کد خبر 968121
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
پیشنهاد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و پرداخت یارانه نقدی به دهک‌های پایین

رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: به نظر می‌رسد بهترین راه آن است که ارز حذف شود و در مقابل، یارانه نقدی به دهک‌های پایین جامعه اختصاص یابد.

به گزارش مشرق، مسعود خوانساری، در پاسخ به این سوال که ارزیابی او درباره تصمیمی که قرار است در جلسه روز پنجشنبه در موضوع تکلیف باقی ماندن یا حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته شود، چیست اظهار کرد: من نمی‌توانم نتیجه این جلسه را پیش بینی کنم ولی معتقدم بهترین راه آن است که ارز در کشور، قیمت واقعی خودش را پیدا کند ولی نگرانی این هست که طبقه محروم و دهک‌های پایین از این راه آسیب ببینند.

بیشتر بخوانید:

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بهترین راه برای جلوگیری از آسیب به دهک‌های پایین، دادن یارانه نقدی به آن‌ها است ادامه داد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در این بخش وجود داشت آن بود که واردات انجام شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی به قیمت ۴,۲۰۰ تومان به دست مردم نمی‌رسید و به نظر می‌رسد باید این ارز حذف شود و در مقابل، یارانه نقدی به دهک‌های پایین جامعه اختصاص یابد.

وی تاکید کرد: با حذف ارز دولتی، هم تولید در کشور به راه می‌افتد و هم فساد از بین می‌رود و در مقابل با پرداخت یارانه نقدی، مشکلات طبقات پایین جامعه نیز جبران می‌شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس