجه شمالی جز تو هین و فحش به راننده ها کار دیگری ندارد .. خواهشمندم از رافت و ایثار برخی از پلیسها داستان نگویید البته میدانم این نظریه را نا دیده میگیرید و رد میشوید
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
   0 0
   سلام. با شماره 197 تماس بگیرید و مشخصات مامور را گزارش نمایید. روی لباس مامور اسم مامور و روی بازو یگان ان مامور مشخص است.
 • سید رضا IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  1 1
  بس است شعار و بیانیه ! شما را به خدا ، اقدام عملی کنید ، گند هنجارشکنی و ابتذال ، همه جا را بر داشته !!
 • سید رضا IR ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
  1 1
  شعار بس است ! برخورد جدی کنید !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس