سردار سلامی

فرمانده کل سپاه مقیاس عمل اطلاعات سپاه را کل نظام و انقلاب و جغرافیای تهدید علیه ایران دانست و گفت: ما در جنگ اطلاعاتی قادر به شکست دشمن هستیم.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آئین تکریم و معارفه مسئولین اطلاعات سپاه در سخنانی با نقد فلسفه سیاسی امریکا اظهار کرد: ریشه اصلی شکست‌های امریکا در فلسفه سیاسی این کشور نهفته است که در بند کشیدن، وابسته کردن و اسیر کردن کشورها و ملت‌ها از جمله شاخص‌های آن می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

سردار سلامی: در فراز تقابل تمام عیار با دشمن قرار داریم

وی افزود: این فلسفه برای امریکایی‌ها نه تولید قدرت، که تنها تولید دشمن کرده است؛ به گونه‌ای که امروز شکست و افول مدنیت سیاسی آنها را رقم زده است.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه نبرد اطلاعاتی بین ایران و آمریکا را یک واقعیت جدی دانست و افزود: ما امروز در فضای جنگ تمام عیار اطلاعاتی با آمریکا و جبهه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی هستیم و این فضا ترکیبی از عملیات روانی و عملیات سایبری، تحرکات نظامی، دیپلماسی عمومی و القای رعب و وحشت است و در این نبرد لحظه‌ای از اندیشیدن به آمریکا و تمرکز بر دشمن، تشخیص راهبردها و الگوی رفتاری آن نباید غافل شویم.

وی تحولات و رخدادهای اخیر را کارگاه آمریکا شناسی پیش روی ملت‌ها قلمداد و تصریح کرد: دشمنان دیگر ما هم مثل امریکا قاعده‌مند عمل می‌کنند و هرگاه احساس خطر می‌کنند از ما دور می‌شوند؛ آنها بر این باور بودند که هرچه فشار را تشدید کنیم، ایرانی‌ها عکس العمل نشان نمی‌دهند، اما با تصمیم گیری ها و اقدامات اخیر جمهوری اسلامی مفروضات آنها فرو ریخت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امریکایی‌ها هم اینک با دامنه وسیعی از ریسک‌های ناشناخته مواجه شده‌اند، خاطرنشان کرد: نظام سیاسی امریکا ترک برداشته و استحکام خود را از دست داده است، این نظام ظاهر و هیکلی مهیب دارد، اما دچار پوکی استخوان است؛ در حقیقت داستان آمریکا مانند برج‌های تجارت جهانی است که با تحمل ضربه‌ای ناگهان فرو می‌ریزند.

سرلشکر سلامی موقعیت جمهوری اسلامی و ملت ایران را مطمئن و خوب ارزیابی و با تاکید بر اینکه ساختمان‌های بزرگ در حین فرو ریختن خطرآفرین نیز هستند، گفت: هیمنه آمریکا در روند زوال قرار گرفته و در حال نزدیک شدن به انتهای خود است و در عین حال باید مراقب خطرهای محتمل در چنین شرایطی باشیم؛ در حالی که قدرت ایران اسلامی ظهور و در مسیر بالندگی و تثبیت قرار دارد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر ضرورت تشخیص نقاط تهدید و محاسبه درست و دقیق اقدامات و دستور کارهای مأموریتی، مقیاس عمل اطلاعات سپاه را کل نظام و انقلاب و جغرافیای تهدید علیه ایران برشمرد و تاکید کرد: ما در جنگ اطلاعاتی قادر به شکست دشمن هستیم؛ اینکه اراده دشمن برای به کارگیری قدرت را سلب کنیم، به مفهوم خلع سلاح دشمن است.

وی در پایان با بیان اینکه از آنجا که اطلاعات قدرت ساز است، نیازمند مصونیت است، تصریح کرد: تقوا در عرصه اطلاعات از هر مقوله‌ای مهمتر است؛ بر این اساس بایستی از نظر معنوی خود را هر روز قوی‌تر سازیم و بدانیم ایمان و توکل به خدا، انس با قرآن و نماز، صبر پیشگی، دل‌های مستحکم و قلب‌های مطمئن و حرکت در صراط مستقیم الهی ضامن موفقیت نیروهای اطلاعاتی است.

در این مراسم، فرمانده کل سپاه حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب را به عنوان مسئول اطلاعات سپاه و سردار سرتیپ پاسدار حسن محقق را نیز با عنوان جانشین اطلاعات سپاه معرفی و از خدمات سردار سرتیپ پاسدار حسین نجات قدردانی کرد.

منبع: سپاه نیوز

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  12 32
  باسلام افرین
 • یک اصلاح طلب IR ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  11 57
  خیلی عالی بود. من شوق زیادی دارم که ایشون فرمانده سپاه ایرانیان شده اند
 • یک ایرانی IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  12 14
  خدا را شکر که امنیت ما در دست ،سرهنگهاست ،نه حقوقدانها.والا مثل اقتصاد در دست حقوقدانها ،به فنا رفته بودیم.خدا قوت برادران عزیز سپاهی.
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  0 4
  آقا این خبرها راسته دیگه. خب چرا روی اینترنته؟
 • سپاهی ام IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  7 33
  به خلبانان امریکایی بگویید اولین پرواز اخرین پرواز است
  • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
   شایدم هنوز بلند نشده مورد هجوم موشکی و پهبادی قرار بگیرند
 • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  4 14
  سلام سردار احسنت دقیقا همینطوره.
 • DE ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  15 1
  دولت افغانستان جواز تنها بانک ایرانی را در این کشور لغو کرد
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  2 22
  فان حزب الله هم الغالبون
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  2 23
  فان حزب الله هم الغالبون
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  1 0
  اینا حزب اللهی هستند یا نه
 • IR ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  27 1
  خبری نیست جنگی هم در کار نیست ایرانی ها از داخل دارند پوک میشوند فرهنگ و اقتصاد
 • FR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  1 0
  خدا بده برکت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس