کد خبر 968355
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
صمد مرفاوی

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال با انتقاد از روند تشکیل کمیته فنی در این باشگاه و سیاست‌هایی که مدیران داشتند، گفت: مسئولان باشگاه باید با مردم شفاف صحبت کنند و از دروغ گفتن بپرهیزند.

به گزارش مشرق، صمد مرفاوی در خصوص حضور آندره استراماچونی به عنوان سرمربی جدید استقلال گفت: از این سرمربی شناخت کاملی در اختیار نداریم. تنها می‌دانیم که او در ایتالیا مربی بوده، مدتی در اینتر میلان کار می کرده و رزومه خیلی قوی ای ندارد. بنابراین باید صبر کنیم تا او کارش را با استقلال شروع کرده و ببینیم در عمل چه امتیاز مثبتی برای استقلال خواهد داشت.

امکانات ایران با کشورهای دیگر فرق دارد
وی تاکید کرد: همیشه حضور یک سرمربی خارجی با سرمربیان داخلی تفاوت‌های بسیاری دارد. آنها در کشور خودشان از امکانات بالایی برخوردارند و شرایط آنها با فوتبال ایران تفاوت‌های بسیاری دارد پس اگر قرار است این مربی خارجی در استقلال موفق باشد باید آنچه که نیاز دارد را در اختیار او قرار دهیم.

هواداران انتظار قهرمانی نداشته باشند
وی تاکید کرد: هواداران باید بدانند نمی‌توان از این سرمربی جدید که هنوز شناخت خوبی از فوتبال ایران ندارد انتظار قهرمانی داشته باشند و مدیران استقلال هم نباید برای آرام کردن مردم وعده قهرمانی به آنها بدهند زیرا سرمربی جدید آبی پوشان کار سختی در پیش دارد و نباید شرایطی را فراهم کنیم که او نتواند با آرامش به کارش ادامه دهد. استقلال تیم بزرگی است که نیاز به آرامش دارد و باید همه از مربی جدید حمایت کرده تا او در کارش موفق باشد.

فهرست خروجی‌ها و ورودی‌ها مشخص شود
مرفاوی در پاسخ به این پرسش که زمان کمی تا شروع لیگ مانده و این می‌تواند برای استقلال شرایط سختی را فراهم کند گفت: اگر استقلال می‌خواهد موفق باشد باید هر چه زودتر تمرینات خود را آغاز کند. بازیکنانی خروجی و ورودی مشخص شوند تاسرمربی جدید نفرات خود را بشناسد و کارهای تاکتیکی و بدنی را به درستی انجام دهد البته استقلال در این چند سال گذشته همیشه شروع بدی داشته و نتوانسته در زمان مقرر تمریناتش را آغاز کند اما امیدوارم نهایتاً از اول تیرماه تمرینات آبی پوشان شروع شود تا تیم در کوران مسابقات به مشکل برنخورد.

بیشتر بخوانید:

مبلغ قرارداد حسینی در استقلال مشخص شد

 

رحمتی خودش تصمیم گرفت
سرمربی پیشین استقلال در خصوص جدایی سیدمهدی رحمتی از استقلال و اینکه عده‌ای موافق و عده‌ای دیگر مخالف رفتن او هستند، افزود: من در این خصوص نمی‌توانم نظری بدهم، این یک نظر شخصی است و رحمتی باید تصمیم بگیرد که برود یا بماند. نه کسی می‌تواند به زور او را نگه دارد و به زور او را بیرون کند البته باید سرمایه سوزی نشود ولی همه باید تابع یک مدیریت قوی در استقلال باشند. بنابراین تصمیم گیرنده نهایی خود مهدی رحمتی است که مایل به رفتن بود.

سرمربی نباید در همه مسائل دخالت کند
وی در پاسخ به این پرسش که آینده استقلال را چطور می‌بینید گفت: آینده آبی پوشان بستگی به مدیریت، نوع مدیریت و تفکرات سرمربی جدید دارد. نباید شرایط مثل زمان شفر باشد که هر کاری که دلش خواست انجام دهد. اگر مربی خارجی می‌آوریم باید یک چارچوب مشخص را برای او ترسیم کنیم تا او فقط در مسائل فنی حضور داشته باشد نه اینکه بخواهد در همه امور دخالت کند. از روزی که استراماچونی می‌آید باید همه چیز در یک چارچوب مشخص بوده و وظایف او کاملاً با او تفهیم شود تا خللی در کارهای اجرایی و فنی بوجود نیاید.

تشکیل کمیته فنی یک سیاه بازی بود
وی در خصوص استعفای اعضای کمیته فنی هم گفت: من یا مصاحبه نمی‌کنم و یا اگر این کار را انجام دهم شفاف صحبت خواهم کرد. اولاً کسانی که در کمیته فنی بودند همه از پیشکسوتان بزرگ و با شخصیت‌های استقلال هستند. پرویز مظلومی، بهتاش فریبا، مجید رضایی اینها همگی از بزرگان استقلال هستند و باید حرمتشان حفظ شود اما متاسفانه تشکیل کمیته فنی در استقلال یک سیاه بازی بود و به این بزرگان بی احترامی شد. البته من به هیئت مدیره اعتقاد خاصی دارم ولی مدیران استقلال باید با مردم شفاف صحبت کنند. دروغ نگویند و همه چیز را به مردم توضیح دهد. متاسفانه در خصوص فرهاد مجیدی با مردم صادقانه صحبت نکردند. نمی دانم چرا ما باید دروغ بگوییم. همه چیز باید به طور کامل با مردم در میان بگذاریم. کمیته فنی می‌توانست نقش تاثیرگذاری در استقلال داشته باشد اما این کمیته‌ای که تشکیل شد بیشتر سیاه بازی بود و اجازه ندادند این پیشکسوتان صاحب نام کار خودشان را انجام دهند.

به آینده تیم ملی خوش بین هستم
وی در پایان و در خصوص حضور مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی و آینده فوتبال ایران گفت: تیم ملی زیر نظر ویلموتس دو بازی برابر سوریه و کره جنوبی انجام داد. می‌توانیم به آینده خوشبین باشیم چون فوتبال رو به جلویی از او دیدیم و مشخص شد تفکرات هجومی دارد اما الان نمی‌توان در مورد او نظر قطعی داد زیرا از تیم کی روش استفاده کرد. بنابراین باید منتظر بود تا لیگ شروع شود تا ببینیم با نفرات جدیدی که به تیم ملی دعوت می‌شوند کارنامه مارک ویلموتس چطور خواهد بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس