کد خبر 970711
تاریخ انتشار: ۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
کارتر: ریاست‌جمهوری ترامپ غیرقانونی است

یک از روسای جمهور اسبق آمریکا گفت که رئیس‌جمهور کنونی این کشور در انتخابات پیروز نشده و او را رئیس‌جمهور غیر قانونی خطاب کرد.

به گزارش مشرق، «جیمی کارتر» رئیس‌جمهور اسبق آمریکا گفت که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا واقعا در انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز نشده و به صورت غیرقانونی رئیس‌جمهور شده است.

بیشتر بخوانید

پایان مشروعیت دموکراسی؛ آغاز محبوبیت دیکتاتورها

استقبال ترامپ از اطلاعات کشورهای خارجی برای پیروزی در انتخابات

حمله شدید ترامپ به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

خبرگزاری آلمان اعلام کرد که این سیاستمدار ۹۴ ساله دموکرات در جریان میزگردی در شهر «لیسبورگ» واقع در ایالت ویرجینا گفت که بدون حمایت روسیه، ترامپ قادر نبود که سمت ریاست‌جمهوری را کسب کند.

کارتر گفت: «من فکر می‌کنم با وجود اینکه مداخله (روسیه) هنوز ارزیابی نشده، اما تحقیقات کامل نشان خواهد داد که ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ پیروز نشده است. او در انتخابات شکست خورد و به این دلیل رئیس‌جمهور شد که روس‌ها از وی حمایت کردند.»

زمانی که از کارتر پرسیده شد، آیا معتقد است که ترامپ رئیس‌جمهور غیرقانونی است؟ در پاسخ گفت: «طبق آنچه گفته‌ام و نمی‌توام از آن برگردم، با کمال میل می‌گویم که بله.»

پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ در آمریکا و به قدرت رسیدن ترامپ در کاخ سفید، اتهاماتی علیه روسیه مبنی بر مداخله در روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح شد که البته مسکو بارها این اتهامات را بی‌اساس خوانده و این ادعاها را رد کرده است.

گزارش خلاصه شده «رابرت مولر» بازپرس ویژه دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره تبانی ادعایی تیم ترامپ با روسیه در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا چندی پیش منتشر شد. 

این گزارش به این جمع‌بندی رسیده که اعضای تیم ترامپ با دولت روسیه تبانی نکرده‌اند. مولر علی‌رغم این، در این گزارش از ۱۰ اقدام توسط ترامپ نام برده که می‌توان آنها را مصداق «مانع‌تراشی در اجرای عدالت» دانست. 

پس از آن دموکرات‌های کنگره با انتقاد از وزیر دادگستری به خاطر سانسور گزارش مولر خواستار انتشار گزارش کامل وی شدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس