يمن (2).jpg

رزمندگان یمنی حمله گسترده مزدوران رژیم سعودی را به طور کامل در شمال غرب استان حجه دفع کردند.

به گزارش مشرق، از استان حجه در شمال غرب یمن خبر می‌رسد، دهها تن از نیروهای نظامی ارتش عربستان و مزدوران چند ملیتی (سودانی) در قالب ۷ گروه، حملات گسترده‌ای را علیه رزمندگان یمنی در بخش «میدی» انجام دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات حملات نظامیان و مزدوران سعودی اشاره کرد و گفت: حمله علیه مواضع رزمندگان یمنی در بخش میدی در شمال غرب استان حجه با پشتیبانی جنگنده‌های سعودی صورت گرفته است.

این منبع میدانی با بیان این که حملات از سه محور شمال، غرب و جنوب آغاز شد، افزود: نیروهای یمنی با وجود حملات سنگین هوایی در منطقه ماندند و در مقابل نظامیان و مزدوران چند ملیتی رژیم سعودی مقاومت کردند.

اعلام الحربی

وی تصریح کرد: رزمندگان یمنی پس از ۲۰ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند حملات را به طور کامل در بخش «میدی» در شمال غرب استان حجه دفع و دهها تن از نظامیان و مزدوران سعودی را کشته و زخمی کنند.

به گزارش مشرق، در جریان درگیری‌ها شماری از نظامیان و مزدوران سعودی به اسارت درآمدند؛ نیروهای یمنی در دفع حملات موفق شدند دهها خودرو و تجهیزات نظامی را هدف قرار دهند و منهدم کنند.

اعلام الحربی

مقادیر قابل توجهی از تجهیزات نظامی در جریان درگیری‌ها در بخش «میدی» به غنیمت رزمندگان یمنی درآمد؛ بخش «میدی» از محور شمال به استان جیزان عربستان، از غرب با دریای سرخ، از جنوب با بخش «عبس» و از شرق با بخش‌های «حیران و حرض» هم مرز است.

در حال حاضر، مناطق وسیعی از شمال بخش «میدی» که هم مرز با عربستان است در اشغال رژیم سعودی است؛ مزدوران در تلاش هستند مناطق بیشتری از بخش میدی را به تصرف دربیاورند تا راه ارتباطی رزمندگان یمنی را با دریای سرخ محدود کنند.

به گفته منابع میدانی، اگر بخش «میدی» در شمال غرب استان حجه به طور کامل اشغال شود، جنوب غرب بخش «عبس» نیز در معرض سقوط قرار خواهد گرفت و این به معنای رسیدن نظامیان و مزدوران سعودی به مرزهای استان الحدیده از محور شمالی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
    1 0
    خدا. یا ملت.مظلوم. یمن. که درزیرشدیدترین. بمباران. متجاوزین.چند ملتی.هستند یاری.کن..لعنت به. سازمانهای. دروغین.مدعی‌دفاع..از حقوق بشر.. این.نوکران..سلطه طلبان.وزورگویان..که .جان انسانها. براشان..اهمیت ندارد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس