کد خبر 965225
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
جنیدی

لعیا جنیدی در پاسخ به این پرسش که چرا در صورت نبود اختیارات لازم، آقای روحانی در زمان انتخابات وعده‌های بسیاری داده‌اند اظهار داشت: شما انتخابات بدون وعده در دنیا دارید؟ آن وقت دیگر انتخابات نمی شود!

به گزارش مشرق، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور پیرامون درخواست رئیس جمهور برای افزایش اختیارات خود، ضمن اشاره به اینکه در دولت هم این بحث مطرح شده است، گفت: به طور کلی اطلاع دارید که همه روسای جمهور قبلی این مشکل را مطرح کردند پس این چیزی نیست که اختصاصی ایشان (روحانی) باشد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی همه روسای جمهور گذشته این مطلب را می‌گویند به طور طبیعی و در یک قضاوت بی‌طرفانه بایستی فکر کنیم این گفته احتمالاً بهره‌ای از حقیقت دارد. من الان به عنوان معاون ایشان و در این مقام (معاونت حقوقی ریاست جمهوری) هم صحبت نمی‌کنم بلکه به عنوان یک کارشناس بی طرف صحبت می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

جنیدی تاکید کرد: وقتی همیشه تمام روسای جمهور و قوه مجریه این گله‌مندی را دارند که من (رئیس جمهور) اگر می‌خواهم کاری انجام دهم اختیارات و صلاحیت‌های کافی ندارم نشانگر این است که این یک مشکل است و باید این مشکل را به نوعی علاج کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به اینکه این موضع ربطی به جناح بندی‌های سیاسی ندارد تصریح کرد: همه روسای جمهور این مشکل را مطرح کردند و خیلی به جناح دولت‌ها ربطی ندارد.

جنیدی در پاسخ به این پرسش که چرا در صورت نبود اختیارات لازم، آقای روحانی در زمان انتخابات وعده‌های بسیاری داده‌اند اظهار داشت: شما انتخابات بدون وعده در دنیا دارید؟ آن وقت دیگر انتخابات نمی‌شود! مگر می‌شود بگویی من در انتخابات شرکت می‌کنم اما کار خاصی نمی‌توانم انجام دهم.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم انتخابات معنا داشته باشد باید به مردمی که به شما رای می‌دهند تعهد کنید که من این خواسته‌ها و مطالبات شما را پیگیری خواهم کرد. این یعنی خواسته‌ها شما را با همه وجودم، امکانات و صلاحیت‌ها پیگیری خواهم کرد. این چیزی است که در واقع (رئیس جمهور) می‌گویند.

جنیدی خاطر نشان کرد: طبیعی است که هر رئیس‌جمهوری که آمده می‌گوید که می‌خواهم اگر مردم مرا واجد صلاحیت بدانند و در این مَسند قرار گیرم خواست‌های مردم را پیگیری می‌کنم؛ اصلاً هر رئیس جمهوری باید همین را بگوید، شما هم اگر بخواهی رئیس جمهور شوید باید این را بگویید.

وی بیان داشت: ایشان (روحانی) در شرایط فعلی، با توجه به تحریم‌های خیلی سنگین و اتفاقاتی که افتاده در مضیقه بیشتری است. این را باید به عنوان یک حقیقت اضافی در نظر گرفت به طور طبیعی برای اداره کشور در این شرایط سخت نیازمند این است که اختیاراتی به ایشان (روحانی) تفویض شود تا نسبت به آن چارچوب این وظیفه مدیریت قابل قبول را انجام دهد بنابراین به طور طبیعی درخواست کرده است شما هم در موقعیت ایشان بودید همین درخواست را می‌کردید.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حسین آقا IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
    10 0
    بنام خدا. ........... اختیارات ویزه .. داره جالب میشه روحانی داره زمینه رو فراهم میکنه که ناتوانی در عرصه کشور داری و سیاسی و اقتصادی رو بندازه گردن دیگران که بمن اختیارت ندادن.. و کلا خودشو تبرئه کنه مثل شکست در برجام که داشت سکه بنام خودش میزد..ولی با ناکامی که روبرو شد پای دیگران را وسط کشید... خانم محترم بله در هر انتخاباتی شعار های مطرح میشه ولی دروغ نه ولی آقای روحانی نشان داد چیزی و علاقه و مسلما عقیده به انجام تعهدات خود برای مردم نداشته و ندارد.. و بخاطر شرایط زندگی سی ساله اشرافی و تنعم و مرفه بودن از بطن اصلی اجتماع و مردم فاصله زیادی گرفته . نظرات پشت ویترینی . ماشینی مطرح میکنه که اساس جامعه شناسی رو جابجا کرد..جامعه شناسان امریکا بجا ی یک کرسی دو کرسی به آقای روحانی پیشنهاد داده اند. چرا که پایه و اساس جامعه شناسی و تئوری های انها را فرسنگها جابجا کرده است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس