کد خبر 952223
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
دادگاه نمایه

مدرس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس با اشاره به ضرورت کاهش هزینه‌ها در ساخت منازل مسکونی آسیب دیده در سیل، گفت: می‌توان از ظرفیت صدور حکم جایگزین زندانیان برای کمک به سیل‌زدگان استفاده کرد.

به گزارش مشرق، نادر بردی‌زاده امروز در گنبدکاووس با اشاره به اینکه امروز همه مردم باید در اندیشه کمک به سیل‌زدگان برای رفع نهایی مشکلات به ویژه در مرحله بازسازی و ساخت منازل آسیب‌دیده است، اظهار کرد: باید با تفکر و تدبر در امور به راهکارهای نوین در این راستا توجه کرد.

بیشتر بخوانید:

موافقت رئیسی بامرخصی ۱۵ روزه زندانیان مناطق سیل زده

وی با بیان اینکه برای کاهش هزینه‌ها و ساخت سریعتر منازل مسکونی آسیب دیدگان در سیل می‌توان از ظرفیت‌های پنهان شهرستان نیز استفاده کرد، افزود: به طور مثال پیشنهاد من این است که در اقدامی شایسته از نیروی زندانیان شهرستان در چند بخش استفاده کنیم.

مدرس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس با تاکید بر اینکه استفاده از زندانیان رای باز یکی از این راهکارهاست، خاطرنشان کرد: استفاده از توان و نیروی برخی مجرمان جرائم غیرعمد و محاسبه هزینه این توان به عنوان همان جریمه و یا بدهکاری به دولت و.. یکی دیگر از این ظرفیت‌هاست.

بردی‌زاده با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های دیگر مهم در این حوزه صدور آرا و احکام جایگزین برای متهمان در شهرستان است، ادامه داد: برای تحقق این امر باید هماهنگی لازم میان مسوولان شهرستان با دستگاه قضایی و قضات دادگستری برای صدور این احکام است.

وی بر لزوم دعوت از متخصصان و کارآفرینان شهرستان در مناطق سیل‌زده برای آموزش ایجاد کار و درآمد در شرایط بحران برای مردم این مناطق تاکید کرد و گفت: مردم در مناطق زلزله‌زده با برخی مشکلات در حوزه معیشت مواجه هستند که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

مدرس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس با تاکید بر اینکه امروز مهم‌ترین موضوع در مناطق سیل‌زده رفع مشکلات معیشتی مردم است، اضافه کرد: در این حوزه توجه به کرامت انسانی و جایگاه رفیع عزت انسانی باید مورد توجه قرار گرفته و به جای ماهی دادن، ماهی گرفتن را به این عزیزان آموخت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس