کد خبر 960865
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
برهانی

بهترین گلزن تاریخ باشگاه استقلال می گوید برای بازگشت این تیم به روزهای اوج باید ریشه فساد در آن خشکانده شود.

به گزارش مشرق، معمولاً هر سال بازیکنانی که از استقلال جدا می شوند یا از فوتبال خداحافظی می کنند مدعی می شوند که یک فرد در این تیم است که باعث رخ دادن این اتفاق می شود ولی از رسانه ای کردن نام این فرد خودداری می کنند. برهانی در گفت و گو با ورزش سه صحبت های جنجالی در مورد اتفاق هایی که در سال های گذشته در این باشگاه افتاده است انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

تو همیشه از شفر حمایت می کردی ولی به یکباره یک پست عجیب و جنجالی علیه او گذاشتی. دلیل این مساله چه بود؟


ببینید اگر صحبتی کردم فقط عنوان کردم آینده را رها کنید و تمرکزتان را بگذارید برای همین فصل. اگر تمرکز می کردند استقلال می توانست قهرمان شود. من می بینم آقای شفر وعده آینده را می دهد و من عصبانی می شوم. اگر پدیده را می بردیم و بازی با سایپا را مساوی نمی کردیم و البته یکسری از اتفاق های داوری رخ نمی داد می توانستیم قهرمان شویم.

به نظر تو اخراج شفر کار درستی بود؟

واقعاً برای من جای سوال است چرا دو سه بازی آخر عذر شفر را خواستند؟ چه اشکالی داشت تا آخر فصل به او زمان می دادند. بازهم می گویم اگر صحبتی کردم فقط به خاطر این بود که شفر وعده آینده را می داد در حالی که جام در دسترس استقلال بود.


تو حضور ۵ هفته ای مجیدی روی نیمکت استقلال را چطور می بینی؟


ببینید در اینکه فرهاد استقلال را متحول کرد شکی نیست. نوع بازی استقلال فرق کرده است، شفر محتاط تر و استقلال فرهاد مجیدی هجومی تر بود. هواداران استقلال بازی هجومی می خواهند ولی گل های دریافتی این تیم بیشتر است که می تواند این موضوع به نوع بازی تیم ربط داشته باشد. چه بهتر یک تیم داشته باشیم که هم حمله کند و هم در فاز دفاعی خوب باشد. من اعتقادم این است اگر قرار است مربی درجه ۲ بیاوریم می توانیم به همین فرهاد اعتماد کنیم. عده ای نگران سوختن فرهاد نباشند، با توجه به شناختی که از حواشی دارد می تواند این تیم را درست کند و فقط امیدوارم به وعده ای که برای ساختن استقلال جدید داده بود عمل کند چون او می تواند این کار را انجام بدهد.

چرا در استقلال هر بازیکنی که جدا می شود آن را به دست های پشت پرده و یک بازیکن خاص ربط می دهد؟


اول در مورد خودم بگویم، نوع برخوردها فرق می کند. هر بازیکنی یک روز می آید و یک روز می رود و قرار نیست تا ابد در یک بازی کند ولی من در رسانه ها خواندم که در لیست مازاد هستم، من اصلاً قراردادی نداشتم و دلیلی نداشت این را بگویند و می توانستند شان بازیکنی که برای آنها زحمت کشیده بود را نگه دارند. اگر گفتم خسرو می توانست بهتر از خداحافظی کند برای این بود که می توانست به شکل بهتری جدا شود وگرنه حرف دیگری باقی نمی ماند.

خب از نظر تو بازیکنی مثل خسرو حیدری که دیگر پا به سن گذاشته بود حقش نبود از استقلال جدا شود؟

ببینید من می گویم من، خسرو، امیرحسین صادقی، وحید طالب لو و حنیف دیگر وقت خداحافظی مان بود ولی من از دخالت ها ناراحت هستم و اینکه با فکری که دارند تیم را به هم می ریزند و این خوشایند نیست. من دقیقاً یادم هست که یک بازیکنی می خواست به استقلال بیاید، این بازیکن خاص به در و دیوار زد که او قرارداد امضا نکند، پستش هم هافبک دفاعی بود و بعد از آن روزبه چشمی مصدوم شد و ما تا آخر فصل یک هافبک دفاعی داشتیم. من دقیقاً یادم هست شب فینال جام حذفی چه اتفاق هایی افتاد، تیم بستند، بازیکن اخراج کردند و این مسائل چیزهایی است که من را ناراحت می کرد.

پس خودت قبول داری این بازیکن در جدایی شما از استقلال نقشی نداشته است؟

نه او نقشی نداشت ولی بارها پشت سر بازیکنان صحبت کرد و با رفتارهای بچه گانه اش تیم را خراب کرده بود. یکسری از مسائل بچه گانه این بازیکن باعث شد بین بازیکنان تفرقه بیفتد. یک سیب گندیده همه جعبه را خراب می کند و یک صحبت باعث می شود همبستگی تیم از بین برود. وقتی جو تیم به این شکل شد، بازیکن جوان برای خودش جناح درست می کرد که من نزدیک بود یکی از آنها را کتک بزنم.

یعنی تو اعتقاد داری در استقلال باند بازی وجود دارد، درست است؟

بله در استقلال باند بازی است. ریشه باندبازی را باید بخشکانند، می گویند چرا اسم نمی آوریم، هرچه می گوییم خودمان را خراب می کنیم. ما چقدر این مسائل را بگوییم، یک بار به همراه چند بازیکن دیگر به دفتر مدیرعامل رفتیم و گفتیم کسی کنار تیم است که اجازه نمی دهد تیم نتیجه بگیرد، او گفت این شخص برکنار شده است بعداً فهمیدیم با قدرت تر از همیشه برگشته و تمام صحبت های ما در آن جلسه را هم می داند. به نظر شما بردن اسم این فرد فایده ای دارد؟ یادم هست آقای منصوریان گفت هرکسی استقلال را اذیت کند نامش را رسانه ای می کند، آقای منصوریان که من بسیار شما را دوست دارم بگویید چرا اسم این فرد را نیاوردید؟


از نظر تو با بازیکنی که تیم را به هم می ریزد چه برخوردی باید کرد؟


یک چیزی در مورد این بازیکن بگویم، درست است او ایرادهایی در رفتارش دارد ولی زحمت هم کشیده است. اول فصل می خواهید با او قرارداد امضا کنید، بگویید ساکت باش و اگر کاری کردی یا حرفی زدی این اجازه را داریم که اخراجت کنیم. اگر بازیکنی که زحمت کشیده کنارش بگذارند کار درستی نیست. اگر می خواهید مشکلات استقلال برطرف شود باید ریشه این فسادها را در تیم بخشکانید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • m ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
    0 0
    خب قشنگ بگو رحمتی دیگه دوره تو بود دوره منصوریان بود...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس