کد خبر 959024
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
چرا نباید حقوق کارمندان افزایش یابد؟

یک نماینده مجلس ضمن تشریح جزئیاتی از تخلف دولت درباره میزان افزایش حقوق کارمندان در سال جاری، گفت: تخلف دولت در این زمینه مشهود است و رسیدگی خواهد شد.

به گزارش مشرق، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرا نکردن قانون مصوب مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان و فرهنگیان در سال جاری از سوی دولت انتقاد کرد و گفت: مصوبه‌ای که دولت اعلام کرده درباره تعیین ضریب حقوق برای کارکنان کشوری و لشکری، کاملاً با مصوبه مجلس مغایرت دارد، زیرا ما اعلام کرده‌ایم که به هرکدام از کارکنان باید ۴۰۰ هزار تومان اضافه شود، اما حتی حقوق معلمان نیز این میزان اضافه نشده که دولت تخلف کرده است.

بیشتر بخوانید:

فاصله حقوق معلمان و پزشکان چقدر است؟

وی اضافه کرد: مجلس در قانون بودجه سال ۹۸ مصوب کرده که ۱۰ درصد، علاوه بر ۴۰۰ هزار تومان به حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته کشوری و لشکری اضافه شود، اما متأسفانه خلاف قانون عمل شده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در تشریح تخلف دولت درباره میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸، اظهار داشت: دولت در مصوبه‌ای به پایین‌ترین حقوق که یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان است، ۳/۲ درصد اضافه کرده و به کسی هم که حقوقش بالای ۱۰ میلیون تومان است، ۱۶ درصد اضافه کرده است، اگر پلکانی هم عمل کرده، برعکس شده، به طوری که هر کس حقوق بالاتری دارد، با درصد بیشتری اضافه شده و هر کسی هم که حقوق کمتری دارد، با درصد کمتری به آن اضافه شده است.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه تخلف دولت در میزان افزایش حقوق کارمندان مشهود است، گفت: برای اینکه این تخلف مشهود نباشد، دولت ۳/۲ درصد با ۴۰۰ هزار تومان به حقوق کارمندان اضافه و به نوعی مصوبه مجلس را تلفیق کرده است؛ مثلاً کسی که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد، با احتساب افزایش ۳/۲ درصد و ۴۰۰ هزار تومان افزایش، درصد بیشتری اضافه شده است.

وی ادامه داد: در این شرایط دولت اعلام می‌کند که ۳۹ درصد حقوق‌ها را افزایش داده، در صورتی که این طور نیست و کارمندی که ۲۰ میلیون تومان دریافتی ماهانه داشته، ۱۸ درصد به حقوقش اضافه شده است.

نماینده مردم همدان در مجلس تصریح کرد: نمی‌دانم دولت با چه مجوز و براساس چه قانونی حقوق‌ها را افزایش داده؟!، طبق مصوبه دولت، کسی که ۲۰ میلیون تومان حقوق ماهیانه دارد، ۱۶ درصد به حقوقش اضافه شده است، این براساس چه قانونی است؟

حاجی‌بابایی با تأکید بر اینکه تمامی احکامی که دولت درباره میزان افزایش حقوق کارمندان تصویب کرده، غیرقانونی و باطل است، افزود: از هیئت‌رئیسه مجلس می‌خواهم که به حق مردم و کارمندان دولت رسیدگی کنند و اجازه ندهند که حق مردم تضییع شود.

وی اضافه کرد: جدول میزان افزایش حقوق‌ها را به رئیس مجلس تقدیم کرده‌ام، با بازرسی کل کشور نیز مکاتباتی در این زمینه داشته‌ایم؛ رئیس مجلس، هیئت‌رئیسه مجلس، دیوان محاسبات، بازرسی کل کشور و کمیسیون اصل نود مجلس موظف‌اند از حقوق کارمندان و بازنشستگان، دفاع و از قانون مصوبه مجلس نیز حفاظت و حراست کنند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: هیئت تطبیق مجلس ایراداتی به مصوبه دولت درباره میزان افزایش حقوق کارمندان وارد کرده، اما این ایرادات اساسی نیست.

حاجی‌بابایی تأکید کرد: در مذاکراتی که با دولت نیز داشته‌ایم، خودشان قبول کرده‌اند که تخلفاتی در زمینه میزان افزایش حقوق کارمندان صورت گرفته است؛ حتماً قانون باید اجرا شود، دیوان محاسبات و رئیس مجلس هم باید ورود کنند تا مشکل حل شود؛ کسی نباید به خودش اجازه دهد که مقابل قانون بایستد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت مصوبه مجلس درباره میزان افزایش حقوق کارمندان را هر طوری که خودش دوست داشته اجرا کرده و قانون مجلس اجرا نشده است، در این حوزه تخلف شده که باید رسیدگی شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  23 2
  حتما ورود شود پیگیری مسرانه را خواستاریم
  • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
   6 3
   مجید دلبندم مصرانه
 • شریف زاده IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  15 0
  تا بوده همین بوده ، در ادارات مدیران برای اینکه خود را نزد تقریبا بزرگتر های اداره خوش نشان بدهند به یک نحوی ، حقوق قشر پایین را به صورت محسوس و غیر محسوس می زنن و به این جماعت تقریبا بزرگتر می دهند. طبقه پایین چون امنیت شغلی ظعیفی دارند. بناچار دم فروبسته و به اصطلاح خفه خون می گیرند. که همین چندرغاز حقوق هم از دست آن ها برود. البته این دولت که دولت اشرافی است اگراین کار را نمی کرد. جای سئوال داشت .
 • پیمان IR ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  4 0
  شهرداری اراک عملا نسبت ب سال گذشته هیچ تغییری نداده و با کارگران قراردادی هنوز قرارداد نبسته ایت
 • IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  7 0
  دولت و دستگاه ها نه مدرك /،نه ميزان سنوات كاري را در نظر نگرفته
 • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  8 1
  ننگ بر دولت ثروتمند پرور و ضعیف کُش
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  10 1
  #تا1400 با روحانی تا ویرانی #به عقب برنمیگردیم به حجر برمیگردیم #با روحانی تا1400 (سال قبل از میلاد)
 • نکایی IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  7 0
  هدف این...های لیبرال ناراضی نگه داشتن قشر ضعیف و خشمگین کردنشان است که این مستضعفان را برای شورش و فتنه ای دیگر به کف خیابان ها بکشند و به هدف شوم خود (برعندازی) برسند ؛ میدونن همین دو سال وقت دارند وگرنه باز میره واسه ۱۰ سال اونورتر
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  7 0
  یعنی این آتش مربوط به گور نوبخته
  • IR ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
   2 0
   عده ای نوشتند: روحانی، روحانی خواند: نوبخت
 • محمد IR ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  3 1
  درود بر جناب حاجی بابایی چند تا نماینده واقعی و حامی حقوق محرومین جامعه داشتیم مثل جنابعالی اوضاع بهتر از این میشد.
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
  4 0
  اقای حاج بابائی من یه کامند لشگریم .اصلا یک ریالم اضافه نشده.علی برکت.............
 • فرهنگی IR ۰۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  1 1
  بازی جدیدشونه هرچه سابقه بالاتر افزایش کمتر زرشک
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
  0 0
  جند کارمند حقوق 20 میلیونی می گبرد. احتمالا تعدادی در شرکت نفت و یا شرکت های خصوصی و مدیران بانک ها این حقوق ها را دریافت کنند.
 • IR ۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
  0 0
  در شرکت گاز کارمند با ده سال سابقه و رسمی شرکت 400هزار تومان اضافه شده و در همان شرکت کارمند با بیست سال سابقه 3000000تومان اضافه شده¡¡¡عدالت دارد له میشود.کدام نظام هماهنگ پرداخت?همش حرف است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس