سامی یوسف و سیتینورالیزا

سامی تا مدت‌ها علاقه‌ای نداشت که ملیت واقعی خود را فاش کند و هویت سامی یوسف همچنان در هاله‌ای از ابهام بود تا اینکه در تابستان ۱۳۹۲ تقریباً بعد از ۱۰ سال، مشخص شد او متولد تهران است.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - تلویزیون ملی ایران از نیمه دهه هشتاد اقدام به پخش موزیک ویدئوهای جوان زیبارویی با ریش تنک می‌کرد که محتوای ترانه‌هایش اغلب اسلامی بودند. نام او به تدریج به تیتر نخست رسانه‌ها بدل شد و «سامی یوسف» به عنوان یک پدیده مولف در ساخت و خواندن با پخش‌های مکرر صدا و سیما به محبوبیت بسیاری دست پیدا کرد. این اتفاق در حالی افتاد که تولید موسیقی اسلامی در کشورمان نادیده گرفته می‌شد و در مناسبت‌ها مختلف، در دهه شصت و هفتاد، هر زمانی که صدا یا سیما می‌خواستند قطعه‌ای با تم دینی را پخش کنند به موسیقی بدون کلام موریس ژار از فیلم «پیامبر» (محمد رسول‌الله) بسنده می‌کردند.

در دوره‌ای که همچنان استمرار دارد و موسیقی دینی و تولید آن نادیده گرفته می‌شود، «سامی یوسف» در کشور تبدیل به یک پدیده و محبوب شد. «یوسف» تلاش می‌کرد با خوانندن ترانه‌های دینی، جایگاه ممتاز و استثنایی کت استیونس (یوسف اسلام) را در نخستین دهه سال هزاره دوم کسب کند و روی جلد بسیاری از مجلات رفتن و مصاحبه‌های مکرر او نشان می‌داد که محبوبیت او در جهان اسلامی فراتر از هوادارانی است که در ایران دارد. اما پس از شناخته شدن سامی یوسف مهمترین چالش هوادارانش، با توجه به ساختار عربی نامش، هویت و ملیت او بود. اغلب مخاطبانش تصور می‌کردند که او تبار عربی دارد چون نخستین آلبوم او با عنوان «المعلم» پس از حملات یازده سپتامبر و حملات نظامی آمریکا به خاورمیانه روانه بازار شد.

بیشتر بخوانید:

سامی یوسف دوباره فارسی می‌خواند +فیلم

چرا سامی یوسف کارت هویت خودش را تقریباً نزدیک ده سال از مردم ایران پنهان می‌کرد؟

اغلب هواداران ایرانی‌اش درباره این خواننده جوان بسیار کنجکاو بودند و به وب سایت سامی مراجعه می‌کردند، تا در مورد او اطلاعات بیشتری کسب کنند. با انتشار آلبوم معلم، او در وب سایتش، خودش را مسلمانی بریتانیایی معرفی می‌کرد، اما قطعاتی که او به انگلیسی و عربی خوانده بود، عرب‌تبار بودن او را به عنوان یک گزینه مطرح می‌کرد. سامی تا مدت‌ها علاقه‌ای نداشت که ملیت واقعی خود را فاش کند و هویت سامی یوسف همچنان در هاله‌ای از ابهام بود تا اینکه در تابستان ۱۳۹۲ تقریباً ده سال پس از فعالیت یوسف در کنفرانسی خبری در جمهوری آذربایجان قبل از اجرای کنسرت گفت: «دو پدربزرگ من اهل باکو هستند. آنها به تبریز مهاجرت کردند و البته من در سال ۱۹۸۰ در تهران متولد شدم. بعداً ما به انگلستان مهاجرت کردیم و من آنجا بزرگ شدم. یوسف در نخستین اعلام نظر در مورد هویتش حاضر نمی‌شود که بگوید رسماً ایرانی است. چرا سامی یوسف کارت هویت خودش را تقریباً نزدیک ده سال از مردم ایران پنهان می‌کرد؟

این پنهان کاری ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۹۲ تلویزیون کشور آذربایجان تصاویری کوتاه از او را پخش می‌کرد که با مجری این شبکه گاهی به زبان فارسی نیز سخن می‌گفت. حالا هواداران سامی می‌دانستند که زبان فارسی را هم می‌داند اما تصور نمی‌کردند، ملیت واقعی او ایرانی باشد و همچنان به چشم یک مهاجر ترک به او می‌نگریستند. یک سال بعد در سال ۱۳۹۳ آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده مشهور لس‌آنجلسی و «بابک رادمنش» وارد ایران شد و در کسوت پدر سامی یوسف با رسانه‌های گفت‌وگو کرد و با این مصاحبه هویت این خواننده فاش شد. در ۲۸ مهر ۱۳۹۳ پدر او در گفت‌وگویی با رسانه‌های داخلی، پرده از هویت این خواننده برمی‌دارد. وقتی سوابق پدر او را بررسی می‌کنیم، درخواهیم یافت که یوسف به چه دلیل ۱۰ سال هویت خود را از رسانه‌های پنهان کرده است.

بیشتر بدانید:

نماهنگ / خوانندگی سامی یوسف با پدرش

برجسته سازی برنامه ریزی برنجان، تا تطهیر همکار حمیرا و معین

«بابک رادمنش» پیش از انقلاب با نام «فیروز برنجان» شناخته می‌شد. او طی سالهای پس از پیروزی انقلاب اسامی در تولید صدها قطعه موسیقایی برای خوانندگان لس‌آنجلسی و خوانندگان زن حضور مستقیم داشته است. رایزنی‌های معاونت‌های هنری مختلف وزارت ارشاد وقت، علی مرادخانی برای تطهیر رادمنش که نامش در ذیل بسیاری از آلبوم‌ها و قطعات لس‌آنجلسی وجود دارد، در تغییر موقعیت او، جای تامل فراوانی دارد. روش تطهیر داخلی مرادخانی و یا به تعبیری اهمال و قصور را به جایی می‌رساند که در حین برگزاری مراسمی در شب شهادت امام جوادعلیه السلام در موزه ِ موسیقی تجلیل از این ستون محکم خیمه موسیقی لس‌آنجلسی، رقابت بزرگی میان نهادهای مختلف را شکل می‌دهد.

مراسم تقدیر از بابک رادمنش آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده‌ای که سی سال برای مهمترین خوانندگان لس آنجلسی تلاش کرد

این مراسم به بهانه آهنگسازی قطعه «خلبانان-ملوانان» با صدای «جمشیدنجفی» با عنوان غیرواقعی نخستین قطعه موسیقایی دفاع مقدس برگزار می‌شود و برنامه ریزی برای اعطای نشان درجه یک هنری نیز ازجمله این فعالیت‌هاست که عده‌ای همچنان پیگیر تطهیر و اعطای نشان درجه یک هنری به او هستند. در شرایط بسیار عادی بابک رادمنش با سی سال فعالیت مستمر برای خوانندگان لس‌آنجلسی نمی‌توانست به کشور بازگردد اما با کارت سبز پدر سامی یوسف بودن به ایران بازگشت و در موقعیت تجلیل قرار گرفت.

بابک رادمنش خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا و تنظیم کننده مشهور لس آنجلسی در کنار علی مرادخانی

بیشتر بخوانید:

نماهنگ / خوانندگی سامی یوسف با پدرش

آلبوم مشترک «بابک رادمنش» و «سامی یوسف»

حتی منابعی در داخل دفتر موسیقی در سال‌های ۱۳۹۲ این فرضیه را تصدیق می‌کنند که سامی یوسف هویت ایرانی خود را به عنوان کارت سبزی نگاه داشته بود تا به بهانه برگزاری کنسرت با پدرش سیامک رادمنش وارد ایران شود اما رایزنی‌های داخلی با یوسف زمینه را برای ورود پدرش به ایران و پهن کردن یک فرش قرمز عریض و طویل توسط معاونت هنری وقت فراهم کرد. تمامی برنامه‌های توام با ستایش و تقدیر از پدر ِ «سیامک رادمنش» با نام هنری «سامی یوسف» به این دلیل بود که با تقدیر بابک زمینه ورود سیامک را فراهم خواهیم کرد. معاونان هنری ارشاد در دوره‌های اخیر بشدت به دنبال اقناع «سامی یوسف» ازاین مسیر به منظور تقبل حضور در ایران و برگزاری کنسرت بودند! حتی مجوزهای دفتر موسیقی به فعالیت مستقل بابک رادمنش در ایران کاملاً آماده و طراحی شده بود.

اعطای سریع مجوز به بابک رادمنش به محض ورود به ایران
آلبوم دلا که مجوز آن زودتر از ورود بابک رادمنش به ایران صادر شد با پوستر پدر و پسر در کنار هم توزیع شد

نکته قابل توجه این است که «سامی یوسف» به عنوان یک خواننده اسلامی از طریق رسانه‌ها به ایرانیان معرفی شده و تلاش‌های گسترده‌ای همچنان در جریان است تا کنسرت این خواننده در تهران برگزار شود. اما سکه بابی و سامی رویه دیگری هم دارد که در ادامه بدان اشاره خواهد شد. حجم، گستره و سرعت رخدادهای مغایر با فرهنگ عرفی از طریق وزارت ارشاد، به‌ویژه معاونت‌های هنری در دهه گذشته، با سرعت و اثربخشی در جریان بود. لذا در شرایطی که معاونت هنری وزارت ارشاد مجوز آلبوم بابک رادمنش را صادر کرد و الزام برگزاری کنسرت سامی یوسف به عنوان یک دغدغه فرهنگی بزرگ مطرح می‌شود، تا جایی که برخی کمپانی‌ها با بی‌اطلاعی محض همچنان در تدارک حضور سامی یوسف در تهران هستند.

همانطور که اشاره شد تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بابک رادمنش را با نام فیروز برنجان می شناختند و مدتی پس از انقلاب با نام بابک رادمنش در اوایل دهه شصت فعالیت‌های خود را با لس‌آنجلسی‌ها آغاز کرد. هرچند در اوایل پیروزی انقلاب اسامی او یک قطعه را با صدای جمشید نجفی با نام «خلبانان» ساخت و موسیقی فیلم «توبه نصوح» و چند اثر دیگر مانند «اطلبوالعلم» را تولید کرد، اما بخش عمده آثار بابک رادمنش یا همان فیروز برنجان را محصولات لس‌آنجلسی تشکیل می‌دهد.

چرا بابک رادمنش ستون خیمه لس‌آنجلسی‌ها بود؟

مهمترین ترانه‌های «معین» خواننده لس‌آنجلسی مثل قطعات خوشبینی، ای عشق، تو قلب منی، پابه‌پای تو، تو خوبی، امانمیشه، قصر آرزوها، فراموشم نکن، گذشته آلبومی با قطعات دل عاشق، بی‌نیازی، لحظه خداحافظی، امان از درد دوری، بله بله، مهتاب عشق با صدای حمیرا که آخرین آلبوم اوست و حامی مالی آن احمد مسعود صاحب کاباره تهران در لس‌آنجلس است.

آلبوم مهتاب عشق با صدای حمیرا و تولید کاباره دار معروف لس آنجلس احمد مسعود، کاری از بابک رادمنش

از دیگر ساخته‌های او برای خوانندگان لس آنجلسی می‌توان به آلبوم «خواب و خیال» شامل قطعات خاطرات شمال، شهر و دیار، قبله سجود، رسم زمونه، جدایی، عاشق‌تر از همیشه، با صدای حمیرا در سال ۱۳۷۸، قطعاتی شامل حوصله، گل با صدای شهرام صولتی، آلبوم «هدیه» شامل قطعات بار دیگر، بخند به روی دنیا، دیدار عزیزان، دوره دوره، خونمو می‌خوام، شب‌های کردستان با صدای حمیرا در سال ۱۳۸۰ اشاره کرد.

تشکر حمیرا خواننده لس آنجلسی از بابک رادمنش

از دیگر فعالیت‌های اخیر بابک رادمنش می‌توان به قطعات عاشق خجالتی، خاکی، با صدای ستار اشاره کرد. خواننده‌ای که به صورت رسمی در کنسرت‌هایش به عنوان «جمهوری اسلامی» توهین می‌کند. ترانه‌های مشهور او با عنوان ای دنیا و سازدل از ساخته‌های رادمنش است. ترانه‌های ای دنیا، سازدل با با صدای سیمین یگانه در ۱۳۹۰ از آخرین فعالیت‌های لس‌آنجلسی قبل از ورود به ایران است.

تمامی شش آهنگ مهتاب عشق حمیرا اعم از ترانه، ملودی و تنظیم متعلق به بابک رادمنش پدر سامی یوسف است
همکاری بابک رادمنش با حمیرا در سال ۱۳۷۷

در واقع خوانندگان لس‌آنجلسی بسیاری نظیر معین و حمیرا استمرار فعالیتشان در خارج از کشور را مدیون بابک رادمنش هستند. او در مدت زمانی که در لس‌آنجلس مشغول فعالیت بود با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل همکاری کرد. همسر امید دختر یکی از میلیونرهای سرشناس یهودی مقیم اراضی اشغالی است. امید بارها اسرائیل را سرزمین صلح و سازش معرفی کرده است

همکاری بابک رادمنش با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل
همکاری بابک رادمنش با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل
همکاری بابک رادمنش با امید سلطانی خواننده مقیم اسرائیل

آلبوم «پیروزی» شامل قطعات تو محشری، پیروزی، حریم عاشقی، ایران من، انتظار، خودتمیدونی، گل رؤیایی، دوستت دارم با صدای امید در سال ۱۳۸۱، آلبوم «یه دنیا» شامل قطعات قلب، بی انصاف، گنجینه، معجزه، از تو خوندن، شوق نفس، سفر با صدای سروش در داخل و خارج از کشور به صورت همزمان منتشر شد. آلبوم «رویا» شامل قطعات من، وطن، یا رب، مادر، مهربونی، عروس آرزوهام، باورم نمیشه با صدای پویا در سال ۱۳۸۳ منتشر شد. ترانه چه خواهد شد با صدای شکیلا، ترانه انگارنه انگار با صدای گیتا خواننده زن قبل از انقلاب است که سال ۱۳۵۳ با جمشید نجفی خواننده خلبانان ازدواج کرد و در همکاری مشترکی در کاباره‌های لاله‌زار فعالیت مشترک داشتند و در سال ۱۳۶۹ از هم جدا شدند.

سمت راست بهارک و سمت چپ ملینا حبیب خوانندگانی که کارشان را با بابک رادمنش آغاز کردند

آلبوم «داداشم» شامل قطعات گل گلدون، داداشم، اشک با صدای شاهرخ سالار، آلبوم «اولین نگاه» شامل قطعات فریبانه، ترک غربت، کردستان، پاک شو، طلوع عشق، اولین نگاه) با صدای جمشید در سال ۱۳۸۷، آلبوم «خوش آمدی» شامل قطعات یکدلی، من عاشقم، خوش آمدی با صدای جمشید، آلبوم» بندرعباس «شامل قطعات شهرزاد قصه گو، صلح باصدای حسن شجاعی در سال ۱۳۸۳، اگه عشق همینه با صدای اندی، ترانه همزاد با صدای ملینا حبیب، قطعه یار با صدای ستار، آلبوم «نیمه پر» شامل قطعات محبت، داره دیر میشه، نیمه پر با صدای بهارک، ترانه بیا تا گل برافشانیم با صدای نسرین آوازه و… ازجمله تولیدات و همکاری‌های گسترده او او با خوانندگان لس آنجلسی است.

همکاری با ستار، خواننده محبوب دربار قبل از انقلاب
همکاری با ستار، خواننده محبوب دربار قبل از انقلاب
همکاری با ستار، خواننده محبوب دربار قبل از انقلاب

رابطه نزدیک بابک رادمنش و ستار خواننده لس‌آنجلسی بسیار قابل توجه است، خواننده‌ای که در یکی مصاحبه‌های مشهورش در خصوص دین مبین اسلام می‌گوید: " قبل از اینکه اسلام به ما حمله کند، هر روز ما جشن بوده است، هر روزمان نوروز بوده، ولی متأسفانه بعد ازگذشت چهارده قرن که این مسایل به وجود آمده، امیدوارم همه دنیا فهمیده باشند که واقعاً اسلام چیز خوبی نبوده و پدر ما را درآورده اند! و باعث شده است که به عقب برگردیم.

افشای بابک رادمنش با چه اهدافی صورت پذیرفت؟

با آگاهی به کارنامه حاشیه‌برانگیز بابک رادمنش، پنهان نگاه داشته شدن هویت «سامی یوسف» مشخص می‌شود. یوسف اگر در ابتدای آغاز فعالیت‌هایش مشخص می‌شد فرزند بابک رادمنش است و پدر او در افزایش تعداد خوانندگان جوان در لس‌آنجلس نقش بسزایی داشته است، هیچگاه در ایران طرفدار پیدا نمی‌کرد. بابک رادمنش سال‌ها در لس‌آنجلس زندگی و فعالیت می‌کرد و پس از به گل نشستن کشتی موسیقی لس آنجلس، قصد داشت که با یک حقوق بازنشستگی در ایران زندگی کند و سامی فرزندش این مسیر را به سادگی برای او هموار کرد. به همین دلیل سامی کارت هویت خود را طی این سال‌ها فاش نکرد و با ورود پدرش به ایران از هویت این خواننده رونمایی شد تا رادمنش بتواند بواسطه پدرسامی بودن فعالیت خود را در ایران ادامه دهد و هر زمان که اراده کند برای کار به خارج از کشور برود.

بهارک خواننده همیشه نیمه برهنه روی صحنه، کارش را با بابک رادمنش آغاز کرد

اما پرده دوم این ماجرا به ماجرای کنسرت‌های سامی در ایران بازمی‌گردد؟ چرا سامی یوسف هربار بنا بر هر دلیلی از بزگراری کنسرت امتناع کرده است. آیا زمان حضور او مثل افشای هویتش همزمان با ورود پدر او به ایران دلایل خاصی دارد؟ اگر سامی یوسف ایرانی است و به ریشه‌های خودش احترام می‌گذرد، چرا به جای حضور در تهران سر از ناصریه و اراضی اشغالی درآورد؟

بیشتر بخوانید:

چرا «سامی یوسف» در «اسرائیل» کنسرت برگزار کرد؟

کنسرت سامی یوسف در سرزمین‌های اشغالی+عکس

سامی یوسف به جای ایران چرا به اسرائیل رفت؟

سامی یوسف در اقدامی قابل تأمل، در تابستان ۱۳۹۴ دو سال پس از افشای هویتش، به دعوتِ شهردار شهر ناصره رژیم اشغالگر و کودک کش، در این شهر کنسرت برگزارکرد. ناصره از شهرهای مهم رژیم صهیونیستی است که بخش بزرگی از جمعیت آن را اعراب تشکیل می‌دهد. سامی یوسف در این کنسرت گفت: «د یدن این شهر بسیار زیبا برای شگفت انگیز بود و امیدوارم که روزی دنیا بتواند آن چیزی که من از سرزمین زیبای شما ومردمش دیدم را ببینند. من باید از شهرداری برای دعوتم و نمایش فراوان دوستی و عشق تشکر کنم. بار دیگر، من شما را به خدامی‌سپارم و دعا می کنم. همدیگر را به زودی باعشق و دعا می‌بینیم.

سامی یوسف در اسرائیل در کنار شهردار ناصریه

در حالیکه نیمه دهه نود همه‌چیز برای حضور یوسف در ایران فراهم بود او از اورشلیم سردآورد. تا بار دیگر رفتارهای حرفه‌ای و کاری او با پدرش مقایسه شود که پس از ساخت قطعه خلبانان - ملوانان، ناگهان یک سال بعد نامش در کاور آلبوم معین در لس‌آنجلس درج شد. سامی هم با اینکه این کنسرت را به دعوت شهردار ناصریه و عامل رژیم صهیونیستی اجرا می‌کرد، اما با روش‌هایی که آموخته و آن‌ها خوب اجرا می‌کند با چفیه فلسطینی روی سن رفت.

به موازاتِ حضور سامی یوسف در اسراییل علی رغم تمامی تلاش‌هایی که برای تعبیر و تفسیر این حضور عنوان می‌شد و به هیچ وجه قابل قبول نیست و از ابعاد زشت آن نمی‌کاهد، اشاره‌ای باید به هنرمندان غیرمسلمانی مانند «راجر واترز» کنیم، از اعضای مشهور و بنیان گذارانِ گروه موسیقی «پینک فلوید»، که با نادیده انگاشتن تبعاتِ رفتار و انتخابش، طی نامه‌ای سرگشاده از تمامی هنرمندان جهان می خواهد که اسراییل را تحریم فرهنگی و هنری کنند!

حضور راجر واتر یکی از اعضای گروه پینک فلوید در کنسرت‌هایش با پرچم فلسطین و بوسیدن پرچم این کشور
حضور پرشمار هواداران راجر واترز با پرچم فلسطین در کنسرت‌های او در اقصی نقاط جهان
حضور پرشمار هواداران راجر واترز با پرچم فلسطین در کنسرت‌های او در اقصی نقاط جهان-اتریش

حضور پرشمار هواداران راجر واترز با پرچم فلسطین در کنسرت‌های او در اقصی نقاط جهان-آمریکا

راجر واترز هم زمان با جنگ غزه و جلوگیری رژیم کودک‌کش از ورود کمک‌های مردمی به نوار غزه، در اعتراض به این نبرد نابرابر، ضمن «آپارتاید» خواندنِ رژیم اسراییل، قطع‌های موسیقایی را با نام We Shall Overcome (باید پیروز شویم) را تولید و منتشر کرد. واترز در اجرای صحنه‌ای به مناسبت جشن تولدش که در ورزشگاهی بزرگ و جمعیتی عظیم برگزار شد بادکنکی بسیار بزرگ به شکل خوک را که بر روی آن ستاره صهیونیستی منقوش بود بر روی محیط کنسرت به نمایش گذاشت. متاسفانه از ظرفیت این خواننده در ایران در روز قدس هیچگاه استفاده نشد، در عوض بهمن قبادی کارگردان فیلم ضد ایرانی فصل کرگردن با او یک فیلم سینمایی خواهد ساخت.

خوک مشهوری که با آرم‌های ستاره صهیونیست‌ها و کمپانی‌های مهم صهیونیستی در کنسرت‌های راجرواترز به پرواز درمی‌آید- واشنگتن دی سی

بیشتر بخوانید:

ممنوع التصویری سامی یوسف درست نیست

حضور سامی یوسف در اراضی اشغالی با دعوت رژیم کودک کش اسرائیل

پس از انتشار خبرِ کنسرتِ سیامک پسر و بابک پدر در شهر ناصریه سرزمین‌های اشغالی و به دعوت شهردار آن شهر، بازتاب‌های گسترده ای در رسانه‌های داخل و خارج ازکشور ایجاد شد. یکی از اخباری که هیچگاه از سوی صداوسیما مورد توجه قرار نگرفت موضوعِ ممنوعیت پخش آثار این خواننده مقیمِ انگلستان در رسانه ملی بود. سامی یوسف در واکنش به اعتراض برخی ایرانیان به این اجرا و خبر منتشره درشبکه‌های اجتماعی واکنش قابل تأمل و پیشبینی شده‌ای را نشان داد.

اوضمن اظهارِ تعجب از ای نکه اجرای صحنه‌ای در مناطق اشغال شده توسط رژیم کودک کش که از نظر حاکمیت ایران جرم تلقی می‌شود، ضمن ابراز ناراحتی از اینکه ایرانیان به دلیل ممنوعیتِ پخش صدایش از طریق سازمان صداوسیما نمی‌توانند صدایش را بشنوند، دست به یک فرافکنی عجیب زد و اعلام کرد:

«نمی دانستم آوردنِ لبخند برلب برادران و خواهران فلسطینی ام جرم تلقی خواهد شد! اما باید بگویم که هیچ گاهاز اجرای این کنسرت عذرخواهی نخواهم کرد! موسیقی سیال است و به مرزها محدود نخواهد شد! آرزو م یکنم روزی فلسطین را آزاد ببینم!»

وقتی فرافکنی سامی رسانه‌ای سامی جواب نداد و با انتشار اخبار مربوط به حضور او در اسرائیل در رسانه‌های ایران افزایش یافت، دامنه انتقادات از ایران فراتر رفت و بسیاری از رسانه‌های عرب زبان و حتی تاجیکستان و آذربایجان از این خواننده انتقاد کردند. او در واکنش به این اتفاقات، کنسرتی را خیلی سریع در لبنان برگزار کرد. اما غافل از اینکه کنسرت لبنان بخشی از روابط پشت پرده سامی را افشا کرد. او شالی منقش به پرچم لبنان روی سن رفت غافل از اینکه اسپانسرها و برنامه گذارانش از جمله اعیاد لبنان و شبکه MTV لبنان توسط جریان سعودی - وهابی خاصی حمایت می‌شود.

فریب اسلام رحمانی موسیقی سامی یوسف را نخوریم

موسیقی و محتوای آثار یوسف عمدتاً درخصوص اقتضائات روز جهان اسلام، بازخوانی و نسبت‌های عاشقانه با پروردگار و… است، اما در بیان مسایل و مواردی از این‌دست به هیچ عنوان صراحت و شفافیت نداشته و تنها روکشی از واژه‌گانی لحن مسیحی و کلیسایی دارند در متن آثار ظاهر می‌شوند. آثار سامی یوسف بسیار قشری و سطحی بوده و فاقد مولفه‌های مناسب برای انتقال مفاهیم اسلامی است. به عنوان نمونه برای بررسی به یک قطعه خاص اشاره کنیم که در ناصریه اجرا شده است تا متوجه شویم به نام موسیقی اسلامی چه کلاه گشادی و مبتذلی بر سر مسلمانان سر جهان می‌گذارند. قطعه ملاممدجان در میان افغان‌ها بسیار شناخته شده است و در عصر تیموری سروده و خوانده شده است. این قطعه توسط زنان خواننده ایرانی مثل پوران، فتانه، زویا ثابت، گلالی، سلما جهانی خوانده شده است. اخیراً هم چند خواننده افغانی آنرا باز خوانی کرده‌اند، اما شهرت آهنگ به دلیل خوانده شدن توسط پوران شاپوری خواننده مشهور فیلمفارسی‌های دهه سی است. بند مشهور این ترانه این است:

بیا که بریم به مزار ملاممدجان سیل گل لاله‌زار وا وا دلبرجان

در فیلم زیر سامی یوسف ملودی ملاممدجان را برداشته و آهنگ الله الله جایگزینش کرده است.

سامی و بابی با چه نقشه‌ای به ایران بازگشته‌اند؟

کنسرت موسیقی یکی از ۵ راه درآمدزایی در کل جهان است، بابک رادمنش به عنوان آهنگساز به اهمیت جایگاه پسرش در ایران واقف است و این پدر به خوبی آگاه است فرزندش در هیچ کشور اسلامی به اندازه ایران نمی‌تواند درآمدزاد باشد. او در اوایل دهه نود زمانی وارد ایران شد که موسیقی لس‌انجلسی عملاً تعطیل شده بود و پدر با ابزار پسر به خوبی می‌توانست درآمدزایی و کنسرت برگزار کند و حتی بواسطه کارت سامی وارد ایران شود. این بازگشت در شرایطی رخ داد که پروژه چهره‌سازی از سیامک رادمنش (سامی یوسف) بدون توجه به تفکر، ارتباط‌ها، تعاملات، پیشینه خانوادگی، تولیدات خنثی یا ناهنجار با روکشی از ظواهر و واژه گانِ اسلامِ رحمانی و… آغاز شده بود.

یک جریان مافیایی نیز مترصد بهره‌برداری مالی از حضور سامی در ایران بود. سوء تطهیرِ پدر سامی یوسف یعنی فیروز برنجان (سیامک رادمنش) راه برای واسطه قراردادنِ او به منظور اخذِ موافقتِ پسرش برای اجرایِ کنسرت در ایران باز کرده بود. از سوی دیگر نیز سوددهی مالی سرشار و در کنارِ آن ارایه نماد جدیدی از سبک زندگی بر پایه اسلام رحمانی ساخت انگلیس، وهابی‌ها را برای ارائه سامی دیگری درایران آماده می‌کرد. موسیقی سامی یوسف از جنسِ موسیقی خنثی است، اسلام موجود در موسیقی سامی یوسف اسلامی بدون دعوت به دفاع و مبارزه است.

انگلیسی‌ها و وهابیون چگونه سامی یوسف را حمایت می‌کنند؟

محتوای اسامی آثار سامی یوسف به اسلام ترکیه (آندولسی) شباهت دارد. سامی یوسف خواننده ای است با صدای دلچسب و در سایه حمایت‌های مالی ویژه در انگلستان از شهرتِ فراوانی برخوردار است.

سامی یوسف به صورت مکرر در استودهای مختلف بی‌بی‌سی پلی بک یا برنامه زنده اجرا می‌کند
هیچ خواننده‌ای به اندازه سامی توسط شبکه‌های مختلف بی‌بی‌سی حمایت نمی‌شود

بخش بزرگی از حمایت از او در قالبِ خریدبلیط‌هایش از مسیر همان جریان در لندن صورت می گیرد. او به ارایه آثار موسیقاییِ اسلامی شهرت دارد اما باید دانست که در تولیدات و کنسرت‌های او آثار مبتنی بر زیرپاگذاشتنِ بدیهیاتِ اولیه اسلام یعنی رعایت نکردن محرمات وجود داشته و دارد اما این بخش‌ها همواره به دلیلِ فقدان نگرش جامع محیطی نسبت به اهالی فرهنگ و هنر به صورت سهو یا در بسیاری موارد تعمداً نادیده انگاشته می‌شود. تا ضدتبلیغ برای چهره ارایه شده از هنرمندان در رسانه‌های داخلی ایجاد نشود.

سیتینورالیزا در قطعه‌ای دو صدایی همراه با سامی یوسف

آلبوم و کلیپ‌های سامی یوسف با برخی خواننده گان زن ازجمله «سیتینورالیزا» (Siti Nurhaliza) از خواننده‌گان معروف مالزی متولد ژانویه‌ی ۱۹۷۹، کاندیدای جایزه جهانی موسیقی برای بهترین هنرمند و خواننده زن مبینِ مسایل دیگری است. گوگوش نیز کاندیدای همین جایزه جهانی بود که آثارش از طریق گروه «یونیورسال» منتشر می‌شود این خواننده ی زن که کنسرت‌هایی را بدون حجاب و با شرایط نامتعارف در اقصی نقاط جهان مانند سالن «رویال آلبرت» لندن بر روی صحنه می برد، در اجرای مشترک با سامی یوسف با حجاب در خصوص اسلام و پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله و سلم می‌خواند!

سیتینورالیزا در قطعه‌ای دو صدایی همراه با سامی یوسف

اخیر سامی یوسف همکاری خود را با خوانندگان زن و خواندن قطعات دو صدایی افزایش یافته است و با «ابیدا پروین» خواننده پاکستانی قطعه‌ای را با عنوان «یا حی یا قیوم» خواننده است.

و البته هر چقدر زمان کنسرت سامی یوسف در ایران به تاخیر بیفتد از او برگ‌های تازه رسانه‌ای منتشر خواهد شد.

با انتشار فعالیت‌های رو به گسترش سامی بازهم این سئوال مطرح است، چرا دو جریان فکری مختلف، با گرایشات سیاسی متنوع، مدت‌های انرژی فراوانی را صرف کرده‌اند تا سامی یوسف را به ایران بیاورند؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 135
 • در انتظار بررسی: 42
 • غیر قابل انتشار: 74
 • PT ۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  اولا سامی یوسف در ایران بیش از هر کشور دیگری محبوبیت دارد. ثانیا چون پدرش ایرانی است و مطابق قوانین ایران، تبعه ایران محسوب می شود در صورت ورود به ایران امکان خروج از ایران نخواهد داشت و باید به سربازی برود! شبیه ماجرای فریدون زندی که البته با اعمال نفوذ دادکان ختم به خیر شد.
  • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   56 21
   دکتر تو سن معافیته
  • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   17 38
   طرفدارای سامی تو ایران خیلی کمن متاسفانه این جا موسیقی ارزشمند خریداری نداره
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  عجب جانوری بوده ...
  • IR ۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   به جرأت می توان گفت هدایت اکثر هنرهای دیداری و شنیداری و حتی تجسمی در ایران هنوز با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی در دست یهودیان مخفی ظاهراً مسلمان و برخی بهائیان است
  • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   60 23
   جاده صاف کن اند
  • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   23 33
   به جانور اجحاف کردی.
  • علیرضا IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
   21 2
   سامی یوسف در جدیدترین اثر خود برای یک انیمیشن کوتاه اثری برای ابن هیثم، اولین دانشمند فیزیک نور در جهان منتشر می‌کند.ابن هیثم از بزرگترین ریاضیدانان، و بدون شک بهترین فیزیکدان مسلمان ایرانی بوده است. او اولین دانشمند فیزیک نور در جهان است که در زمینه شناخت نور و قانون‌های شکست و بازتاب آن نقش مهمی ایفا کرده‌است. وی در علوم ریاضی، حساب و هندسه، مثلثات، جبر، الابصار و غیره، استادی ماهر و صاحب ابتکار بود. دلایل شهرت ابن هیثم را مواردی مانند اولین دانشمند فیزیک نور در جهان، مخترع ذره‌بین، نخستین اندازه گیرنده سرعت صوت، سرعت نور و محیط کره زمین با استفاده از واحد اندازه‌گیری «ذرع»، نخستین محقق ویژگی‌های نور، ریاضی‌دان و دانشمند حساب، هندسه، مثلثات و جبر نام می‌برند. ابن هیثم پدر علم فیزیک نور و آغاز کننده تحولاتی است که بعدها به ساخت دوربین عکاسی، دوربین سینما و پرژکتور پخش فیلم منجر شد. ابن هیثم تلاش زیادی در شناخت فیزیک نور انجام داد. او رساله‌ای درباره نور نوشت و ذره‌بین را ساخت. به نسبت زاویه تابش و زاویه انکسار پی برد و اصول تاریکخانه را شرح داد و در مورد قسمت‌های مختلف چشم بحث کرد. رسالهٔ نور ابن هیثم نفوذ زیادی در اروپا گذاشت. وی نخستین کسی است که ۷۰۰ سال قبل از نیوتن به بررسی ویژگی‌های نور پرداخت. mshrgh.ir/400119
  • علیرضا IR ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
   13 1
   به گزارش مشرق، متن کامل گفت‌وگو با سامی یوسف در ادامه می‌آید: شما راجع‌به آلبوم مرکز در سایت رسمی خود نیز توضیحاتی داده‌اید و جالب است عکس‌هایتان را در حالی که همراه با ابزار و آلات موسیقی ایرانی مثل تار، تنبک، دف و کمانچه هستید، منتشر کرده‌اید. آیا می‌توانیم اینگونه نتیجه‌گیری کنیم که این آلبوم نزدیک‌ترین اجرای شما به رگ و ریشه ایرانی‌تان است؟... . بله، فکر کنم منصفانه است اگر چنین فکری کنیم. خیلی خوشبخت و خوش‌اقبال هستم که قادر به نواختن تمامی آن ابزاروآلاتی که در سایت رسمی من مشاهده کرده‌اید هستم. این آلبوم از نظر احساسی بسیار طریقتی و عرفانی است و منبع الهام اصلی من فلسفه معنوی بوده است. سرزمین پارس یا ایران، به طرز ناباورانه‌ای سرشار از این زمینه و گرایش فکری است، بنابراین طبیعتا تاثیرات پارسی فراوانی در این آلبوم نهفته است. مبنای تهیه آهنگ «خراسان» در آلبوم «مرکز» چه بوده است؟ آیا می‌توان گفت شما خراسان را به‌عنوان نشانه و سمبلی از محل برخاستن خورشید، انتخاب کرده‌اید و منظورتان به طور خاص، این بوده است؟ بله، در خیلی از زمینه‌ها اینطور است. خراسان تداعی‌کننده اشراق و عرفان و تصوف است و دانش. مفهوم، حقیقتی است که ما دنبال آن هستیم، درونمان نهفته است و خارج از قلمرو ما نیست.
  • علیرضا IR ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
   25 4
   شما متولد شهر تهران هستید و سه‌سال اول زندگی‌تان را در این شهر گذرانده‌اید. آیا به این شهر احساس تعلق می‌کنید؟ نظر و احساستان به شهر محل تولدتان چگونه است؟ همیشه به این موضوع توجه داشته‌ام. من عاشق ایران هستم و آرزومندم که کشور زادگاهم را به‌زودی ببینم. این واقعا دور از عقل به نظر می‌رسد که در کشورهای بسیار دوری مانند گویان (Guyana) که پارسال در استادیوم ملی آن برنامه داشتیم، موسیقی اجرا کرده‌ام اما در کشور خودم، جمهوری اسلامی ایران، هنوز اجرا نداشته‌ام. مردم بعضی وقت‌ها می‌گویند: «سامی تو همه‌جا برنامه داشتی اما هنوز ایران را ملاقات نکرده‌ای.» جواب ساده‌ای که در برابر این حقیقت می‌توانم بدهم این است: برای ملاقات ایران و اجرا ما باید ابتدا یک دعوتنامه معنادار از یک موسسه حرفه‌ای داشته باشیم. این برای من یک رویاست در ایران اجرا داشته باشم و خیلی هم بیشتر خوشحال می‌شوم اگر بتوانم از مزار پدربزرگ و مادربزرگم و نیاکانم (به‌ویژه در شهر تبریز) و همچنین مقابر متبرکه و مقدس ایران زیارت کنم. آرزو می‌کنم این رویا روزی تحقق پیدا کند.
  • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   40 0
   خیلی قبل تر از سال ۹۲ با تلویزیون ایران مصاحبه داشته و قبل تر از اون آهنگ فارسی خونده تو مصاحبش میگه ایران راه درستی در پیش گرفته و به ریشه های ایرانیم افتخار میکنم تو کنسرت آمریکا جمله امام خمینی رو میگه که طلوع نزدیکه چندین بار از فیلم ایرانی محمد رسول الله حمایت میکنه و مردم رو تشویق به دیدن اون تو کنسرت ناصره میگه به امید فلسظین آزاد مثل اینکه اینو یادتون رفته بود .... به خاطر خوندن فلسطین جاویدان در ناصره کنسرت را قطع و مانع ادامه برنامه میشوند قبل از آلبوم و آهنگ معلم برای فلسطین میخوانده تولد امام علی را با عنوان نخستین امام و پدر حسن وحسین تبریک میگوید در کنفرانسی با چفیه حاضر میشود و سفارت انگلیس بهخاطر این موضوع کنسرت اورا در یمن لغو میکند و نیمه شعبان امسال را با عنوان در این روز خجسته برای همه آرزو نیک دارم تبریک میگوید پدرش میگوید همه ریشه شان شیعه بودند گروه اویکنگ را به خاط افراطی بودن ترک میکند همان گروه که ماهر زین الآن با آن کارنیکند و پرچم داعش را مدام نشان میداد در مصاحبه ای ددرباره فیلم محمد رسول الله میگوید علمای ایران درراس آنهارهبر ایران بر این فیلم نظارت داشتند بااین حرف انتقادی میکند به علمای مصر که سال ها از او حمایت کردند اولین بار که آهنگ زیارت را شنیده گریه کرده و از پدرش خواسته خودش نیز این آهنگ را بخواند در آهنگ مناجات از موسیقی آهنگ محمد نبودی استفاده میکند و... حتی کسانی که در غزه بودند از کنسرت در ناصره خوشحال شدن شما ... در زمانه ایکه تمام خوانندگان با ظاهر اسلامی در دنیا با پشتوانه گروه های افراطی کار میکنند مثل ماهر زین که در کلیپ خود بار ها پرچم داعش را نشان میدهد و جای دیگر بحران سوریه را کار ارتش سوریه آیا سامی یوسف میتواند با بیان مدام ایرانی بودنش در این جریان کار کند ؟ یک چیزی هم وجود دارد به نام تقیه شما اگر زمان ایمه بودید آن ها را نیز محکوم میکردید مداوم ترین همکاری سامی با نوازندگان ایرانی در مورد خواندن او یک بار خیلی سال قبل با یک زن که خیلی سال است حجاب دارد و قبل تر افتضاح هم نبوده گوش کردن صدای زن مانل متع نشده و بر عهده مکلف یعنی خود شخص باید تشخیص دهد این حکم رهبر هست و خواندن زن در گروه نیز ایرادی ندارد با این همه اطلاعات فکرنمیکنم این چیز هارا ندونسته باشین
 • نام IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  باید با سامی یوسف وارد مذاکره ای برد - برد شویم .
  • IR ۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   28 19
   خخخخخخخخخخخخخخخخ
  • اصلاحات تنها راه نجات IR ۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   23 97
   احسنت بر شما دیپلماسی به کوری چشم دلواپسان همواره پیروز است .
  • بسیجی IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   21 15
   این و خوب آمدی. تیم مذاکره کننده .ظریف و روانچی ها
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   21 15
   عالی بود برجام سامی یوسفی
  • دیدگا IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   18 13
   جناب اصلاحات تنها راه نجات! اول بگو تنها راه نجات از چی؟ تنها راه نجات از قانون و دادگاه؟ چون در این دولت مد نظر شما اونقدر ولنگاری و شیر تو شیر شده که راحت اصلاح طلبها هر غلطی بخوان دارن میکنن و جوری به بیت المال و ثروت این کشور حمله کردن و دارن غارت میکنن که انگار اصلا فردا دیگه روز خدا نیست!!! در این دوران تدبیر و امید اصلاح طلبها، دلواپس بودن برچسب تمام مردم ایران هست چون همه نگران و دلواپس فرداشون هستن! افزایش نجومی قیمتها و تورد چند صد درصدی و و و و
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  سامی تمام هنرش اینه که هم از آخور بخوره هم از توبره مثل رامبد پیر
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   13 20
   کاملا صحیح. البته باید بی پروا گفت: منافق مجسم هستش
 • CO ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  کسی که با حکومت صهیونیستی باکو (جمهوری جعلی آذر...) در ارتباط باشد از این بهتر نمیشود.
  • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   32 36
   جمهوری آذربایجان
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  همین که با معین و حمیرا و امید همکاری داشتند یعنی واقعاً حرفه ای هستند.
 • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  83 38
  وقتی که جنگ شد خزیدید لندن
 • حسینعلی IR ۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  63 51
  من فک میکردم عرب هس ...البته رسانه های ایران باید بهش فشار بیاورند که ضد صهیونیسم بخونه بعد معلوم میشه آدم درستی هس یا نه
 • IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  50 10
  من میگم این چند وقتی تو تلویزیون نیستا ای شیطون
 • IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  چه قدر شما کثیف هستید مشرقی ها واقعا حالم ازتون به هم می خوره
  • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   54 34
   حقیقت تلخ است حالت از تفکرات منجمد خودت بهم بخوره
  • علی IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   60 37
   ما مردم ایران هم از منافقینی مثل تو حالمون بهم میخوره
  • ممل IR ۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   31 27
   چطوری مغربی؟
  • NL ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   52 32
   حالت از خودت بهم بخوره مزدرو کثیف صهیونیسم
  • ایرانی IR ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
   1 2
   آب و هوای آلبانی چطوره؟
 • محمد DE ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  48 37
  بابا آخه این کیه که راجبش می نویسید
  • IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   12 6
   از کی بنویسن خوب بابا
 • محمد IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  54 48
  صرف نظر از دیدگاه های سیاسی مربوط به گزارش باید بگم آوردن نام یکی از اسطوره های موسیقی راک در کنار نام این بچه سوسولا خودش 6 ماه حبس داره از نظر بنده ! :-)))))
 • امین IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  89 59
  این همه حرف زدی مشرق ولی اخرش نمیدونی که با گفتن حسبی ربی جل الله سامی قلبا رو به دست اورده و با شنیدنش سراپا شور و ارامش خواهی شد
  • علی اکبر IR ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
   36 47
   از این اسلام های تخدیر کننده ونشئه آور فراوانه این اسلام ها مخدر جامعه است وافیون ملتهاست اسلم قرآنی وانقلابی را باید در اشعار عرفانی حماسسی وخوانندگی اشخاصی مانند میثم مطیعی جستجو کرد اسلامی که درزیر پرچم صهیونیسم خواندهمیشه همون اسلام آمریکایی است خانقاه های ایران پراست ازاین اشعار وموسیقیهای مخدر ورهبرانشان هم در انگلستان وامریکا هستند
  • ایمان IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   19 18
   محمد ثلاث ملعون هم با ذکر علی علی دچار جذبه شیطانی میشد ...
 • امیر IR ۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  37 33
  بسیار کامل ممنون
 • FI ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  21 33
  کلا خیلی از اولش باهاش حال نمیکردم. ولی اینکه میگی موسیقی لس آنجلسی تعطیل شده در حالیکه بچه های دبستانی تا استاد دانشگاه آهنگ جنتلمن حفظ هستن با هم ناسازگاره! شاید برای نویسندگان مشرق تمام شده باشه ولی فعلا ملت تشنه هستن بخصوص با خواب زدگی و توسل به اجبار دوستان!
  • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   8 12
   اینکه ابیاتی رو حفظ باشی به این معنی نیست که اون ترانه ها رو هر روز گوش میدی یه بین همه رواج داره
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  87 35
  اینم تو زرد دراومد تلویزیون اینو به خورد ما داد وگرنه ما از کجا بشناسیمش
 • US ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  21 47
  Sami Yousef is a Arab Christian name
 • محمد IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  31 31
  من از اولش از این یارو بدم می آمد. ادا و اطوارهای مصنوعی اش معلوم بود فیلم بازی میکنه. نمیخوام بگم نابغه ام ولی به قدرت تشخیص خودم ایمان دارم. اینا نماد سازش با شیطان اند. چطور ممکنه به پیامبر اسلام (ص) صلوات فرستاد اونم با آهنگ و ادا و اطوار در آوردن؟ ایمان قلبی استحکامی داره که قابل شکستن نیست!.
 • امیر IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  45 31
  خوشم میاد توانایی بسیاااار زیادی دارید احسنت
 • هموطن IR ۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  15 27
  سلام عالی بود متشکرم
 • IR ۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  49 9
  خواننده های قبل از انقلاب شرف دارند به افرادی مثل تتلو و شاهین نجفی و ... چون فقط خواندن و خیانت نکردن
 • علی IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  40 23
  هدف از این مطلب طولانی چی بود ؟ تخریب ؟ که چی طرف بیشتر متمایل به اونطرف بشه؟ ما برای وصل کردن آمدیم نی برای فصل کردن آمدیم
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  33 58
  عجب مارمولکی بوده، من چند سال به آهنگهای این تمساح گوش میکردم، مخصوصا آهنگ های عاشقان، ان فی الجنة، جان جانان، زیارت امام رضا(علیه السلام)... ممنون مشرق که منو بیدار کردی، ممنون از ارائه این مقاله پرمحتوا
 • RO ۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  30 19
  معلومه پدر و پسر هنرمندان چیره دستی هستن
 • IR ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  21 36
  این شعر سام یوسف دلیل روشنتری هست: اللهم صل علی محمد و آل محمد یا مسلمین صلوا علیه. اللهم صل علی محمد و صحب محمد یا مومنین صلوا علیه. معتقدین به صلوات برآل محمد، مسلمان اند اما معتقدین به صلوات بر صحابه حضرت محمد، مومن اند!
 • NL ۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  19 20
  برای اینکه این دو جریان که می خوان بیارنش به یه جریان وصلن! بهتره ببینی چرا احمدی نژاد مجوز بانک گردشگری رو داد وقتی که همه فکر می کردن احمدی نژاد با جهانگیری و اینا مشکل داره! همین کافیه تا به نقطه مشترک این جریانات بررسی!
  • IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۱
   0 0
   مشایی مجوز داد که خوذش مهره انگلیسه و احمدی نژاد هم عروسک خیمه شب بازی مشایی شده
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  7 44
  کجای این زیباروئه؟ قیافه ماست و بی ریختی داره.صداش هم خیلی ناله ست. مشرق بدسلیقه
 • IR ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  16 28
  اگه سامي و باباش بيان ايران خدايي شهرام شب پره وابي و ستار و معين و داريوش هم بايد بيان بيچاره ها اخر عمري لااقل وطن را ببينند و به اندازه سامي يوسف هم كلاش نيستند
 • یاسر IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  12 14
  مشرق دمت گرم.مارو بگو که چقدر با آهنگ های این بابا حس گرفتیم. حسمون داغون شد. چرا این آگاهی زودتر به ما نرسید. باید سامی یوسف رو تحریم کرد. مشرق چرا مسئولان این خواننده خارجی ضد اسراییلی را به تهران نمی آورند؟
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  20 21
  انگار تازه از خواب بیدار شدین، من چند سال پیش که تازه اسم این سامی یوسف مد شده بود گفتم این سامی یوسف مبلغ اسلام انگلیسی هست و هیچوقت هم ازش خوشم نیومد
 • IR ۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  28 21
  اکثر سلبرتی ها دست پرورده انگلیس هستن
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  17 20
  جل الخالق...آدم دیگه به جفت چشاش اعتماد نداره
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  19 23
  سلبرتی های ایرانی دست پروده های انگلیس هستن اگه تو خطی که اونا میخان قرار نگیرن توسط رسیده هاشون نابود میشن مثل حبیب
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  29 4
  چیکار کنه شما خوشتون بیاد ازش!؟
  • هدی IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   8 1
   احتمالا روآهنگ خواندده های لسانجلسی مداحی بخونه
  • هدی IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   8 2
   احتمالا روآهنگ خواندده های لسانجلسی مداحی بخونه
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  9 16
  همه به ما نارو ميزنن كلا از همه ما ميخوريم
 • IR ۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  26 5
  فراری بدین فقط خوب ایتو بلدین پس کو جذب حداکثری
 • م IR ۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  32 12
  انصافا آهنگهای عرفانی و قشنگی برای حمیرا ساخته
 • بچه مهندس IR ۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  13 22
  سلام .احسنت خیلی جالب بود . این هم یک نمونه از نفوذ
 • IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  25 33
  واقعا خیلی احمق و خودخواه هستید... خدا را شکر آقا را بالای سرمان داریم، جمهوری اسلامی اگر همه اش دست شما باشد که نیست بحمدالله، با تصورات نابالغ و پر از عجب شما هیچگاه در مسیر تمدن اسلامی قرار نمی گیرد. چرا فکر می کنید راه رسیدن به خدا و کار برای خدا فقط از مسیر شما و چارچوب فهم ناقص شما می گذرد؟ و هر کس در مسیر شما و تحت اشراف و مدیریت شما قرار نگرفته باشد، مشکوک و متهم است؟ خداوند شما را هدایت کند و همه ما را به لطف و کرمش...
  • IR ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   12 39
   عجب موجود پرررویی هستید. این چه اسلامی است که شما دارید و نتیجه اش می شود سفر به اسراییل؟
  • IR ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   16 4
   حضرت محترمی که بنده را بسیار پررو خوانده‌اید، ترانه «فلسطین، برای همیشه فلسطین» را نکند حضرتعالی یا نویسنده این مقاله اجرا کرده‌اید؟ با استفاده از ابزار هنر و به بهانه موسیقی به شهر ناصره بروی (که اکثر جمعیت آن اعراب فلسطینی هستند) و با چفیه گروه‌های مقاومت فلسطینی بر گردن، ترانه «فلسطین، برای همیشه فلسطین» را اجرا کنی و آن را به همه فلسطینی‌ها خصوصا اهالی غزه هدیه کنی و این جمعیت را با اجراهای اسلامی دیگر عملا جزئی از پیکره جهان اسلام معرفی کنی... از پدرش چه می‌دانید؟ تا حالا حرف‌هایش را شنیده‌اید؟ تا حالا شعرهایش را شنیده‌اید؟ لااقل گفتگوی گروه موسیقایی گپ رو با پدرش ببینید که روی آپارات هست... به کجا می‌رویم؟ خداوند هدایتمان کند...
 • محمد IR ۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  22 15
  باید به باباش جایزه داد چه پشتکاری داشته خداییش یه رکورد ثبت کرده با اینهمه آهنگ
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  10 23
  به هرکسی که در رسانه های غربی بزرگ می شود باید شک کرد. حتما یک ساخت و پاخت پشت پرده وجود داشته که این همه شهرت برایش فراهم شده است.
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  14 17
  هرچی بیشتر جلو میره متوجه میشیم چقدر سرکار بودیم
 • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  14 3
  حیف که با بعضی تنگ نظری ها نگذاشتند بر و بچه های انقلابی توی موسیقی خودی نشون بدند البته خدا رو شکر راه افتاده اما دهه 60 و 70 و بعد اون یه عده تندرو که بعدا خودشون ضد انقلاب شدند نگذاشتند به عنوان مثال استاد مجید انتظامی می گفت پسرم اول یا سوم کنکور موسیقی شده ولی توی مصاحبه قبولش نکردند...
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  24 4
  وقتی دعوتش کردن یعنی ایراد جدی نداشته! در ضمن دنیا همینه با گناه عجینه پاکی ملکوت رو نداره اون بی عیب و کمال محض شما دنبالشی فقط خداست تو آدما بگردی شکست خوردی!
 • محموداعرابی IR ۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
  16 13
  جوونای عزیز برادر خواهرای گلم بیاین سطحی نگر نباشیم. سامی یوسف ها و اردوغان ها دوره ما زیادن اینا شریک دزد و رفیق قافله ان برای این جماعت هدف وسیله رو توجیه میکنه پرچم فلسطین یا بستن چفیه وآهنگ اسلامی مقطعی و گذراست.باید دید بعدا چه نقشی رو میخواد برای انگلیس ایفا کنه.
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  19 23
  آفرین مرگ بر اسرئیل کودک کش مرگ بر آمریکا شیطان بزرگ مرگ بر انگلیس خبیث مرگ بر آل سعود جنایتکار از همون اول ازش خوشم نمیومد
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  26 36
  مشرق اول مشخص کند نویسنده پژاکی این مقاله کیست ما هم بگیم سامی کیست بقول سید حسن نصرالله در طول عمرم بجز ایران در هیچ کجای دنیا بازداشت نشده ام حتی کشورهای اروپایی ایران و مشرق بعنوان مشت نمونه خروار پر از بنی صدرهاست
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  34 19
  مشرقی های عزبز همدمقاله را می نویسبد و هم خودتوندنظر می دهید چی میشه گفت کمی هم از خدا بترسید لااقل به امام رضا احترام بذارید اینقدر توهیت له بزرگترین دوستدار اهل بیت پیامبر
 • IR ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  20 27
  سامی یوسف شهید بهشتی عرصه موسیقی بود بقول امام رحمت الله مظلوم زیست و مظلوم مرد اگر مردم ایران و در راس ان مشرقی ها کلا درست می نوشتند که امام این جمله را نمی فرمودند مشرقی ها نیز بهتر است مقاله را اصلاح کنند
  • IR ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   4 30
   اگر جوابی داره بده. والا با این حرفها به شهید بهشتی اهانت کردی
 • علیرضا IR ۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  15 26
  گزارش خوبی بود،اصلا این چیزها را نمیدانستم...
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  30 18
  داداش بعد از این همه تبلیغ از سامی یوسف دارین اینو میگین؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! جماعت نمیگن هرکی کارش میگیره اینا بهش انگ میزنن؟؟؟ یا هزار حرف و حدیث دیگه؟؟؟
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  34 21
  سامی یوسف یکه و تنها همزمان نگاه دنیا رو به موسیقی و اسلام تغییر داد کاری که تمام دستگاه های فرهنگی جمهوری اسلامی با همۀ عرض و طولش توی ۲۰ سال قبل از اون و ۲۰ سال بعدش نتونستن انجام بدن. خدا حفظش کنه و بیش از پیش هدایتش کنه.
  • IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   7 31
   اره البته اسلامی لس انجلسی. که طبق ترانه اش اسلام را در ردیف ایین مسلمان کشی چون بودایی قرار داده است و همه را درست قلمداد کرده است. جالب اینکه برای ترانه مذکور انیمیشن هم ساخته اند.
 • US ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  26 19
  ایشان ایرانی به حساب نمیاد از تبار اقوام افغانی ها وحشی ها بربر ها وحهان سومی
  • RO ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
   7 12
   باعث افتخاره اگه سام یوسف از اقوام افغانی باشه ،،،،، مرتیکه چلغوز نفهم
  • RO ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
   7 10
   باعث افتخاره اگه سام یوسف از اقوام افغانی باشه ،،،،، مرتیکه چلغوز نفهم
 • ناشناس IR ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  7 15
  هر چند اکثر تحلیلهای شما خیلی پربار نیست ولی خواننده ها ،ترانه هایشان ،کاباره ها و صاحبانشان را خوب می شناسید. کمی تا حدودی عجیبه !!! از نظر بنده نه سامی یوسف و نه پدرش هیچ ارزش خاص قابل توجهی که آنها را شاخص کرده باشد ،ندارند. ضمنا ناصره از شهرهای مهم رژیم صهیونیستی است که بخش بزرگی از جمعیت آن را اعراب فلسطینی تشکیل می‌دهد که به پایتخت فلسطینی اسرائیل معروف است ،چون همه فلسطینی های وا داده و راحت طلب با پشت کردن به بقیه فلسطینیها در آنجا در آرامش خیال زندگی میکنند.شما وقتی اسامی این همه خواننده و ترانه و کاباره را با دقت اسم میبرید بهتر است ،جمعیت ناصریه را هم بجای بسنده کردن به کلمه اعراب ،با صراحت بگویید اعراب فلسطینی وا داده . این روزها نمیشود با سانسور یک کلمه چیزی را مخفی کرد. شاید هم اعراب مثلا عربستان ،سوریه ، اردن ،عراق ،قطر و. . .در اسرائیل زندگی میکنند که اینطور مینویسید !!!
 • GB ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  8 22
  اگر نگاهی به فعالیت این مطرب در یوتیوب بیندازید خواهید دید تنها چیزی که در مورد او نیست رعایت ارزش های مورد ادعای اوست او به شکل مرموزانه ای مروج نوعی جدید از اسلام عقیم و بی صلابت است نهادهای انقلابی باید ریشه هرچه که در فکر نابودی اسلام ناب حضرت روح الله را بزنند، از اسلام رحمانی افسادطلبان تا اسلام غرق در فساد اینها همه برای عقب زدن اسلام ناب است
 • IR ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  4 27
  انسان ها یه روزی خود واقعی شون رو نشان خواهند داد البته بعید نیست که اسرائیل و یهود از عناصر مشهور برای دسیسه های خودش استفاده میکنه چون سامی یوسف چهره مشهوری در جهان اسلام هست
 • IR ۰۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  4 16
  پرونده سازی کلاژ و بی ارزش برای یک خواننده تبلیغاتی و بی ارزش
 • IR ۰۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  40 6
  بس کنید این همه تحلیل های چرند رو همه رو از خودتون روندین از همه جاسوس و فاسد ساختین.
  • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
   0 17
   تو اگه بلدی تو بگو اگه چرند نمی گی
 • IR ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  9 23
  لطفا از راجر واترز بیشتر بنویسید و اگه میشه باهاش مصاحبه کنید. کاش دعوتش میکردن ایران کنسرت بذاره. یک موی این غیرمسلمون میارزه به کل جماعت غربگرای ایران
  • شینجی موتو ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   3 3
   راجر واترز، مرد شریفی بود، او می خواست که خلبان شود، ولی بخاطر وضعیت مالی بدی که داشتند، نشد، پس تصمیم گرفت خواننده شود و از آدمهای بد جهان انتقاد کند، او هم اکنون صدو سی سال سن دارد.
 • US ۰۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  30 30
  بنام خدا برادران مشرق لطفا بخوانید واقعا چرا با دید وسیع نگاه نکردین؟ کاری که سازمان تبلیغات اسلامی ما یا دهها سازمان برون مرزی و داخل مرزی فرهنگی ما نتونسته بکنه یه جوان یه لاقبا به تنهایی کرد ،واقعا باعث افتخار که یه جوان ایرانی بجای اینکه به ابتذال و کثافت کشیده بشه در محیط خارج رفته سمت موسیقی اسلامی ، جوونهایی که آقازاده بودن مثل ساشا ... و...مقایسه کنید چه انگلهایی هستن با یه پسری که بقول شما پدرش مطرب لس آنجلسی بوده برادران پس لا اکراه فی الدین چی میشه،چرا همه چی رو 100 درصد سیاسی میبینین؟درحالیکه مسیونر های مسیحی دارن دنیارو تسخیر میکنن و جمعیت مسیحی هارو روزبروز بیشتر میکنن با کدوم ابزار میشه جوونهای ملحد و بی دین شرق آسیا و آفریقا و... به اسلام جذب کرد؟ افق دیدتون رو گسترش بدین ،مطمئن باشین همینکه در برابر صدها رسانه خبری دنیا که با پشتیبانی میلیاردیشون دارن اسلام رو دینی خشن و مرتجع معرفی میکنن و همه مسلمونهارو داعشی مسلک ،یه جوون به تنهایی با هنرش داره اسلام رحمانی رو در قلب اروپا و آمریکا و هند و آفریقا و.... میبره شایسته تقدیره پاتونو از ایران بزارین بیرون ببینین که چطور هرروز صدهاهزار نفر رو درافریقا دارن به مسیحیت میکشونن طوری که شاید در 50 سال آینده کل قاره آفریقا مسیحی نشین بشه اینهارو ببینین ، حالا پدرش لس آنجلس بوده که بوده ،ضررشون الان به ما چیه؟این اتفاقا عظمت جمهوری اسلامی رو نشون میده که جذب کرده ،حالا این هم فراری بدیم بره چه نفعی داره ؟ شهید مفتح شهید مطهری چرا به شهادت رسیدن ؟توسط اتفاقا جوانانی مومن و قرآن خوان که اتفاقا دغدغه شان اسلام بود اما قدرت تحلیل نداشتن ،شما ببینید نفوذ کلام شهید مطهری رو در کتابهاش اگر دلمان برای اسلام و جمهوری اسلامی میتپه باید افق دیدمون رو باز کنیم مثل رهبر عزیزمون که در اوج تهدیدات دشمن و ترامپ با آرامش جلسه با شعرا داشتند و همین تودهنی به دشمن بود و مهم نشان دادن فرهنگ و هنر یکدست کردن همه چی با تفکرات خودمون جزآسیب چیزی نیست ،رشد و بالندگی و گسترش اسلام با تعامل بیشتر نه تحریم و تکفیر بنده حسرت میخورمبه سامی یوسف که باعث گرویدن هزاران نفر به اسلام و هم قوت قلبی برای مسلمانان غریب دنیا شده ودعا میکنم هم برای شما وایشان یا علی
  • IE ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
   1 21
   اسلام آمریکایی از کفر بدتر است
 • IR ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  21 0
  خاک تو سر سانسورچیت کنن که از حقیقت وحشت داری
 • IR ۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  35 5
  نویسنده مطلب یک ادم عقده ای ، متوهم و مریض است! خدا به دادتون برسه ان شاالله. محبوبیت این خانواده صد چندان بیشتر شد با این مقاله. میدونم تایید نمیکنید این رو و مرد نیستید!
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
   3 29
   ازت معلومه امید پرست و معین پرستی
 • ناندلی لاریجانی IR ۰۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  14 7
  با این تحلیلی که ارائه کردید ورود سامی یوسف به داخل ایران مشروط خواهد شد.ایرانی ها عاشق موسیقی جهت دار وعمیق هستند.نه موسیقی خنثی با محتوای سطحی وضعیف.
 • IR ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  7 10
  وقتی اندی اسلامی داریم سامی یوسف کیلویی چند
 • محمد.ع IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  6 12
  افشاگری خ خوبی بود... لطفا مستمر باشد
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  7 11
  جالب بود برام اصلا نمی دونستم سامی یوسف انقدر مشکل داره چقدر ما اهنگاش رو گوش میدادیم
 • IR ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  3 10
  از مطالب و موزیک ویدئو استفاده کردم با تشکر از مشرق
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  39 4
  از نظر شما فقط تتلو....خخخخخ
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  24 2
  به نظره من سامی یوسف هرجای دنیا که باشه بهتراز ایران میتونه محبوبیت کسب کنه ولی اگه بیاد ایران دیگه دورانش تموم میشه اون مجبوره اهنگهایی تا تم اسلامی وخنثی اجرا کنه درغیراینصورت همه کشورها به دلیل ملاحضات سیاسی ممنوع التصویرش میکنن شماهم بهتره با جهت دادن به سبکش ازش حمایت کنید نه اینکه کلا بشورین بزارینش کنارشما با همه ادعاتون تاحالا چندتاخواننده ارزشی مثل این به دنیا معرفی کردین
 • محسن IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  43 4
  شما مریضید والله اینها بدبختی است برید خودتون را درمان کنید بابا عالم و دنیا را جوری دیگه ببینید کافر همه را به کیش خود پندارد
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  23 3
  تا کور شود هر آنکه نتواند دید
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  14 8
  به نظرم ميشه ازش استفاده بهتري در راستاي اهداف انقلاب كرد هم از سامي يوسف هم از باباش حتي اگه اهنگايي با مضامين مقاومت بسازند عاليه و به نوعي همه ميفهمن كه اون مسيرشو عوض كرده كما اينكه بعضيا هم همينطور بودن قبلن خلاف مسير اسلام بودن ولي بعدش با ساخت اهنگاي اسلامي مورد قبول تغيير مسيرشون رو عملي نشون دادن، بديه گزارش شما اينه كه اين ظرفيت رو به كلي نابود ميكنه و نميذاره اون بياد تا با صحبت و گفتگو تو مسير واقعي قرارش داد
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  20 3
  راست میگین. اصلا ما رو چه به سامی یوسف و اشعاری که در مدح پیامبر خواند و هنرمندان مدعی ایران نخواندند. حد ما همان اشعار با انگشت همه نشون میدن منو هست و بس. مدعیان پرحرفی که می دونن با اومدن سامی یوسف و بقیه هنرمندان دوغ و دوشاب قابل تشخیص میشن. اینکه برای لس آنجلسی ها پدرش آهنگ میساخته جوابش ساده است چون اینوری ها سوادشو نداشتن وگرنه حتما دعوت به همکاری میشدن. اونایی هم با سواد بودن صدا و سیما و باندش راهشونو سد کردند نمونه اش مختاباد و افتخاری و ...
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  22 2
  ولی انصافاً اکثر اشعار پدرش برای خواننده های لس آنجلسی دلچسب بودند و از اشعار خواننده های امروزی پاپ ایران خیلی بهترند
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  32 4
  خیلی متن ناجوانمردانه ای است.
 • حمید ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  3 23
  ممنون اطلاعات خوبی از موسیقی های لس آنجلسی به دست آوردم راستی فصل کرگردن آخه؟
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  14 4
  یه نکته رو فراموش نکنید: اینکه همه دوست دارن برگردن ایران. وطن خودشون رو دوست دارن
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  12 10
  حاجی عجب داستانی بود یعنی الان دیگه به بابامم شک دارم که یه موقع وهابی یا فرقه ای نباشه علی جان خودت مارو از بلاها و مصیبت ها حفظ کن و به پسرت مهدی موعود تحویل بده
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  4 14
  پدرش خوبه اما پسرش هیچ اهمیتی در ایران نداره. پدرش خاطره ساز ما هست اما پسرش هیچ اهمیتی برای ایرانی ها نداره
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  18 3
  مشرق تو چقدر ترسناکی . از همه چیز خبر داری
 • شینجی موتو ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  25 12
  خب رفته واسه مسلمونای عربِ داخل اسرائیل خونده. اونجا کلی عرب زندگی میکنه. تصاویر هم گویا هستند دیگه!! مگه نه بچه ها؟ (تایید کنید بچه ها)
  • IR ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
   4 26
   مثل اینکه که بگیم بریم اسراییل زیارت قدس...!!!!
  • IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
   8 19
   شعور چیز خوبی برای بشریت است. اینکه برود مهر اسراییل را روی پاسپورتش بزند تا مثلا به دیدن عربهای اسراییل برود معنایی حز پذیرش اسراییل ندارد.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
  16 4
  من که صداشو خیلی دوست دارم
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  11 31
  از زمانی که فهمیدم تلاش داره ملیتشو پنهان کنه ازش متنفر شدم
 • مرتضی CZ ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
  39 4
  مطلب کاملا واهی و متعصبانه نوشته شده و کاملا فاشیستی است! دسته بندی کردن های موسیقی تون کاملا خنده دار و مضحک است! خدا هدایتتون کنه...
  • IR ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
   15 2
   ببخشید اشتباهی منفی دادم
 • ناشناس IR ۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
  21 3
  کاری به درست یا غلط بودن مطالب ندارم. اما مشرق فقط عشق « حاج محمود کریمی » است و بس! سرقفلیش توی شبکه 2 نشون می ده خیلی قوی تر از اون چیزیه که بشه ازش کوچک ترین انتقادی کرد.
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
  3 12
  همیشه یرام سوال بود که چطور آزادانه می تونه فعالیت کنه که الان جوابمو گرفتم
 • ناشناس GB ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
  29 3
  خیلی زود قضاوت نکنیم خداوند یک انسانی رو افریده که اسلام وشخصیت حضرت پیامبر را از طریق هنر جلوه بدهد این قدر تخریب بی انصافی است
 • علی IR ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
  0 0
  سلام باید به وزارت ارشاد وصدا وسیماوسایر مسئولین مرتبط و فرهنگ دوست و باسواد واحیانا"بی سواد آفرین گفت؟!!!!
 • حداد IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
  0 5
  اطلاعات خوبی از این خواننده دادید. باتشکر از مقاله شما
 • ایلیا حیدری(ilya heydari) US ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۰
  8 0
  کار هایی که سامی یوسف کرده درست بوده و سامی یوسف افتخار ایران و اسلام است
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۴
  0 5
  سامی یوسف تو باعث تاسف هستی خیلی زیاد دوست هر گروهی مطمعنن مثل همون گروه هست تاسف انگیز هستی وشرم اور
 • صداقت FR ۰۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۶
  3 0
  چقدر مسخره بود گزارشتون خیلی جالبه چطور راجر واترز میتونه فلسطین و دوست داشته باشه اما یوسف نمیتونه جایی رو جز فلسطین دوست داشته باشه ؟ از خودراضی های مذهبی
 • امیرحسین خلیلی IR ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴
  5 1
  بعضی ازدوستان به سامی یوسف توهین می کنند واقعا برای بعضی ها باید گریه کرد سامی یوسف به عنوان نماینده مسلمانان می خونه اونوقت بیا مسخره کن
 • Face Face IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۳۰
  2 1
  از اولش ازش بدم میومد ، سابقا وقتی که چت روم بود تو یاهو بود گفته بودم این یک ماسونی کثیف صهونیستی پیش نیست این یک بن لادن دیگری هست تنها فرقی که دارد کت وشلوار پوشیده و کراوات بسته ، ورژن جدید سایکس پیکو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس