نه مذاکره و نه تسلیم؛ فقط مقاومت و ایستادگی

رئیس قوه قضائیه گفت:نه مذاکره، نه تسلیم و نه پیام های نادرستی که متضمن هر گونه عقب نشینی یا استقبال از مذاکره با متجاوزان به حقوق مردم باشد بلکه پیروزی ماصرفا درگروآموزه های والای انقلاب است.

به گزارش مشرق به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه مسئولان عالی قضایی، ماه مبارک رمضان را ماه عبادت، کسب معنویت، خودسازی و توجه به وجود مقدس پروردگار متعال برشمرد و تصریح کرد: همه آنچه در لحظات معنوی این ماه بزرگ بر انسان تکلیف شده، برای خودسازی و کسب تقوای الهی است که این تقوا، انسان را در مقابل همه هجمه های شیاطین صیانت می کند و موجب تقویت مقاومت انسان در برابر انواع هواهای نفسانی و مشکلات می شود.

بیشتر بخوانید

رئیسی: مردم نباید هر روز با یک نرخ جدید مواجه شوند

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای تقویت اراده است، افزود: آنچه امروز پیش روی ماست، جنگ اراده هاست. اراده هایی با اتصال به خدا و ارزش های الهی، راه ایستادگی و مقاومت را طی می کنند و اراده هایی نیز با فزون خواهی، استکبار و فتنه انگیزی در صدد پیشبرد اهداف شیطانی خود هستند اما تردیدی نداریم که پیروز این میدان، اراده های متصل به خدا خواهند بود.

پیروزی ملت ایران در گرو مقاومت و اعتماد به داشته های خود است

آیت الله رئیسی با اشاره به پیروزی های مردم غزه و یمن با دستان خالی در برابر رژیم صهیونیستی، آل سعود و آمریکا و به استیصال کشاندن حکومت های مستکبر اظهار کرد: آنچه امروز با آن مواجهیم، شیطنتها، فتنه ها و جنگ اقتصادی، روانی و سیاسی است که دشمن به راه انداخته و در مقابل این اقدامات خصمانه، آنچه موجب پیروزی ملت بزرگ ایران خواهد شد، نه مذاکره، نه تسلیم و نه پیام های نادرستی است که متضمن هر گونه عقب نشینی یا استقبال از مذاکره با متجاوزان به حقوق مردم باشد بلکه پیروزی ما صرفاً در گرو همان آموزه های والایی است که از معلم بزرگ خود حضرت امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه) و رهبر بصیر و فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله تعالی) در طول ۴۰ سال گذشته آموخته ایم و آن چیزی نیست جز ایستادگی، مقاومت، اتکال به خدا، اعتماد به داشته های مادی و معنوی و در یک کلام، اعتقاد عمیق به شعار راهبری «ما می توانیم».

کنشگران فعال، پیروز میدان مشکلات امروز خواهند بود

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه با اراده پولادین می توانیم بر اراده پلید دشمن فائق بیاییم، این امر را در گرو دارا بودن حضور فعال مردم و مسئولان و دوری از حرکت های منفعلانه دانست و خاطرنشان کرد: امروز، کنشگران فعال در این میدان پیروز خواهند بود. با اتمام حجت مقام معظم رهبری به همه مسئولان نظام، روسای قوا و کارگزاران کشور به ویژه در حوزه های اقتصادی، میدان حاضر، میدان عمل و اجراست و هیچ بهانه ای پذیرفته نیست.

مقام معظم رهبری بر همه قوای کشور اتمام حجت کردند و اختیارات کافی را داده اند؛ امروز نوبت مسئولین است

آیت الله رئیسی افزود: همه قوا، دستگاه ها و مسئولان از اختیارات کافی و قانونی برای انجام وظایف خود برخوردار هستند و کوچکترین سستی در عمل به تکالیف نباید وجود داشته باشد. در همین راستا، اولویت اصلی تلاش در جهت بهبود وضعیت معیشت مردم است. لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی، اقداماتی عاجل برای کنترل بازار صورت دهند تا دست سوداگران برای بازی با معیشت مردم، باز نباشد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه بحمدالله کشور ما از نظر منابع مادی و معنوی هیچ کمبودی ندارد، مدیریت و کنترل منابع را امری ضروری برای ساماندهی به وضعیت اقتصادی دانست و تصریح کرد: انتظار مردم از مسئولان نظام، کنشگری فعال در عمل به وظایف قانونی است. مجموعه دستگاه قضایی نیز قطعاً تمام تلاش خود را برای گره گشایی از کار مردم به کار می گیرد و به وظایف خود به بهترین نحو عمل خواهد کرد.

براساس این گزارش، استاندار و رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این نشست برای بررسی و تبادل نظر پیرامون مصوبات سفر استانی رئیس قوه قضاییه حضور یافتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  25 0
  فقط حسن... اختیارات کافی نداره چون گند زده. وگرنه وقتی داشتن مدال به هم میدادن از این حرفا نمیزدن.
  • IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   10 1
   دقیقا فقط حسن بی اختیاره....ولی همین حسن کلید اختیار گند زدن به مملکت رو خوب داشت
  • IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   7 0
   روحانی۹۲ در تبلیغات انتخاباتی: «والله‌العلی العظیم (قسم جلاله) اگر مشکلات این کشور که بسیار و بسیار و بسیار پیچیده است، راه‌حل نداشت کاندیدا نمی‌شدم. بدانید برادران و خواهران عزیز، همه آنهایی که کلید را تکان دادید، واقعاً برای این قفل‌ها کلید وجود دارد»!ای................
  • IR ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   6 0
   روحانی۹۲ در تبلیغات انتخاباتی: «والله‌العلی العظیم (قسم جلاله) اگر مشکلات این کشور که بسیار و بسیار و بسیار پیچیده است، راه‌حل نداشت کاندیدا نمی‌شدم. بدانید برادران و خواهران عزیز، همه آنهایی که کلید را تکان دادید، واقعاً برای این قفل‌ها کلید وجود دارد»!ای................
  • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   7 0
   توییت استاد #رائفی_پور : ‏با شروع طرح هدفمندی یارانه ها در آذر ۱۳۸۹ در دولت nv,،هر ایرانی ماهانه نزدیک به ۴۲ دلار یارانه می‌گرفت اردیبهشت ۱۳۹۸ در دولت راستگویان که قرار بود ‎#اوونچوونان_رونق_اقتصادی بوجود بیاید که کسی نیاز به گرفتن یارانه نداشته باشد هر ایرانی فقط ۳دلار یارانه می گیرد
  • IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   6 0
   جواب قاطع رئیس دفتر رئیس جمهور به اظهارات غیر مسئولانه روحانی! ...........واعظی: برخی از دولت ها وقتی با مشکلاتی مواجه میشن و ناکارآمد میشن به جای اینکه به خودشون برگردن به دنبال این هستن که از قانون اساسی ایراد بگیرند! این اسمش قانون گریزی است!
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  16 0
  مگر اینکه رئیسی با قانون دولتو مجبور به کار کنه
  • IR ۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
   10 1
   اتفاقا دستگاههای زیر نظر ایشان اگر کارشان را درست انجام دهند کسی جرات فساد مالی و رانت خواری نخواهد داشت
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  3 12
  لازم است وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی، اقداماتی عاجل برای کنترل بازار صورت دهند ..... چشم
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  5 1
  باشه بهش میگم. برو خوتو سرکار بزار اینا تا زور بالاسشون نبشاه که گوش نمیدن الکی نصیحت میکنی
  • IR ۰۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
   0 0
   این نصیحیت نبود. تهدید بود.
 • IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  8 0
  دلت خوشه رئیس قوه. کی یه کیه. هرجا هم گیر کنن یک چک پشت و رو شده خرج میکنند کارهاشان را ادامه میدهند
 • IR ۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  12 2
  خلخالی روحت شاد
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  3 0
  اولویت اصلی تلاش در جهت بهبود وضعیت معیشت مردم است؟
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  12 0
  خوب بگیر پدرشون رو در بیار مگر غیر از این وظیفه ای دارید
 • تجارت IR ۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  7 1
  تا زمانی ک دانه درشتها دستگیر نشن و به سزای اعمالشون نرسند وضعیت مملکت همین هست. نظارت نظارت نظارت همین
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  18 5
  کاش تو رئیس جمهور شده بودی
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  1 1
  آقای رئیسی توکه اختیارکافی داری؟ چرا مثل حسن آقا گفتاردرمانی میکنی؟ کو اقدام؟ تونمیدانی چه کسانی مخل اقتصادومعیشت هستند؟ لابدتو هم اختیارنداری
 • DE ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  1 0
  در کشور ما یک سیستم مدیریتی اختراع شده و هر روز در حال توسعه است که محصول عملکردش حیف و میل است و نه دزدی و فساد. فساد با حیف و میل خیلی تفاوت دارد . اگر یک شخصی دزدی بکند ، بالاخره مال دزدی سر جاش هست و امکان اینکه بشود یک روزی از طریق قانون قسمتی از مال برگردانده شود، وجود دارد.
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  2 0
  جناب رئیسی لیستی تهیه کرده و بانیان وضعیت موجود که کارشان کم از خیانت اختلاسگران نیست را فهرست کرده به محض پایان این دولت از صدر تا ذیل را به قانون بسپارید اگر ادعای اجرای عدالت دارید .
 • IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  3 1
  همه اش به کنایه و سخنرانی و بازدید. پس کی میخواد کار میکنه؟
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
  6 1
  بعضیا بزدل سیاسیَن!!! هر وقت یه ناو جنگی وارد خلیج فارس میشه یه عده میگن ما داریم می‌لرزیم خب به جهنم! برید یه جای گرم پیدا کنید برا خودتون... خداوند شما رو ترسو و لرزان آفریده ما چکار کنیم؟! جنگ نخواهد شد مذاکره نخواهیم کرد ترسوووها #آبراهام_لینکلن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس