کد خبر 953768
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
کریمی قدوسی اسناد فتنه ۸۸ را به علی مطهری تحویل داد

کریمی قدوسی گفت: یکی از تلاش های دشمنان این است که بخش خصوصی را از اقتصاد دور کند؛ به طور قطع دور زدن تحریم ها بدون کمک بخش خصوصی بسیار سخت خواهد بود.

به گزارش مشرق، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه عده ای به دنبال سوء استفاده از محاکم مبارزه با فساد اقتصادی هستند، گفت: این نحوه اطلاع رسانی و برخورد درباره دادگاه پتروشیمی صحیح نیست.

جواد کریمی قدوسی با اشاره به برگزاری دادگاه پتروشیمی گفت: انتظار این است که اینگونه پرونده ها وقتی سیر تحقیقاتش تمام می شود و از دادسرا به دادگاه می رود، برابر نظر رهبر معظم انقلاب در محاکم علنی برگزار شود و اطلاعات صحیح پرونده از سوی سخنگوی قوه قضاییه و یا نماینده دادستان در اختیار افکار عمومی قرار دهد.

وی افزود: متاسفانه آنچه که در صدا و سیما به عنوان خبر دادگاه در روزهای نخست منتشر شد، در حقیقت بخشی از کیفرخواست بود و کیفرخواستی که قرائتش حتی چند روز طول می کشد و ممکن است بسیاری از اتهامات اصلاً ثابت نشود.

بیشتر بخوانید:

عکس / هفتمین دادگاه متهمان پرونده پتروشیمی

در جلسه امروز متهمان پرونده پتروشیمی چه گذشت؟

تذکر قاضی مسعودی به پسر احمدیان / تحریم رافع مسوولیت متهمان نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنابراین رسانه ها، از جمله صدا و سیما بخشی از کیفرخواست را منتشر کرده و فیلم و تصاویری از دادگاه نشان می دهند که روی میز قاضی بیش از ۵۰ پرونده قرار داد. در چنین شرایطی مردم از اصل ماجرا با خبر نمی شوند و تنها به بخش هایی از کیفرخواست آن هم به صورت هدفمند دسترسی پیدا می کنند که در دادگاه ممکن است به اثبات رسیده و یا رد شود.

کریمی قدوسی گفت: در اینجا باید دستگاه قضایی هنرمندانه عمل کرده و اجازه ندهد که عده ای سودجو با سوء استفاده از ابزار رسانه ای و قدرت خود شایعات و اخبار ضد و نقیض اصل مبارزه با فساد را زیر سوال ببرند.

وی با اشاره به پرونده دادگاه پتروشیمی اظهار داشت: به عنوان نمونه در این پرونده روز اول می گویند که بیش از ۶ میلیارد یورو اختلاس شده است. روز دوم می گویند که کلیه پول ها به حساب های مشخص واریز شده، هیچ گونه بدهی وجود نداشته و فقط با تاخیر واریز شده است و روز سوم یک حرف دیگری را مطرح می کنند و می گویند اساساً اختلاسی صورت نگرفته و موضوع اختلاف حساب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: در اینگونه پرونده ها، نمایندگان مجلس نیز اطلاعات خاصی ندارند و مانند دیگر اقشار جامعه از رسانه ها خبرها را دریافت می کنند. در همین رابطه پرونده پتروشیمی روز نخستی که از رسانه ها خبر را شنیدم، هزاران سوال در ذهن ایجاد شد. سوالاتی مانند اینکه این رقم آیا واقعاً صحت دارد؟ چه زمانی این اختلاس صورت گرفته؟ پشت پرده ماجرا کیست؟ چرا از سال ۹۰ تاکنون به این پرونده رسیدگی نشده است؟ آیا این پرونده با کار کارشناسی تخصصی به این مرحله رسیده است؟

کریمی قدوسی گفت: دستگاه قضایی باید هوشیار باشد و اخبار و اطلاعات را شفاف در اختیار مردم قرار دهد. به طور قطع زمانی که اخبار به صورت شفاف در اختیار مردم قرار نگیرد، کسانی که در حاشیه سازی و عملیات روانی علیه جامعه استاد هستند، با سوء استفاده از شایعات و اخبار ضد و نقیض ذهن جامعه را مشوش کرده و فقط اهداف سیاسی خود را دنبال نموده و اصل مبارزه با فساد را که همه مردم در مورد آن اتفاق نظر دارند را زیر سوال می برند.

به گفته وی یکی از تلاش های دشمنان این است که بخش خصوصی را از اقتصاد دور کند؛ به طور قطع دور زدن تحریم ها بدون کمک بخش خصوصی بسیار سخت خواهد بود و این نحوه برخورد با بخش خصوصی، مانع کمک این گروه به کشور در زمان های بحرانی می شود.

کریمی قدوسی ادامه داد: این در حالی است که مجلس برای سال ۹۸ مصوب کرد که بخشی از نفت خام و محصولات پتروشیمی توسط بخش خصوصی صادر شود. معلوم است که این ۱۰ یا ۲۰ نفر نمی خواهند بخش خصوصی واقعی وارد میدان شده و می خواهند تسلط خود را همچنان بر منابع کشور ادامه دهند و مقاصد سیاسی و اقتصادی خود را دنبال کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس