کد خبر 970740
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
ضرغامی: ایران بازار ۶۰۰ میلیون نفری دارد/ مشکلات اقتصادی با برنامه‌ریزی و روحیه جهادی رفع می‌شود

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: دشمن راه را به سمت فضاسازی کاذب رسانه‌ای برده و درصدد ایجاد فضاسازی کاذب براساس اخبار غیرمهم و دروغ پردازی است که باید در این زمینه آگاهی سازی صورت گیرد.

به گزارش مشرق، عزت‌الله ضرغامی در مراسم افشای هفته حقوق بشر آمریکایی که ظهر امروز در مسجد امام سجاد (ع) کرج برگزار شد، اظهار داشت: برای دشمنان ما حقوق بشر خود یک سلاح و ابزار است و کشورهایی مانند آمریکا همانند یک سلاح کشنده از حقوق بشر استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

کنایه ضرغامی به ظریف درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی +عکس

وی افزود: ایران اسلامی در حوزه نظامی و دفاعی بسیار قوی‌تر از گذشته است و مانند گذشته نیست که آمریکا هواپیمای مسافری ما را بزنند، امروز قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به گونه‌ای است که پهپاد رادارگریز و فوق پیشرفته آمریکا به محض ورود به مرزهای کشور سرنگون می شود و ما همون طور که در حوزه نظامی مقتدر هستیم و اگر جنگی در نمی‌گیرد به خاطر همین اقتدار ماست که فرمایشات رهبری هم بر اساس این موارد است.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه سلاح‌های کشور هیچگاه تهدید نیست و بازدارنده است، گفت: اگر جنگ نمی‌شود به خاطر این است که دشمنان از قدرت دفاعی و نظامی ایران مطلع هستند و می‌دانند که جنگ بیشتر برای آنها ضرر دارد.

رئیس اسبق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه حوزه جنگ نرم و حقوق بشر از اهمیت فراوانی برخوردار است، عنوان کرد: آمریکا در طول هشت سال جنگ بسیار جنایت کردند، اما از ششم تیر تا ۱۲ تیر جنایات آنها بیشتر و متعدتر شد که برخی از آنها در طول تاریخ بی‌نظیر است و این هفته‌، هفته جنایات آمریکا است.

ضرغامی با بیان اینکه حقوق بشر سلاح آمریکایی است و باید دشمن‌شناسی را در اولویت قرار دهیم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها یا سلاح حقوق بشر چهره دروغین خود نشان می‌دهند و رفتار جنایت بار خود را توجیه می‌کنند و برای جنایات خود دلیل می‌تراشد و این کار را در همه جای دنیا انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی آنقدر عجیب دروغ‌پردازی می‌کنند، تصریح کرد: در کنار طراحی‌های تبلیغاتی کوچک‌ترین حادثه درست یا غلط را در فضای رسانه‌ای و ماهواره تبلیغات بمباران گونه انجام می‌دهند که هدف آنها اختلاف‌افکنی و تفرقه‌اندازی است، آمریکایی‌ها چنان وانمود می‌کنند که تمام موازین حقوق بشر را رعایت می‌کنند.

ضرغامی با بیان اینکه هرگز آمریکایی‌ها شهادت هموطنان ما سرنگونی هواپیمای مسافربری را محکوم نکردند، بلکه مدال شجاعت به افسر ارتش به خاطر شلیک و سقوط هواپیمای مسافری دادند، گفت: ایکائو هم جرات نکرد این انهدام هواپیما و کشتار مردم غیر نظامی را محکوم کند.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه آلمان و فرانسه به صدام سلاح شیمیایی و هواپیما دادند، تصریح کرد: سردشت کلاً ۱۲ هزار نفر جمعیت داشت که در چهار نقطه پرجمعیت سلاح شیمیایی استفاده شد و ۱۳۰ نفر شهید و ۸ هزار نفر به مسمومیت شدید مبتلا شدند که حتی نسل‌های بعدی و بچه‌های که بعداً به دنیا آمدند دچار مشکلات شدید شدند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه یکی از جاهایی که بسیار مورد توجه در جنگ بود کردستان و ملت غیور کرد بودند، گفت: دشمن خیلی تلاش کرد که ملت کرد را در مقابل ایران قرار بدهند تا بتواند از این موضوع به اهداف خود برسد، آنها از مردم کرد زخم خوردند و تلاش می‌کردند که به بهانه خودمختاری کردستان را از ایران جدا کنند و چون در اهداف خود ناکام بودند جنایت حلبچه اتفاق افتاد و مردم و زن و بچه به خاک و خون کشیده شدند و بدترین عملیات ضدبشری در حلبچه اتفاق افتاد و ۵ هزار نفر در حلبچه کشته شدند.

رئیس اسبق صدا و سیما با بیان اینکه دشمن با ما کنار نمی آید چون راس جبهه مقاومت ایران اسلامی است، عنوان کرد: به نام حقوق بشر آمریکایی در حال اداره جهان هستند و آنقدر به خود حق می دهند که از ۱۱ هزار کیلومتر آن طرف‌تر برای جاسوسی وارد مرز ایران می‌شوند و آن وقت رئیس جمهور آنها می‌گوید که ما وارد مرز نشدیم! شما به چه اجازه‌ای وارد منطقه می‌شوید، تجربه این چند ده سال در حوزه مو شکی این است که یک طرف توانمندی نظامی و طرف دیگر توانمندی شلیک است و برخی توانمندی دارند اما شجاعت ندارند، اگر بخواهند جنگ کنند به تعبیر برخی فرماندهان نظامی ناوهای آنها نباید وارد منطقه شوند.

وی با بیان اینکه فلان مجله عکس هواپیمایی و ناو هواپیمابر آمریکایی را در صفحه خود کار می‌کند، متذکر شد: این رسانه‌ها در زمین آمریکا بازی می‌کنند و اگر کوچک‌ترین خطری بخواهد متوجه مردم شود به فاصله چند دقیقه همه اهداف آنها در تیررس ماست، اعزام پهپاد آمریکایی به منطقه به خاطر این بود که ببینند که ایرانی‌ها شجاعت دارند این پهپاد را بزنند یا نه، فکر می‌کردند که حواس‌ها جمع نیست و دنیا با این کار پیام مهمی گرفت.

ضرغامی با بیان اینکه دشمن وارد جنگ نظامی نمی‌شود چون از قدرت ایران آگاه است، گفت: دشمن راه را به سمت فضاسازی کاذب رسانه‌ای برده و در صدد ایجاد فضاسازی کاذب براساس اخبار غیر مهم و دروغ پردازی است که باید در این زمینه آگاهی سازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه منافقین خلق دستشان به خون ۱۷ هزار انسان بی‌گناه آلوده است، گفت: با پول عربستان سعودی و با هزینه کرد پول‌های کلان علیه ایران تجمعات تصنعی در مقابل مراکز دیپلماتیک ایران ایجاد می‌کنند و حتی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا برای این جمعیت سخنرانی می‌کنند، یمن ویترین جنایات عجیب و غریب آمریکایی‌هاست و عربستان کاره‌ای نیست و تنها پول و هواپیمایی آنها را تامین می‌کنند و حتی ترامپ با توهین به آنها اعلام می‌کند که اگر آمریکا نباشد عربستان توان دفاع از خود ندارد.

ضرغامی با بیان اینکه مقاومت تنها راه ایستادگی در مقابل دشمن است، عنوان کرد: مذاکره راه حل مناسبی نیست و تحریم رهبری معظم انقلاب و تحریم وزیر امور خارجه در تاریخ بی‌نظیر است و آن چیزی که جواب داده و دشمن را دیوانه کرده راهبرد مقاومت است و مردم با این وجود و مشکلات موجود همچنان پای انقلاب هستند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس