کد خبر 960617
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵
جان بولتون نمایه

رئیس کمیته قضایی سنای آمریکا بعد از گفتگو با مشاور امنیتی کاخ سفید به موضع‌گیری علیه ایران پرداخت.

به گزارش مشرق، لیندسی گراهام عضو ارشد حزب جمهوریخواه و رئیس کمیته قضایی مجلس سنای آمریکا، تحت تاثیر دیدار اخیری که با جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید داشته است، چند پیام توئیتری علیه ایران منتشر کرد.

وی در این پیام‌ها مدعی شد که مسئولیت تشدید تنش‌ها با ایران است.

بیشتر بخوانید:

گراهام همچنین مدعی شد ایران پشت حمله به کشتی‌های بندر الفجیره و خطوط انتقال نفت عربستان سعودی است.

وی از رئیس‌جمهوری آمریکا خواست (در برخورد با ایران) مقتدرانه عمل کند و در ادامه ادعاهای خود افزود: چنانچه تهدیدهای ایران علیه پرسنل و منافع آمریکا فعال شده است؛ ما باید پاسخ نظامی محکمی به آنها بدهیم!

این در حالی است که گراهام تا همین یک هفته پیش در گروه دولتمردان معترضی بود که می‌گفت دولت ترامپ کنگره را در نیمه تاریک ماجرا نگه داشته و از اطلاع رسانی درباره آنچه که تهدید ایران می‌نامد طفره می‌رود.

از سوی دیگر، اظهارات وی در حالی ایراد می‌شود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا می‌گوید به دنبال جنگ با ایران نیست و فعلاً به ابزار فشار اقتصادی متوسل می‌شود.

اما ظاهراً بولتون که این روزها در محافل داخلی و خارجی به تلاش برای جنگ‌افروزی متهم است بیکار ننشسته و به دنبال یارکِشی است.

دخالت‌های بولتون و تلاش برای اعمال نفوذ بر ترامپ به حدی عیان است که چندی پیش رئیس‌جمهوری آمریکا برای پایان دادن به حرف و حدیث‌ها، رسانه‌ها را متهم به جعل خبر کرد و مدعی شد: من خودم (درباره مسائل مهم) تصمیم می‌گیرم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس