کد خبر 959231
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۴
کشف راز تکامل موجودات در زمین

نتایج یک بررسی جدید علمی ثابت می‌کند افزایش شدید سطح اکسیژن در کره زمین، باعث ایجاد شرایطی در زمین در میلیون‌ها سال قبل شده که به شکل گیری و تکامل سریع انواع موجودات انجامیده است.

به گزارش مشرق، نتایج یک بررسی جدید علمی ثابت می‌کند افزایش شدید سطح اکسیژن در کره زمین، باعث ایجاد شرایطی در زمین در میلیون‌ها سال قبل شده که به شکل گیری و تکامل سریع انواع موجودات انجامیده است. زمین میلیاردها سال تنها شاهد حضور و فعالیت موجودات ساده و تک سلولی بوده است. اما در حدود ۵۴۰ میلیون سال قبل ناگهان اشکال متنوعی از حیات در سطح کره خاکی شکل گرفت.

کشف راز تکامل موجودات در زمین

از آن زمان به بعد گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری شکل گرفت و در نهایت در دوره زمین شناسی کامبرین زمینه برای شکل گیری حیات به سبک فعلی آغاز شد. دورهٔ کامبریَن از حدود ۵۴۲ میلیون سال پیش آغاز شده و تا حدوداً ۴۸۸.۳ میلیون سال پیش ادامه داشته‌است.

تحقیقات گروهی بین المللی از محققان برای اولین بار نشان داده که در این بازه زمانی دقیقاً چه رخ داده که حیات در کره زمین متحول شده است. این رویداد چیزی نیست جز افزایش ناگهانی سطح اکسیژن در کره زمین.

کشف راز تکامل موجودات در زمین

پژوهشگران با بررسی فسیل‌هایی که از این دوره تاریخی بر جای مانده، بدین نتیجه رسیده اند. آن‌ها با جمع آوری نمونه‌های کربنات دریایی از نقاطی از رودخانه‌های سیبری و تجزیه و تحلیل ایزوتوپ‌های کربن و سولفور در این نمونه‌ها موفق به برآورد سطح اکسیژن موجود در اقیانوس‌ها و جو زمین در اوائل دوره کامبرین شده اند.

این اندازه گیری‌ها از افزایش شدید اکسیژن از ۵۱۴ تا ۵۲۴ میلیون سال قبل در کره زمین خبر می‌دهد. البته خروج زمین از دوره یخبندان و تغییرات آب و هوایی در زمین نیز به تکامل موجودات پیچیده و جدید کمک کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • مهدی IR ۰۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  9 0
  تو خود مشرق یه گزارش مقاله ی خوب در مورد رد نظریه ی فرگشت موجوده
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  19 5
  افرین مشرق دانشمندان دنیا با چند دلیل علمی( ازجمله پیداشدن فسیل ماهی های شش دار و پیدا شدن باکتری های کامل و ....) داروینیسم و بی خدایی را رد کرده اند اونوقت تو داری تبلیغ بی خدایی می کنی؟!!!!!
 • US ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  18 4
  مشرق بفهم چی میگی. وقتی میگی ثابت شد،‌یعنی میگی خدا دروغ میگه و داروین راست میگه. آخه یه سر سوزن ژنتیک، بیولوژی، و فیزیولوژی میدونی که تین حرف رو تایید میکنی؟ یه سر سوزن علم کیهانشناسی داری؟
 • 007 IR ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  0 1
  من دانشجوی دکترای میکروبیولوژی هستم و رسما اعلام میکنم نظریۀ تکامل مزخرفی بیش نیست!
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  1 0
  درضمن زمین مسطح است نه کروی.
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  6 1
  من حرف دانشمندان رو قبول ندارم چون هر روز چیز جدید میگوند همه ما در مدار سیاره ها رو 9 قبول کرده بودیم الان میگویند یکی کم شده
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۸
  2 0
  مشرق! خودت کی تکامل پیدا میکنی؟ سانسور که میکنی، اخبار یکطرفه که میاری، از عناصر خاصی که حمایت میکنی، آسمون ریسمون هم که خوب بلدی.... تکامل را بچسب.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس