دستگیری نمایه

دو جوان که با راه اندازی تصادفات ساختگی در خیابان های مشهد، شرکت های بیمه و رانندگان را سرکیسه می کردند با هوشیاری پلیس و متصدی یکی از شرکت های بیمه درحالی لو رفتند.

به گزارش مشرق، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی روز گذشته به تشریح ماجرای تصادفات ساختگی پرداخت و گفت: اسفند سال گذشته گزارشی از پلیس به دستگاه قضائی ارسال شد که بررسی محتویات آن نشان می‌داد وقوع یک تصادف در خیابان فداییان اسلام مشهد ساختگی به نظر می‌رسد به همین دلیل دستورات ویژه ای برای انجام تحقیقات میدانی دقیق صادر شد تا پلیس موضوع را با دقت نظر بیشتری پیگیری کند. حجت الاسلام والمسلمین قاضی سیدجواد حسینی تاکید کرد: با توجه به اهمیت ماجرا و احتمال حیف و میل بیت المال و برای حفظ حقوق عامه مردم، این پرونده به شعبه ۴۲۷ دادسرای عمومی و انقلاب ارجاع شد و توسط قاضی محمد مهدی بابایی مورد رسیدگی ویژه قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

فیشینگ بانکی با طراحی ربات صیغه‌یاب

وی با اشاره به بازبینی تصاویر و دوربین‌های ترافیکی در شهر اضافه کرد: همزمان با انجام بازجویی‌های تخصصی توسط مقام قضائی، اطلاعاتی نیز به دست آمد که نشان می‌داد اظهارات راننده جوان یکی از خودروها (پژو ۲۰۶) با آنچه در صحنه تصادف مورد کنکاش قرار گرفته بسیار متناقض است بنابراین قاضی بابایی به دهلیزهای تاریک این پرونده وارد شد و به سرنخ‌هایی از تحصیل مال نامشروع از طریق تصادفات ساختگی رسید. معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تصریح کرد: بررسی‌ها بیانگر آن بود که جوان مذکور قبلاً نیز در تصادفات ساختگی زیادی از رانندگان و شرکت‌های بیمه خسارت دریافت کرده است به همین دلیل گزارش موارد مذکور به کلیه شرکت‌های بیمه‌ای دولتی و خصوصی اعلام شد که در نهایت ماجرای دریافت خسارت‌های میلیونی از بیمه ایران، آسیا، نوین، حکمت صبا و … لو رفت.

قاضی سید جواد حسینی خاطرنشان کرد: متهم این پرونده که خود در امور فنی خودرو مهارتی دارد، با نصب گلگیر و بخش‌های دیگری از خودرو که قبلاً خسارت دیده بودند، در شهر حرکت می‌کرد و سپس در یک فرصت مناسب و به ویژه در چهارراه‌ها طوری خودرو را مقابل سوژه قرار می‌داد که طرف مقابل مقصر جلوه کند و بدین ترتیب در صورتی که رانندگان حاضر به پرداخت خسارت می‌شدند از آنها به صورت نقدی خسارت می‌گرفت و در صورتی که مبلغ خسارت را بالا می‌گفت از بیمه رانندگان طرف مقابل استفاده می‌کرد.

قاضی حسینی افزود: با توجه به گزارش موارد مشابه دیگر توسط شرکت‌های بیمه و پلیس، این پرونده با حساسیت خاصی پیگیری شد تا اینکه با نظارت مستقیم سرهنگ یوسف زاده (رئیس تصادفات صحنه خارج راهور مرکز خراسان رضوی) صحنه‌های تصادفات ساختگی دوباره مورد بازبینی قرار گرفت و زوایای پنهان دیگری از ماجرای دریافت خسارت از بیمه‌ها روشن شد. سرپرست مجتمع قضائی شهید بهشتی مشهد ادامه داد: با توجه به اینکه ایجاد تصادفات عمدی، امنیت جانی و سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد و گاهی خدای ناکرده تا مرز فوت افراد پیش می‌رود، این موضوع از مقامات قضائی دور نماند و متهم با صدور قرار قانونی درحالی بازداشت شد که پای پرونده دیگری نیز در همین بررسی‌های دقیق به میان آمد. در آن پرونده هم جوان ۲۹ ساله دیگری با استفاده از ایجاد تصادفات عمدی و ساختگی از رانندگان و برخی شرکت‌های بیمه‌ای خسارت دریافت می‌کرد.

وی گفت: این متهم نیز که با تلاش پلیس راهور به دادسرا احضار شد در اعترافات خود به تحصیل مال نامشروع با همین شیوه اقرار کرد و گفت: با خودروی ۴۰۵ تصادفات ساختگی را در بولوار توس، بولوار معلم، خیابان کوشش و … ایجاد کرده‌ام که وقتی آخرین بار به بیمه پاسارگاد برای دریافت خسارت رفتم متصدی آنجا به نوع تصادف مشکوک شد و پرونده مرا به پلیس راهور ارجاع داد.

تحقیقات بیشتر درباره این گونه تصادفات که احتمال به خطر افتادن جان انسان‌ها را به دنبال دارد در دستور کار دستگاه قضائی مشهد قرار گرفته است تا موارد احتمالی دیگر از صحنه‌های ساختگی تصادفات با استعلام از شرکت‌های بیمه مشخص شود. از سوی دیگر نیز قاضی محمد مهدی بابایی (قاضی رسیدگی کننده به پرونده تصادفات ساختگی) از رانندگان خواست چنان چه توسط متهمان پرونده مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند برای اعلام شکایت و پیگیری موضوع به شعبه ۴۲۷ دادسرای عمومی و انقلاب واقع در بولوار وحدت مشهد مراجعه کنند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  23 4
  یه نفرو میشناسم با تصادف ساختگی حداقل شصت هفتاد میلیون پول از بیمه گرفت
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  15 0
  خاک تو سر دله دزد جفتتون کنن گشنه گداها از ملت کندن هنر.
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  3 7
  مگه بده. خودش یه نوع اشتغال زاییه.
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
  12 1
  دزدیکه ازدزد بزنه شاه دزده.بیمها ازملت ضعیف میکنن البته باحمایت دولت. ولذا شاه دزدام ازبیمها .الهم اشغل الظالمین ..............

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس