اینفانتینو

جانی اینفانتینو مهمترین اهداف خود در دوره دوم ریاستش بر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) را بیان کرد.

به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، جانی اینفانتینو پس از انتخاب دوباره به سمت ریاست فیفا تا سال ۲۰۲۳ میلادی گفت: چه چیزهایی می‌خواهم در دوره بعدی کارم به دست آورم؟ آیا می‌توانم به این پرسش پس از ۴ سال پاسخ دهم؟ می‌توانم بگویم تقویم بین‌المللی بازی‌ها یکی از مسائلی است که بسیار مورد توجه قرار خواهم داد. تقویم کنونی فوتبال جهان بیشتر اروپایی است و شخصاً زمانی که در یوفا کار می‌کردم مدافع خواسته‌های تیم‌های اروپایی بودم.

بیشتر بخوانید:

رئیس سوئیسی فیفا ادامه داد: اکنون می‌خواهم که تقویم بین‌المللی فوتبال جهانی باشد. به طوری که تنها فقط از سوی اروپا تعیین نشود. بدین‌خاطر ما باید به این مسئله فکر کنیم که چطور فوتبال را در سایر نقاط جهان توسعه دهیم. امیدوارم سرمایه‌گذاران آمریکایی، آسیایی و چینی‌ها در تیم‌های کشورهای خودشان نیز هزینه کنند و فقط مربوط به اروپا نباشد.

جانی اینفانتینو درباره مخالفت تیم‌های باشگاه‌های اروپا با فرمت جدید جام جهانی باشگاه‌ها از سال ۲۰۲۱ میلادی که با تصمیم ماه مارس شورای فیفا قرار است با شرکت ۲۴ تیم و هر ۴ سال یک‌بار برگزار شود گفت: البته تیم‌های اروپایی در این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد. من درباره جزئیات طرح جدید با انجمن تیم‌های اروپا صحبت می‌کنم. فیفا هشت سهیمه را برای اروپا در نظر گرفته است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس