کد خبر 955682
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
کاغذ بسته بندی

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ گفت: سال گذشته درخواست واردات ۶۳۰ هزار تن آخال داشتیم که متأسفانه تنها ۴۰ هزار تن وارد کشور شد.

به گزارش مشرق، با اشاره به قیمت عرضه کاغذ بسته بندی تولید داخل در بازار و وضعیت تولیدکنندگان کاغذ اظهار کرد: علی‌رغم آنکه عرضه آخال در کشور کاهش پیدا کرده و همچنین سیل اخیر تأثیرات زیادی برمیزان جمع آوری آخال داشت و بعضاً باعث شد آخال در برخی مناطق سیل‌زده کاملاً از بین رفته و در برخی موارد با رطوبت بالا عرضه شوند، مشکلات جدی در زمینه روند تولید کاغذ بسته بندی در کشور ایجاد نشد اما بعلت همزمانی با کاهش حجم جمع آوری آخال تأثیر چشمگیری بر کاهش عرضه آن در بازار داشت.

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ افزود: البته علی‌رغم این مشکل، سعی شد قیمتها چندان افزایش پیدا نکند اما افزایش قیمت کاغذ با توجه به افزایش قیمت آخال، نشاسته، رنگ و افزودنی و مواد شیمیایی و سایر نهاده‌های تولید ناگزیر بوده و قیمت کاغذ بسته بندی در سال ۹۸ نیز نسبت سال گذشته روند افزایشی داشته و این درحالی است که تولیدکنندگان کاغذ بسته‌بندی برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت آن در بازار، کاغذ تولیدی خود را باحاشیه سود پایین و منطقی عرضه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

سخت‌ترین کار وزارت ارشاد در سال ۹۷!

دقیقاً وزارت ارشاد چه کار داره می‌کنه؟

وی با اشاره به مشکلات موجود در تولید کاغذ نیز گفت: با وجود مشکلاتی که برای واردات آخال وجود داشت ما تلاش کردیم در سال گذشته به سمت واردات آخال حرکت کنیم و خوشبختانه با همراهی وزارت صنعت، گمرک و محیط زیست، در نظر داریم با افزایش واردات در سال جاری به نسبت سال گذشته، به سمت ارتقا کیفیت، افزایش تولید و فراهم کردن زمینه صادرات بیشتر کاغذ بسته بندی برویم.

پورداد با بیان اینکه در سال گذشته، کمتر از ۱۰ درصد آخال مورد نیاز تولید کنندگان وارد کشور شد گفت: سال گذشته درخواست واردات ۶۳۰ هزار تن آخال داشتیم که متأسفانه به دلیل برخی مقررات محیط زیستی که به نوعی دست و پای ما را بسته بود، تا پایان سال ۹۷ تنها ۴۰ هزار تن آخال به کشور وارد شد.

به گفته دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ با اشاره به قول مساعد وزارت صنعت و سازمان محیط زیست برای واردات آخال، گفت: سال گذشته علی‌رغم مشقات زیادی که پیشِ روی تولید کاغذ و تولیدکنندگان قرار داشت با حمایت‌های انجام گرفته، خوشبختانه هیچ واحد تولیدی بسته نشد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس