کد خبر 953306
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۴
پمپئو نمایه

وزیر خارجه آمریکا که زمانی رئیس سیا بوده، می‌گوید آژانس جاسوسی ایالات متحده برای دروغگویی و فریبکاری دوره‌ آموزشی ویژه دارد و این نشانگر شکوه آمریکاست.

به گزارش مشرق، «مایک پامپئو» وزیر خارجه کنونی آمریکا و رئیس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) اخیراً در جریان یک سخنرانی به اقدامات غیراخلاقی آژانس جاسوسی آمریکا اذعان کرده است.

پامپئو که هفته گذشته در دانشگاه «ای اند ام» تگزاس حضور یافته بود، در بخشی از صحبت‌هایش در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره چگونگی ایجاد موازنه میان انتقاد و امتیازدهی در ارتباط با حکومت‌هایی مانند عربستان سعودی، فعالیت دیپلماتیک را امری دشوار توصیف کرد و گفت دشواری کار فقط به وزارت خارجه مربوط نیست و هر کاری از جمله ریاست بر سازمان سیا دشواری‌های خود را دارد.

بیشتر بخوانید:

عجیب اما واقعی

استثنائی برای واردکنندگان نفت ایران در نظر نخواهیم گرفت

او افزود: «شعار [دانشگاه نظامی] "وست پوینت" (دانشگاه محل تحصیل پامپئو) چه بود؟ "دروغ نگو، فریبکاری نکن، دزدی نکن و کسانی که این کار را می‌کنند، تحمل نکن." [اما] وقتی من رئیس سیا بودم، ما دروغ می‌گفتیم، فریبکاری می‌کردیم، دزدی می‌کردیم. ما برای این کارها یک دوره کامل آموزشی داشتیم.»

وزیر خارجه آمریکا البته این فعالیت‌ها را نشانه «شکوه تجربه» آمریکا توصیف کرد و گفت برخورد و نوع ارتباط با کشورهای مختلف از جمله عربستان سعودی، یکسان نیست و نحوه تعامل با هر کشور متفاوت است.

این اظهارات هرچند در رسانه‌های رسمی آمریکا بازتابی نداشته، اما در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های جایگزین واکنش‌های زیادی برانگیخته است. برخی نوشته‌اند که پامپئو نشان داد که شعار سیا «دروغ بگو، فریبکاری کن و دزدی کن» است. اظهارات پامپئو در شبکه تلویزیونی مذهبی «ترو نیوز» هم مورد بحث قرار گرفت و یکی از کارشناسان این شبکه درباره صحبت‌های وزیر خارجه آمریکا گفت: «این رزومه یک وزیر خارجه نیست… به انجیل نگاه کنید، این رزومه شیطان است.»

دیگر کارشناس این برنامه هم درباره اینکه پامپئو دروغگویی و فریبکاری را نشانه شکوه آمریکا خوانده، می‌گوید: «هیچ چیز باشکوهی در این مورد وجود ندارد. این شرم‌آور است.»

دانلود

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس