افزایش حقوق

بررسی مصوبه دولت درباره افزایش حقوقها در سال ۹۸ نشان می‌دهد، در حالی که برخی مدیران با افزایش ۳ میلیون تومانی حقوق رو به رو شده‌اند، سقف جدید حداکثر پرداختی از ۲۰ به ۲۳ میلون تومان افزایش خواهد یافت.

به گزارش مشرق، بر اساس جدول زیر که جزییات افزایش حقوق برای تمامی حقوق بگیران بر مبنای مصوبه هیئت دولت (رشد ۱۸ درصدی) را نشان می‌دهد، حداکثرحقوق از ۲۰ میلیون تومان در سال ۹۷ به ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در سال ۹۸ افزایش خواهد یافت. البته این میزان پرداختی بعد از کسر مالیات ۵ میلیون و۲۰۰ هزار تومانی به ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تبدیل می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بر مبنای مصوبه دولت، حداکثربگیران در سال ۹۸ از افزایش ۱۶ درصدی بهره‌مند شده‌اند این در حالی است که با مصوبه مجلس این افزایش حدود ۱۱ درصد بوده است.

بر اساس جدول منتشر شده از سوی مرکز پژوهشهای مجلس، نکته جالب توجه این است که با مصوبه دولت عملاً برخی مدیران دولتی توانسته‌اند از افزایش ۳ میلیون تومانی حقوق در سال ۹۸ بهره‌مند شوند.

گفتنی است، این مرکز معتقد است، دولت در مصوبه ۳۱ فروردین ماه خود عملاً به مصوبه مجلس در خصوص افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق بی توجهی کرده است. تبدیل رقم ثابت به ضریب علاوه بر اینکه موجب نقض آشکار مصوبه مجلس شده، براساس محاسبه‌های ارائه شده، باعث از بین رفتن هدف قانونگذار و تکرار چگونگی افزایش حقوقها در سنوات پیشین شده است. به عبارت دیگر افزایش سنواتی حقوق کارکنان در سال ۱۳۹۸ همانند سالهای قبل تعیین و به رویکرد جدید مجلس بی‌توجهی شده است.

حاجی بابایی عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس در این باره گفت: متاسفانه اقدامات دولت در زمینه مصوبه مجلس بر پایه چه معجزه‌ای صورت گرفته است که هم افزایش حقوق ۲.۵ میلیون تومان و حقوق ۲۰ میلیون تومان ۱۸ درصد شده است؟ این ۱۸ درصد از کجا آمده است؟ علیرغم تصریح قانون با این تغییر و اجرای نادرست مصوبه ظلم بزرگی به حقوق‌های ۲.۵ تا ۵ میلیون تومان شده است؟

وی افزود: چرا باید علیرغم تصریح قانون به حقوق یک جهادگر بازنشسته ۴۴۰ هزار تومان اضافه شود و به حقوق فرد دیگری ۵ میلیون تومان افزوده شود؟!

به گزارش تسنیم، بعد از مصوبه ۳۱ فرودین ماه هیئت دولت و تبدیل افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوقها به ضریبِ افزایشی؛ انتقادهای جدی از سوی نمایندگان در خصوص عدم اجرای کامل مصوبه مجلس در قانون بودجه مطرح شده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  18 1
  آیا میدانید میزان تولید پزشک در ایران آنقدر پایین نگه داشته شده است (توسط مافیای پزشکی) که رتبه نسبت پزشک به جمعیت در ایران 18 ام در خاورمیانه است؟ بله 18 ام در خاورمیانه. لطفا وزارت پزشکان پاسخ دهد.
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  15 1
  دولت آخرش کاره خودشو کرد. بهتره مجلس تعطیل بشه چون قانوناشو کسی اجرا نمیکنه.
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  18 1
  پس قانون 400 هزار تومن بعلاوه 10 درصد کشک بود؟ قوه قضاییه باید به عمل نکردنه دولت به قانون ورود کنه.
  • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
   11 4
   مملکت درو پیکر نداره هرکاری دولت میخواد میکنه بعد تقصیرها گردن رهبری است مردم هم که جاهلن
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  12 1
  علت پیشرفت نکردن کشور مشخص شد. عمل نکردن به قانون توسط خود دولت. وقتی قانون افزایش 400 هزار تومانی تو روز روشن و زمانی که 5 میلیون نفر هر روز پیگیرش هستن اجرا نمیشه ببینید که سایر قوانین مجلس که جزیی تر هستن چطور میخواد اجرا بشه.
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  11 13
  بدین مدیراتون بخورن شاید به امید خدا ترکیدن خدا خیرتون نده
 • لیلا IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  5 1
  این ناحقیه محضه.یکی ای طور یکم نون شب نداره
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
  4 1
  مدیران نفت هم ۳ میلیون؟
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
  1 0
  بابا با ۳میلیون تومان حداقل دونفر اشتغال پیدا میکنند!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس