کد خبر 956257
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
اپل

تحقیقات یک سازمان حمایت از مصرف کنندگان در انگلیس نشان می دهد عمر شارژ موبایل های دو شرکت اپل و «اچ تی سی» کمتر از میزانی است که آنها ادعا می کنند.

به گزارش مشرق به نقل از هافینگتون پست، مؤسسه «?Which» به تازگی تحقیقی درباره عمر شارژ باتری‌های موبایل انجام داده است.

«?Which» نام تجاری یک سازمان حمایت از مصرف کنندگان در انگلیس است. این سازمان با آزمایش محصولات مصرفی مختلف به مشتریان کمک می‌کند هنگام خرید کالا و خدمات آگاهانه تصمیم گیری کنند. طبق تحقیق این بنیاد اپل و «اچ تی سی» عمر شارژ باتری موبایل‌های برخی مدل‌های مشهور خود را بسیار بالاتر از میزان واقعی اعلام می‌کنند.

این سازمان در حقیقت پس از آزمایش ۵۰ موبایل از ۵ برند مشهور این نتایج را اعلام کرده است. هدف سازمان از این آزمایش مدت زمان متوسط استفاده مداوم از موبایل در زمانی است که شارژ دستگاه کامل است.

بیشتر بخوانید:

گوگل آبروی اَپل را برد

انتشار تصاویر نمونه اولیه آیفون

این سازمان ۹ مدل از دستگاه‌های آیفون را آزمایش کرد. به گفته «?Which» عمر شارژ تمام دستگاه‌ها کمتر از میزانی بود که شرکت اپل ادعا می‌کند. به عبارت دیگر عمر شارژ باتری بین ۱۸ تا ۵۱ درصد کمتر از مدت زمانی بود که اپل اعلام کرده بود.

همچنین بیشترین میزان ادعای غیر واقعی عمر شارژ به «آیفون ایکس آر» تعلق داشت. طی آزمایش‌ها عمر شارژ این دستگاه ۱۶ ساعت و ۳۲ دقیقه بود. حال آنکه این شرکت ادعا می‌کند عمر شارژ باتری آن حدود ۲۵ ساعت است.

از سوی دیگر عمر شارژ موبایل‌های شرکت اچ تی سی نیز کمتر از میزان ادعا شده بود. این شرکت ادعا می‌کند عمر شارژ دستگاه‌هایش حدود ۲۰.۵ ساعت است حال آنکه طبق بررسی‌های «?Which» فقط ۱۹.۶ ساعت است. این رقم ۵ درصد کمتر از میزان ادعای شرکت است.

اما جالب آنکه طی آزمایش‌ها، عمر شارژ دستگاه‌های متعلق به شرکت‌های نوکیا، سامسونگ و سونی عمر شارژ دستگاه‌های بیشتر از میزانی بود که شرکت‌ها به طور رسمی اعلام کرده بودند. آزمایش‌ها نشان داد عمر شارژ دستگاه‌های سونی ۲۱ درصد بیشتر از میزان ادعای شرکت تولید کننده است.

به طور دقیق طبق آزمایش‌ها عمر باتری دستگاه ۱۶ ساعت بود اما شرکت آن را ۱۲.۶ ساعت اعلام کرده بود.

این در حالی است که اپل در پاسخ به این گزارش اعلام کرده است: به طور مداوم محصولاتمان را آزمایش می‌کنیم و همچنان ادعای خود درباره عمر شارژ دستگاه را تأیید می‌کنیم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha