کد خبر 962935
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
فتاحی

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: برای من سوال است، اگر پنالتی سپاهان گل می‌شد، آنوقت چه کسی نتایج را مهندسی کرده بود؟

به گزارش مشرق، سعید فتاحی در خصوص اتفاقات دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس و حاشیه‌های پیش آمده در پایان این مسابقه اظهار داشت: فضای ورزشگاه‌های ما جدا از فضای جامعه نیست. این یک واقعیت است. در ورزشگاه خبرنگاران حضور دارند و این اتفاقات را اطلاع‌رسانی می‌کنند. در این برهه باید همه دست به دست هم بدهند تا این اتفاقات ریشه‌کن شود. اگر با همین روند پیش برویم دیگر امنیتی برای برگزاری بازی‌ها نمی‌ماند.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیسی‌ها مصونیت دارند و هر کاری دل‌شان می‌خواهند می‌کنند / کسی جرات حرف زدن درباره مهندسی نتایج را ندارد!

وی افزود: من از شب گذشته با خودم فکر می‌کنم اگر قرعه‌کشی فصل بعد لیگ برتر را انجام دهیم و قرار باشد در همان هفته اول پرسپولیس و سپاهان با هم بازی بکنند چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟ یک زمان می‌گفتیم ورزشگاه نداریم اما الان ورزشگاه به این خوبی است و این اتفاقات می‌افتد. شما دیدید ورزشگاه هم خالی بود هم سمت هواداران پرسپولیس و هم سمت هواداران سپاهان جایگاه‌های خالی زیادی دیده می‌شد اما از یک هفته قبل جوی راه افتاده که درصد تماشاگران ۵۰ - ۵۰ خواهد بود یا خیر؟

رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» صحبت می‌کرد در ادامه تصریح کرد: روز گذشته تعدادی از هواداران ماشین‌هایی که پلاک آنها برای تهران بوده را آتش زدند واقعاً نمی‌دانم باید در این مورد چه بگویم؟ خودم هم فقط به این فکر می‌کنم که چرا اینطور شد. همانطور که گفتم باید همه دست به دست هم بدهیم تا این اتفاقات تکرار نشود. روز گذشته من خودم دیدم تعدادی از هواداران برای اینکه مشکلی برایشان پیش نیاید فرار کردند. چرا باید اینطور باشد؟ خود بازیکنان هم در این مورد مقصر هستند. شما نگاه کنید در زمین چقدر تنش ایجاد کردند.

فتاحی در واکنش به این موضوع شاید مصاحبه بازیکنان سپاهان در چند هفته گذشته نیز باعث بوجود آمدن این اتفاقات شد گفت: قطعاً سال آینده اجازه نمی‌دهیم مسائل انضباطی مانند امسال باشد. ما قبول داریم در این فصل کمی مماشات به خرج دادیم که آن هم فقط به خاطر هواداران بود. شما به ما می‌گفتید که هواداران را محروم نکنید چون فوتبال بدون آنها لذتی ندارد اما حقیقت این است برخی هواداران اصلاً به ورزشگاه نمی‌آیند که از فوتبال لذت ببرند. در هر صورت قطعاً سال آینده با جدیت بیشتری مسائل انضباطی را دنبال خواهیم کرد تا شاهد تکرار چنین صحنه‌های زشتی نباشیم.

وی درخصوص صحبت‌های امیر قلعه‌نویی مبنی بر مهندسی شدن نتایج نیز یادآور شد: من واقعاً برایم سوال است اگر پنالتی سپاهان گل می‌شد چه کسی بازی را مهندسی کرده بود؟ پنالتی گل نشد و آن اتفاقات رخ داد، به نظرم این صحبت‌ها فرار رو به جلو است.

رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که آیا کمیته‌ای برای رسیدگی به حاشیه‌های دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس تشکیل خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: بحث تشکیل کمیته مطرح نیست. ما کمیته اخلاق و کمیته انضباطی را داریم اما همانطور که گفتم برای فصل بعد برخوردها به صورت حداکثری خواهد بود. به طور مثال اگر در پرونده‌ای بتوانیم تیمی را جریمه و محروم کنیم قطعاً محرومیت را در نظر خواهیم گرفت. از باشگاه‌ها هم خواهش می‌کنیم در بحث کانون هواداران، بلیت‌فروشی و تهیه دوربین‌های ورزشگاه هماهنگی لازم را داشته باشند تا سایر مسائل را برطرف کنیم.

فتاحی درباره اینکه آیا در بازی روز گذشته هواداران دستگیر شده‌اند یا خیر گفت: فکر می‌کنم یک یا دو نفر دستگیر شده باشند. البته این نکته را باید در نظر بگیریم که بیشتر درگیری‌ها بیرون ورزشگاه بود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس