کد خبر 952219
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
مولر و ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی به گزارش «رابرت مولر» درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ با انتشار پیامی به گزارش «رابرت مولر» درباره دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده واکنش نشان داد. در این پیام که در توئیتر منتشر شده آمده است: با ادای شهادت موافقم. لازم نیست که من به سوالاتی که درباره من در گزارش مطرح شده پاسخ بگویم؛ به مواردی که کاملاً مزخرف هستند فقط به خاطر اینکه بقیه خوب به نظر برسند. این امر (تهیه گزارش) به صورت غیرقانونی و محرمانه آغاز شد، کاری که هر گز نباید انجام می‌شد.

بیشتر بخوانید:

پاسخ رئیس کنگره به سوالی درباره استیضاح ترامپ

شب گذشته نسخه تعدیل شده گزارش مولر بازرس ویژه تحقیقات در خصوص دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا که وعده انتشار آن داده شده بود امروز منتشر شد.

مولر معتقد است وی اختیار احضار ترامپ را داشت هرچند این کار را نکرد. دادستان‌های تحقیقات، ترامپ را احضار نکردند زیرا موجب «تأخیر عمده» در تحقیقات می‌شد.

در گزارش بازپرس ویژه آمریکا درباره تحقیقات روسیه آمده است وکلا قادر به حصول رأی درباره مساله انسداد اجرای عدالت توسط ترامپ نبودند. ترامپ از مدیر سابق ستاد انتخاباتی خود خواسته بود از «جف سشنز» دادستان کل سابق آمریکا بخواهد اعلام کند تحقیقات روسیه بسیار غیرمنصفانه است.

بعد از افشای تحقیقات از ستاد انتخاباتی ترامپ توسط رابرت کومی مدیر سابق اف بی آی در کنگره، ترامپ به کرات از دان مک گان مشاور خود خواسته بود در وزارت دادگستری مداخله کند.

پیش از این «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا، در نشستی در کنگره از سوی برخی دموکرات‌ها در مورد انتشار نهایی گزارش بازرس مولر با پرسش‌هایی روبرو شد از همین رو اعلام کرد که نسخه ویرایش شده گزارش را منتشر می‌کند.

دموکرات‌ها نسبت به این مساله که ممکن است ویلیام بار برای نشان دادن جلوه‌ای بهتر از دونالد ترامپ، گزارش مولر را به گونه دیگری ارائه کند، تردید دارند.

ویلیام بار در این نشست گفت: طی یک هفته این گزارش را برای عموم منتشر خواهم کرد سپس با رؤسای کمیته‌های قضائی سنا و مجلس نمایندگان در رابطه با درخواست‌های دیگر در این زمینه مذاکراتی خواهم داشت.

رابرت مولر بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ در آمریکا، در روزهای پایانی ماه مارس (فروردین ماه) گزارش ۴۰۰ صفحه‌ای خود را برای ویلیام بار فرستاد.

ویلیام بار پس از دریافت این گزارش، طی نامه‌ای نتایج کلی آن را با نمایندگان کنگره آمریکا به اشتراک گذاشت. در این نامه آمده بود که بازرس ویژه در تحقیقات خود به مدرکی دال بر تبانی تیم انتخاباتی ترامپ با افراد مرتبط با روسیه در تلاش‌های خود برای اثرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، دست نیافته است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس